Czas na aktywność, czas na
#BeActive

Harmonogram Europejskiego Tygodnia Sportu

Europejski Tydzień Sportu odbywa się na szczeblu UE, krajowym, regionalnym i lokalnym i jest tak skonstruowany, aby obejmować tematy i działania, które przemawiają do szerokiego grona odbiorców.

Tydzień skupia się wokół czterech kluczowych dni poświęconych edukacji, miejscom pracy, aktywności na świeżym powietrzu oraz klubom i centrom sportowym. Kampania #BeActive ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok.

 

logo

W Łęgnowie na sportowo

2017-09-25 - 2017-07-28 Bydgoszcz, ul. Hutnicza 89

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu w ZS18 w Bydgoszczy odbędą się: bieg na orientację, 12 minutowy test Coopera, mecze piłki nożnej drużyn mieszanych w różnych kategoriach wiekowych, zajęcia aerobiku dla kobiet.
logo

Przedszkolaki+sport=zdrowie

2017-09-25 - 2017-07-29 Tomaszów Bolesławiecki 110b, ul. Tomaszów Bolesławiecki 110B

W ramach ETS i kampanii BeActive w naszej placówce w dniach 25.09.-29.09.2017 odbędzie tygodniowy cykl zajęć rekreacyjno-sportowych pt.\"Przedszkolaki+sport = zdrowie\". Celem owych zajęć będzie krzewienie kultury fizycznej wśród dzieci, zwrócenie uwagi na rolę ruchu w codziennym życiu oraz zachęcanie do regularnego uprawiania sportu. Wydarzenie będzie świetną okazją do zrealizowania jednego z obszarów podstawy programowej wychowania przedszkolnego – obszar fizyczny. Ponadto w nowym roku szkolnym nasza placówka będzie realizowała roczny plan pracy dydaktyczno-opiekuńczo-wychowawczej pt.\"Z przyrodą na ty\", dlatego też tydzień pt. „Przedszkolaki+sport=zdrowie” będzie przebiegał na łonie natury. Podczas trwania sportowego tygodnia chcemy zaprosić do naszego przedszkola osoby uprawiające sport zarówno zawodowo, jak i hobbystycznie. Mamy nadzieję, że dzięki udziałowi w ETS zaszczepimy u wszystkich sportową iskierkę. Nasza placówka planuje zorganizować mini-maraton dla przedszkolaków, tor przeszkód z elementami piłki nożnej, zajęcia jumping-frog fitness dla przedszkolaków i rodziców, zajęcia rozciągające oraz zajęcia ruchowe z elementami rugby. Podczas tygodniowego cyklu zajęć planujemy zaprosić osoby związane zawodowo ze sportem.
logo

Turniej z okazji 20-lecia Gdyńskiej Akademii Siatkówki

2017-09-23 Gdynia, ul. Żeromskiego 26

W turniej z okazji 20-lecia Gdyńskiej Akademii Siatkówki uczestniczyć będą 4 młodzieżowe zespoły żeńskie. Turniej rozegrany zostanie systemem każdy z każdym do 2 wygranych setów. Dla uczestniczek przewidziane są nagrody rzeczowe: medale, puchary, pamiątkowe koszulki.
logo

Mistrzostwa Włocławka Firm i Zakładów Pracy

2017-09-23 Włocławek, ul. Ostrowska 4 m 1

Włocławskie Mistrzostwa Firm i Zakładów pracy odbędą się na orliku we Włocławku przy Zespole Szkół nr4 ul. Kaliska 108. Super impreza z poczęstunkiem dla uczestników. Gadżety możemy przekazać również na organizację turnieju piłki nożnej dla dzieci uczestników
logo

XXI POLSKO-CZESKIE MISTRZOSTWA W CROSS-DUATHLONIE

2017-09-23 Wałbrzych, ul. Forteczna 38/14

Impreza cykliczna organizowana po raz 21. Skupia zawodników w 12 kategoriach wiekowych kobiet,mężczyzn oraz niepełnosprawnych. Dodatkowo startują dzieci i młodzież oraz kategorie rodzinne w ramach zabawy biegowo-rowerowej. Cross-duathlon rozgrywany na różnych dystansach składa się z 2 konkurencjach-1-bieg 2-jazda na rowerze górskim -3-bieg. Imprezę organizujemy na terenach Hipodromu Książańskiego koło Zamku 'KSIĄŻ'
logo

