Czas na aktywność, czas na
#BeActive

23 listopada 2017

KONFERENCJA „Europejskie inicjatywy dla sportu – Erasmus+ i Europejski Tydzień Sportu”Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji – Narodowa Agencja programu Erasmus+ zapraszają na konferencję „Europejskie inicjatywy dla sportu – Erasmus+ i Europejski Tydzień Sportu”, która odbędzie się w dniach 14 i 15 grudnia 2017 r. na PGE Narodowym w Warszawie.

Podczas konferencji  przedstawiona zostanie polityka UE w dziedzinie sportu, zasady programu Erasmus+ Sport w 2018 roku oraz priorytety Europejskiego Tygodnia Sportu.  Konferencja posłuży wymianie wiedzy, doświadczeń i dobrych praktyk.  Jej celem jest pomoc organizacjom i instytucjom działającym w obszarze sportu w zakresie efektywnego pozyskiwania środków na projekty w ramach programu Erasmus+ Sport oraz zachęcenie do angażowania się w obchody Europejskiego Tygodnia Sportu.

W spotkaniu aktywny udział wezmą przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki, Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, eksperci Komisji Europejskiej, a także beneficjenci programu Erasmus+ Sport i organizatorzy wydarzeń odbywających się  w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu w Polsce i w Europie.

  • Osoby zainteresowane złożeniem wniosku na projekt w ramach programu Erasmus+ Sport 2018 uzyskają informacje o priorytetach i wymaganiach programu oraz otrzymają praktyczne wskazówki na temat planowania działań i przygotowania dokumentów.
  • Osoby zainteresowane zaangażowaniem się w obchody Europejskiego Tygodnia Sportu dowiedzą się, jak włączyć się w tą inicjatywę w kolejnych latach.

 Zapraszamy na sesje plenarne w dniu 14.12.2017 r. – godz. 10.00 – 16.30 oraz na sesje warsztatowe w dniu 15.12.2017 r. – godz. 9.00 – 14.00.

Szczegółowy program konferencji dostępny będzie wkrótce.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Uczestnicy przyjeżdżają na koszt własny.

Aby wziąć udział, prosimy o zarejestrowanie się przez wypełnienie formularza rejestracji: REJESTRACJAEuropejski Tydzień Sportu to cykliczna impreza, która inspiruje do wszelkiego rodzaju
twórczych, sportowych działań w różnych krajach. Sprawdź jakie wydarzenia odbywają
się w Polsce w tym roku.
#beactive europejski tydzien sportu Ministerstwo sportu i turystyki projekt współfinansowany w ramach programu Uni Europejskiej Erasmus +