Powiatowy Turniej Unihokeja Szkół Podstawowych o Puchar Dyrektora Szkoły

2017-09-23 Koziegłowy, ul. 1

Powiatowy Turniej Unihokeja Dziewcząt i Chłopców o puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Józefa Jóźwiaka w Koziegłowach. Turniej odbędzie się w Szkole Podstawowej w Koziegłowach. Przewidywana ilość uczestników to 4 drużyny dziewcząt i cztery drużyny chłopców rocznik 2004 i młodsi. Turniej odbędzie się 23 września. Planowany system rozgrywek ,,każdy z każdym". Podczas turnieju zostanie wybrany najlepszy bramkarz oraz król strzelców turnieju. W przerwie meczu odbędzie konkurs rzutów karnych dla dziewcząt i chłopców. W konkursie będzie mógł brać udział każdy zawodnik.
logo

Trójbój lekkoatletyczny

2017-09-23 Wojcieszów, ul. Żeromskiego 8

Trójbój lekkoatletyczny: bieg 60 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową z okazji oddania do użytku nowej bieżni do biegów krótkich oraz skoczni do skoków dal. Impreza dla uczniów klas I - VII SP oraz klasy drugiej i trzeciej gimnazjalnej
logo

Piknik Rodzinny

2017-09-23 Rudnik nad Sanem, ul. Mickiewicza 38

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Poprowadź Mnie przez Świat” wraz ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno – Wychowawczym z Rudnika nad Sanem będą organizatorami w dniu 23 września 2017 r. w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu - V Pikniku Rodzinnego „Spełniać Marzenia”. Ta ogólnopolska impreza sportowa adresowana jest dla osób niepełnosprawnych oraz wszystkich chętnych lubiących aktywnie spędzić czas. W programie: Bieg integracyjny na dystansie 2 km dla osób niepełnosprawnych, Bieg uliczny na 5 km i 10 km oraz Bieg rodzinny. WEŹ UDZIAŁ ! POBIEGNIJ ! WYGRAJ NAGRODĘ SPECJALNA LOT BALONEM ! BAW SIĘ RAZEM Z NAMI ! Zapisy www.timekeeper.pl
logo

Wycieczka Rowerowa do Wolina

2017-09-23 Żarnowo, ul. Niepodległości 9

Wycieczka rowerowa do Wolina dla dzieci i dorosłych. W trakcie wycieczki uczestnicy zwiedza Muzeum Regionalne w Wolinie, Rezerwat Archeologiczny "Wzgórze Wisielców" i inne ciekawe miejsca. To połączenie aktywnego wypoczynku z edukacją.
logo

XXVI Oleckie Biegi dla dzieci młodzieży i dorosłych

2017-09-23 Olecko, ul. Park 1

XXVI OLECKIE OTWARTE BIEGI DLA DZIECI, MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH 23.09.2017r. (sobota), godz. 10:00 Stadion Miejski w Olecku. I. Cel: - Inauguracja szkolnego roku sportowego 2017/2018; - popularyzacja biegów i aktywizacja ruchowa poprzez biegi II. Organizatorzy: - Urząd Miejski w Olecku; - Oleckie Towarzystwo Sportu Szkolnego; - Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olecku; III. Termin i miejsce: 23.09.2017r. (sobota), godz. 10.00. Stadion Miejski w Olecku. Zgłoszenia: przed biegiem lub poprzez szkoły IV. Kategorie biegów oraz dystanse: 1. Przedszkola, Oddziały Przedszkolne, Szkoły Podstawowe, Gimnazja i Szkoły Ponadgimnazjalne: - (rocznik 2014-2013) - dziewczęta i chłopcy - 100m; - (rocznik 2012-2011) - dziewczęta i chłopcy - 200m; - (rocznik 2010-2009) – dziewczęta - 300m, chłopcy - 300m; - (rocznik 2008-2007) – dziewczęta - 400m, chłopcy - 400m; - (rocznik 2006-2005) – dziewczęta - 600m, chłopcy - 800m; - (rocznik 2004-2002) – dziewczęta - 1 mila, chłopcy - 1 mila; - (rocznik 2001-1998) – dziewczęta - 1 mila, chłopcy - 3000m; 2. Bieg otwarty (dla wszystkich chętnych – osobno nagradzane kobiety i mężczyźni) – 3000m; V. Warunki uczestnictwa: - w imprezie mogą uczestniczyć wszyscy bez względu na wiek i miejsce zamieszkania - w biegach mogą uczestniczyć osoby posiadające aktualne badania lekarskie; - uczestników biegów obowiązuje strój sportowy, w tym obuwie bez kolców;
logo

I Murckowski Społeczny Festyn Sportowy

2017-09-23 Katowice Murcki, ul. Ul. Bielska 14

I Murckowski Społeczny Festyn Sportowy zainicjowany został przez grupę społecznych działaczy pod przewodnictwem Gabriela Tomczaka. W ramach festynu odbędzie się rajd rowerowy, występy dzieci z MP nr 72, blok sportowy w tym turniej plażowej piłki siatkowej, konkursy i rozgrywki sportowe dla dzieci i młodzieży, turniej piłki nożnej oraz szereg innych atrakcji dla najmłodszych. W ramach festynu odbędzie się zbiórka nakrętek dla potrzebującego dziecka oraz zbiórka przyborów i przyrządów sportowych.
logo

Świętokrzyski Turniej Badmintona Żaków i Młodzików

2017-09-23 Suchedniów, ul. Fabryczna 5

Miejski Klub Sportowy Orlicz zaprasza na Świętokrzyski Turniej Badmintona Żaków i Młodzików, który odbędzie się w dniu 23 września 2017 r. w Hali Sportowo-Rehabilitacyjnej w Suchedniowie. Celem zawodów jest popularyzacja badmintona wśród dzieci, młodzieży i starszych oraz umożliwienie rywalizacji uczestników w kategoriach wiekowych. Uczestnikami rozgrywek mogą być dzieci i młodzież szkolna z terenu województwa świętokrzyskiego.
logo

Rowerowy zawrót głowy -

2017-09-23 Jasieniec, ul. Warecka 42

Rajd rowerowy śladem ciekawych miejsc na terenie Gminy Jasieniec ma zachęcić mieszkańców w każdym wieku do aktywnego spędzania czasu na rowerze, a przy okazji do poznawania uroków i bogactwa okolicy, w której mieszkamy i na co dzień przebywamy. Na odkrycie czeka osiem zespołów pałacowo-parkowych, do których zamierzamy zajrzeć (choćby przez płot, jeśli nie uda się inaczej) oraz kilka miejsc związanych z miejscowymi legendami. Do udziału zaprosimy osoby w każdym wieku, od dzieciaków wiezionych w fotelikach przez mamy, czy tatusiów do seniorów, dla których cotygodniowe wycieczki rowerowe to już rutyna.
logo

Rajd Rowerowy

2017-09-23 Radzyń Podlaski, ul. Sikorskiego 15 a

Rajd Rowerowy- Czarny Las, Rodzinny Rajd rowerowy do Uroczyska Czarny Las połączony ze zwiedzaniem Wohynia i okolic. Na miejscu ognisko z konkursami.
logo

Mini Maraton

2017-09-23 Warszawa, ul. Biuro: ul. Grochowska 8c

Wszystkich młodych amatorów biegania zapraszamy do udziału w Mini Maratonie. Zawody odbędą się w przeddzień 39. PZU Maratonu Warszawskiego. Dzieciom poświęcamy całą sobotę! Bieg na bieżni lekkoatletycznej, numer startowy z chipem do pomiaru czasu i piękne medale – start w Mini Maratonie to nie tylko świetna zabawa, ale i niezapomniane wspomnienia z prawdziwych zawodów. Termin: 23.09.2017 Miejsce: Stadion Agrykola (w pobliżu Biura Zawodów 39. PZU Maratonu Warszawskiego zlokalizowanego na Torwarze) Zapisy: http://pzumaratonwarszawski.com/mini-maraton/
logo

Mecz międzypokoleniowy

2017-09-23 Babiak, ul. Zielona 10d

Mecz piłki nożnej międzypokoleniowy wśród zainteresowanych osób. W międzypokoleniowym meczu piłki nożnej mieliby zagrać: w jednej drużynie dzieci i młodzież do lat 18,a ich rywalem będą osoby w wieku powyżej 25 roku życia.
logo

I Strażacki Bieg Przełajowy

2017-09-23 Płonne, ul. Płonne boisko Szkoły Podstawowej

Bieg przełajowy dla każdego.
logo

wycieczka piesza z kijami nordic walking

2017-09-23 Rybno, ul. Sportowa 24 A

wycieczka piesza z kijami nordic walking trasą "Błękitnego szlaku". Poznanie walorów przyrodniczych Gminy Rybno i Welskiego Parku Krajobrazowego. Integracja grupy. Promocja zdrowego stylu życia.
logo

I Mistrzostwa Polski w Nordic Running w ramach cyklu Korona Wielkopolski

2017-09-23 Oborniki, ul. Wybudowanie 129

Organizacja pierwszych w Polsce zawodów Nordic Running, profesjonalnych zawodów Nordic Walking (5km i 10km), biegi przełajowe (10km) oraz 200 metrów dla dzieci, dnia 23 września 2017 roku. Impreza włączona w cykl Korony Wielkopolski i Korony Zachodu Polski. Podczas zawodów odbywać się będą różnorodne dodatkowe atrakcje: pomiary skłądu masy ciała, porady dietetyka klinicznego, porady treningowe, animacje dla dzieci, wielobój zręcznościowo sprawnościowy dla dorosłych. Dodatkowo zebrane pieniądze z części wpisowego oraz poprzez licytację fantów, przeznaczone zostaną na cel charytatywny. Planowana liczba uczestników: 500-1000 osób. Zobacz jak wspaniale bawiliśmy się w zeszłym roku: foto: http://chodzezkijami.pl/kalendarium/korona-wielkopolski-2-6-e439#zdjecia video: https://youtu.be/XUStIB0SzhE?list=PLWMAtG7azW3QlnKgLghpUdl7TCMRKiSgl
logo

TURNIEJ TENISA ZIEMNEGO NA POGRANICZU

2017-09-23 TŁUMACZÓW, ul. TŁUMACZÓW 75

Turniej dla dzieci i młodzieży rozgrywany już po raz trzeci. Tenisiści podczas turnieju będą walczyli o wartościowe puchary. Do udziału w turnieju zostaną zaproszone dzieci z Polski oraz Czech. Turniej cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i z roku na rok bierze w nim udział coraz więcej uczestników.
logo

POLSKO -CZESKI DZIEŃ LATAWCA

2017-09-23 TŁUMACZÓW, ul. TŁUMACZÓW 75

Dzieci i dorośli podczas Dnia Latawca będą brali udział w różnego rodzaju zabawach związanych z puszczaniem na wietrze latawców. Każdy uczestnik otrzyma darmowy latawiec.
logo

Europejski Tydzień Sportu w Gminie Wiązownica

2017-09-23 Wiązownica, ul. ul. Warszawska 15

Rajd Nordic Walking odbędzie się w miejscowości turystyczno-rekreacyjnej Radawa szlakiem NORDIC WALKING PARK PODKARPACIE CENTRUM.
logo

Turniej Piłki Nożnej Promo Woman

2017-09-23 Paczewo, ul. 69

Turniej piłki nożnej Promo Woman rozegrany zostanie w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu na obiekcie sportowym Orlik 2012 w Sierakowicach.W turnieju udział wezmą zespoły dziewczęce roczników 2004 i młodsze, które rozpoczynają swoją przygodą z piłką nożną. Turniej ma charakter promocyjny i ma pokazać, że piłka nożna w wydaniu dziewcząt też ma swój urok i dostarcza emocji. Gospodarzem turnieju będą dziewczęta grające na co dzień na Orliku pod wodzą Lokalnego Animatora \\\"expert\\\"PANTERY Sierakowice.
logo

II Gminny Rajd Rowerowy

2017-09-23 Malechowo, ul. Lejkowo 11

Planowane jest przeprowadzenie Rajdu Rowerowego (w zeszłym roku odbył się pierwszy w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu). W rajdzie rowerowym brać będą uczniowie czterech szkół podstawowych z Gminy Malechowo oraz Gimnazjum. W rajdzie udział wezmą także dorośli mieszkańcy Gminy Malechowo. Rajd przeprowadzony zostanie na trasie w obrębie gminy, na trasie przeprowadzone zostaną konkurencje zręcznościowe z nagrodami, a na koniec wspólne ognisko integracyjne. Nad całością organizacyjną imprezy czuwać będą nauczyciele ze szkół gminnych, a cały Rajd przeprowadzony zostanie pod czujnym okiem i pilotażem policji .
logo

Otwarte Mistrzostwa Gminy Kobierzyce w piłce nożnej dzieci i młodzieży

2017-09-23 Kobierzyce, ul. Dębowa 20

Otwarte Mistrzostwa Gminy Kobierzyce w piłce nożnej dzieci i młodzieży to impreza dla dzieci w wieku od lat 4, mająca na celu promocję piłki nożnej oraz promocję aktywnego i zdrowego stylu życia wśród najmłodszych poprzez uprawianie sportu. W imprezie weźmie udział ok. 150 dzieci i młodzieży w kategoriach: 1. skrzaty (U6-U7) 2. żaki (U8-U9) 3. orliki (U10-U11) 4. trampkarze (U14) Dodatkowo w imprezie wezmą udział rodzice- ok. 150 osób oraz kibice, dla kibiców przygotowany zostanie konkurs niespodzianka. Przez cały dzień będą trwały rozgrywki grupowo-pucharowe o Puchar Wójta Gminy Kobierzyce i tytuł Mistrza Gminy Kobierzyce. Organizatorem imprezy będzie Kobierzycki Ośrodek Sportu i Rekreacji.
logo

Wycieczka rowerowa

2017-09-23 Augustów, ul. Janówka 44

23 września w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu, Centrum Kultury i Biblioteka Gminy Augustów w Żarnowie Filia w Janówce , włączyła się do akcji promującej aktywność fizyczną, organizując wycieczkę rowerową. Trasa wynosiła 20 km. Rozpoczęła się wyjazdem o godz. 12.00 z placu Gimnazjum w Janówce. W akcji brało udział 16 uczniów z SP w Janówce wraz z rodzicami. Uczestnicy dotarli do Uroczyska Święte Miejsce, gdzie odpoczywali. Następnie wrócili do Janówki. Niecodzienna wycieczka rowerowa połączona z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek oraz wysłuchaniem legendy o Świętym Miejscu to świetna okazja do spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Uczestnicy udowodnili, ze pasjonaci książkowi nie stronią od aktywności fizycznej.
logo

AKTYWNI 50+ w Postominie

2017-09-23 Postomino, ul. Postomino stadion

AKTYWNI 50+ - to rozgrywki lekkoatletyczne dla seniorów. Zawody odbywają się na Stadionie Sportowym w Postominie.
logo

Biegiem po zdrowie

2017-09-23 Sosnowiec, ul. 11-go listopada 8/20

Ideą projektu "Biegiem po zdrowie" jest zachęcenie mieszkańców Sosnowca do aktywnego spędzania czasu wolnego. Aktywne Zagłębie Dąbrowskie chce zachęcić mieszkańców do aktywności fizycznej poprzez zorganizowanie biegu na dystansie 1500 m. Bieg zostanie zorganizowany przy jeziorze "Stawiki" w Sosnowcu.
logo

Turniej Piłki Nożnej U-7

2017-09-23 Pietrzykowice, ul. ul.Bory 2

Turniej piłki nożnej dla dzieci z rocznika 2010 i młodszych wraz z atrakcjami towarzyszącymi (loteria z nagrodami, dmuchana zjeżdżalnia i inne atrakcje)
logo

X Mazowiecki Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych

2017-09-23 Wyszków, ul. WOSiR Wyszków, ul. Kościuszki 54 , Stadion

Od ponad 30 lat Stowarzyszenie Olimpiady Specjalne Polska organizuje każdego roku zawody sportowe dla osób z niepełnosprawnością intelektualną na poziomie lokalnym, regionalnym ogólnopolskim i europejskim, w 25 dyscyplinach sportowych. Zawody są nie tylko szansą na uwieńczenie codziennych wysiłków treningowych i rehabilitacyjnych, ale również na integrowanie ze społecznościami lokalnymi i przełamywanie stereotypów. Zawody OS każdego szczebla kwalifikują na zawody wyższego szczebla - zawody regionalne kwalifikują na zawody ogólnopolskie, zawody ogólnopolskie na zawody europejskie lub światowe. Olimpiady Specjalne Polska to jeden z 220 programów narodowych światowego ruchu Special Olympics. Poza sprawami organizacyjnymi, merytorycznymi oraz logistycznymi, przepisy regulują zasady organizacji zawodów oraz słownictwo, jakim porozumiewamy się w ramach Olimpiad Specjalnych i sposób kwalifikowania zawodników. We wszystkich zawodach Olimpiad Specjalnych obowiązują Oficjalne Przepisy Sportowe Olimpiad Specjalnych w sportach letnich i zimowych. Przepisy sportowe Olimpiad Specjalnych są oparte na oficjalnych przepisach Międzynarodowych lub Narodowych Federacji Sportowych w danej dyscyplinie. Podstawową różnicą dzielącą Olimpiady Specjalne od innych sportowych organizacji jest to, że wszyscy zawodnicy, niezależnie od poziomu ich możliwości są jednakowo umotywowani do walki sportowej, a każdy z nich jest zaklasyfikowany do odpowiedniego poziomu sprawności. Dlatego zawody rozpoczynają się preeliminacjami, które prowadzą do właściwych grup finałowych. Zawody są tak przeprowadzane, że zawodnik rywalizuje z drugim, o podobnych możliwościach sprawnościowych w wyrównanych grupach. Nadrzędnym celem nie jest wyłonienie najbardziej zdolnych rekordzistów, lecz stworzenie możliwości zwycięstwa każdemu zawodnikowi, niezależnie od jego poziomu możliwości. System tworzenia grup sprawnościowych, w których odbywa się rywalizacja, system nagradzania oraz system awansu na kolejne szczeble uczestnictwa w zawodach są narzędziami unikatowymi dla organizacji sportowej, zapewniającymi osobie z niepełnosprawnością intelektualną uczestnictwo w rywalizacji z równym przeciwnikiem. Zapraszamy do kibicowania zawodnikom na Mityngu Lekkoatletycznym w Wyszkowie.
logo

Turniej piłki nożnej #BeActive2017 Wrocław

2017-09-23 Wrocław, ul. Lotnicza

Turniej piłki nożnej #BeActive2017 Wrocław Adres: Wrocław Lotnicza 72 Turniej dla dzieci w wieku szkolnym (szkoła podstawowa). Drużyny będą mogły liczyć maksymalnie 10 osób, turniej będzie rozegrany w grupach każdy z każdym.
logo

II bieg Miłosław Biega

2017-09-23 Miłosław, ul. Nowa 1

Bieg uliczny na dystansie 10km. Rywalizacji i dobra zabawa gwarantowane!!! Promujemy zdrowy tryb życia i integrację biegaczy i ich rodzin.
logo

V Edycja Biegów Ulicznych Barcin Biega

2017-09-23 Barcin, ul. Jakuba Wojciechowskiego 10

Będzie to V edycja biegów ulicznych w naszym mieście. Pierwsza z nich miała miejsce w roku 2013, od roku 2016 w projekt zaangażowana jest marka OSHEE, która jest partnerem biegu. Start i meta biegu będą ulokowane na Stadionie Miejskim w Barcinie, a trasa wiedzie uliczkami Barcina i okolicznych miejscowości. Oprócz głównych elementów takich jak bieg główny na dystansie 10 km oraz marsz Nordic Walking na dystansie 5 km zaplanowano festyn sportowy, w którym dla dzieci i dorosłych dostępne będą gry i zabawy z animatorami, konkursy z nagrodami oraz biegi towarzyszące.
logo

Mistrzostwa Gminy w biegach przełajowych

2017-09-23 Popielów, ul. Postańców 13

Gminny Związek Ludowe Kluby Sportowe w Popielowie zaprasza na I Edycję Mistrzostw Gminy w biegach przełajowych które odbędą się dnia 23.09.2017r. przy boisku LKS Popielów od godz. 9:30. Zapraszamy wszystkich chętnych biegaczy do aktywnego udziału. Biegi odbędą się w poszczególnych kategoriach wiekowych od przedszkolaka do gimnazjalisty oraz biegu kat. "open" dla każdego. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymają pamiątkowe medale oraz dla każdego uczestnika biegu upominek patronata Europejskiego Tygodnia Sportu #BeActive.
logo

Turniej piłki nożnej 3 na 3 BeActive

2017-09-23 Solec Kujawski, ul. 23 Stycznia 26/22

Organizacja turnieju piłkarskiego na małe bramki i mniejsze pole. Drużyna liczy 3 zawodników plus 2 rezerwowych. Turniej odbędzie sie w kategoriach: 1-3 szkoły podstawowe 4-6 szkoły podstawowe Gimnazjum do 21 lat kategoria open
logo

Wielopokoleniowa Sportowa Impreza – Turniej Gier Zespołowych

2017-09-23 Czeremcha, ul. Szkolna 2

Turniej Gier Zespołowych dla każdego. Gry zespołowe; piłka nożna, dwa gnie, siatkówka, koszykówka, bule. W dniu 23 września 2017 roku na Orliku w Czeremsze odbędzie się Wielopokoleniowa Sportowa Impreza – Turniej Gier Zespołowych! Uczestniczyć może każdy niezależnie od wieku. Celem Imprezy jest zachęcenie do różnych form zajęć i imprez dla młodszych dzieci i rodziców, do promocji aktywności sportowej różnych grup wiekowych i społecznych w Gminie Czeremcha. Zaplanowana ilość osób – 120.
logo

Dzień Rady Osiedla

2017-09-23 Żnin, ul. Gnieźnieńska 7

Impreza przeznaczona jest dla rodziców i dzieci w dowolnym wieku. Rozegrany zostanie turniej piłkarski, konkurs rzutów do kosza, konkurs strzałów na bramkę hokejową, w planie są też wyścigi na ergometrach wioślarskich, symultana szachowa, a na zakończenie Dnia Rady Osiedla wspólna zumba. Organizatorzy gwarantują poczęstunek, w tym słodycze i napoje.
logo

Graj z Karolem

2017-09-23 Wadowice, ul. pl. Jana Pawła II 1

Od 12:00 - 13:00 konkurs na najlepszą prezentację swojej grupy (piłkarskiej i pływackiej wg pomysłu dzieci) Od 13:00 do 17:00 seria turniejów piłkarskich dla różnych grup piłkarskich (różne roczniki). Mini turniej piłkarski dla rodziców. 17:00 - 19:00 Zawody sprawnościowe między grupami piłkarskimi i pływackimi.
logo

Biegi Jaraczewskie

2017-09-23 Jaraczewo, ul. Kolejowa 7

Biegi Jaraczewskie organizowane dla dzieci i młodzieży na dystansach odpowiednich do wieku. Biegi odbywają się w kategoriach wiekowych, oddzielnie dla chłopców i dziewczynek,. Są to już 32 biegi, co roku startuje około 450 biegaczy. Biegi odbywają się na stadionie piłkarskim, na murawie.
logo

Igrzyska Mieszkańców Wsi

2017-09-23 Żnin, ul. ul. Szkolna 4

Igrzyska Mieszkańców Wsi to impreza rekreacyjno-sportowa organizowana przez MG LZS Żnin przy mocnej współpracy Szkoły Podstawowej nr 1 w Żninie. Adresowana jest do mieszkańców sołectw gminy Żnin i obejmuje rywalizację w takich konkurencjach jak: biegi przełajowe, rzuty lotką do tarczy, wioślarstwo halowe, konkurs rzutów do kosza, konkurs strzelecki z broni pneumatycznej, zwinnościowy tor przeszkód. W zawodach uczestniczyć mogą dzieci, młodzież i dorośli.
logo

Mistrzostwa Województwa Opolskiego 3x3 Karolinka Streetball

2017-09-24 Opole, ul. Parking przed Centrum Handlowym Karolinka, ul. Wrocławska 152/154

Na sportowe wydarzenie zapraszają organizatorzy Mistrzostw Województwa Opolskiego w koszykówce ulicznej, czyli CH Karolinka i opolski MOSiR. Aby popularyzować tę ciekawą odmianę koszykówki, Karolinka Streetball będzie zorganizowane w ramach Rodzinnego Weekendu Sportu i Rekreacji w Karolince, odbywającego się w dniach 23 – 24 września 2017r. Turniej zostanie rozegrany w niedzielę, 24 września, w godz. 10.00 – 18.00, w systemie 3x3, na parkingu przy galerii (przed sklepem Decathlon w C.H. Karolinka). Zawody 3x3 wpisują się w trend rozwoju dyscyplin o charakterze miejskim, promowany przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski – koszykówka 3x3 znalazła się w programie Igrzysk Olimpijskich w 2020 r. w Tokio. W tegorocznej edycji Mistrzostw Opolszczyzny weźmie udział łącznie około 160 zawodników (40 drużyn) w następujących kategoriach: U-12 (chłopcy szkół podstawowych Opola), U-14 (dziewczęta i chłopcy), U-16 (kobiety i mężczyźni), Open (kobiety i mężczyźni). Pierwsza runda będzie zawsze przeprowadzana w grupach systemem każdy z każdym, co umożliwi rozegranie przynajmniej 3 spotkań przez każdą zgłoszoną drużynę.
logo

Międzynarodowy Turniej Podnoszenia Ciężarów

2017-09-23 - 2017-09-24 Myślibórz, ul. 11 listopada 2

Zachodniopomorski Związek Podnoszenia Ciężarów (ZZPC) w 2017 roku obchodzi 60-lecie swojego istnienia. Z tej okazji w dniach 23-24.09.2017 roku w Myśliborzu organizujemy Międzynarodowy Turniej Podnoszenia Ciężarów, na który zaproszeni zostaną zawodnicy z zaprzyjaźnionych klubów z Niemiec i Białorusi oraz czołowych klubów w naszym kraju – z województwa Pomorskiego, Kujawsko-pomorskiego, Warmińsko-mazurskiego, Wielkopolskiego, Zachodniopomorskiego, Lubuskiego i Łódzkiego. Przewidujemy, iż w imprezie weźmie udział ok. 70 zawodniczek i zawodników, a dodatkowo z trenerami, opiekunami, osobami zaangażowanymi przy organizacji zawodów i wolontariuszami liczba uczestników przekroczy 100 osób. Dodatkowo, przed i w trakcie zawodów sportowych, dla dzieci i młodzieży z Myśliborza przeprowadzone zostaną zmagania w różnego rodzaju ćwiczeniach ogólnorozwojowych (skoki, rzuty, biegi), quizy wiedzy o sporcie, konkursy kibicowania i dopingowania startującym zawodnikom w turnieju itp. Pragniemy w ten sposób zachęcić dzieci i młodzież z Miasta i Gminy Myślibórz do aktywności fizycznej. Każdy uczestnik otrzyma okolicznościowy medal i dyplom, a najlepsi otrzymają puchary. Liczymy, iż w tak przygotowanych, ciekawych i urozmaiconych zmaganiach sportowych weźmie udział kilkadziesiąt dzieci z naszego regionu. Dodatkową atrakcją dla młodzieży będzie możliwość zrobienia sobie zdjęcia i otrzymania autografu od Szymona Kołeckiego - mistrza olimpijskiego w podnoszeniu ciężarów, który zostanie zaproszony na turniej w charakterze gościa honorowego. Organizacja międzynarodowej imprezy z okazji 60-lecia Zachodniopomorskiego Związku Podnoszenia Ciężarów z jednej strony ma podsumować i docenić dotychczasowe osiągnięcia i sukcesy w naszym regionie, a z drugiej strony - zainteresować dzieci i młodzież aktywnością fizyczną i sportem, a co za tym idzie – kontynuować sukcesy sportowe osiągane przez wychowanków klubu z Myśliborza i województwa Zachodniopomorskiego.
logo

FK Odra Opole - KU AZS UMCS Lublin

2017-09-24 Opole, ul. Oleska 70, HALA WIDOWISKOWO-SPORTOWA

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na inaugurację sezonu 1 Polskiej Ligi Futsalu w Opolu, a konkretnie na mecz FK Odra Opole - KU AZS UMCS Lublin. Futsalowa Odra po awansie z 2 ligi jako beniaminek powalczy o pierwsze punkty ligowe z dobrą i poukładaną drużyną z Lublina. Liczymy na to, że kibice pomogą nam głośnym dopingiem w odniesieniu pierwszego zwycięstwa. Początek meczu w niedzielę 24 września 2017 roku, o godzinie 17.00 w hali popularnie od lat nazywanej "Okrąglakiem" przy ul. Oleskiej 70 w Opolu. Wstęp na mecz jest bezpłatny!!! Zapraszamy!!!
logo

XVII Zabrzańskie Szosowe Wyścigi Rowerowe Niezrzeszonych

2017-09-24 Zabrze, ul. Bytomska 94, Zamkowa 2

XVII Zabrzańskie Szosowe Wyścigi Rowerowe Niezrzeszonych. Serdecznie zapraszamy na Wyścig rowerowy, który odbędzie się 24.09.2017 roku. Rozpoczęcie godzina 12.00. Przewidziana trasa to dwujezdniowy odcinek ul. Bytomskiej wiodący z centrum do Biskupic. Start wyścigu: od strony centrum- (przy skrzyżowaniu z ulicą Hagera). Organizatorzy przewidzieli aż 12 kategorii wiekowych. Uczestniczyć mogą zarówno dzieci (od 6 lat) , młodzież, dorośli jak i seniorzy ( 60 lat i więcej). Biorąc po uwagę szeroką rozpiętość kategorii wiekowych możemy stwierdzić, iż jest to impreza dla całych rodzin. Bardzo liczymy na wszystkich, którzy w sposób aktywny chcą spędzić czas ze swoją rodziną. Impreza ta ma na celu propagowanie zdrowego stylu życia wśród mieszkańców miasta Zabrze oraz stwarzanie warunków dzieciom miasta Zabrze do rozwijania swoich zainteresowań oraz umiejętności. Zapisy odbywać się będą przy starcie. Udział w wyścigu jest bezpłatny.
logo

Puchar Prezydenta Gliwic Zygmunta Frankiewicza w Kolarstwie Górskim

2017-09-24 Gliwice, ul. ul. Strzelców Bytomskich 25c

W niedzielę 24 września odbędą się Zawody w Kolarstwie górskim na terenie Kąpieliska Leśnego / Lasu Łabędzkiego. Wydarzenie kierowane zarówno do starszych jak i młodszych, amatorów i pasjonatów. Najmłodsi uczestnicy poprzez dobrą zabawę (jazda na rowerkach biegowych) uczą się zdrowej rywalizacji. Młodzież i osoby bardzie doświadczone mogą sprawdzić swoje umiejętności na dłuższym i trudniejszym dystansie. Organizacja takich zajęć ma na celu zaszczepienie aktywności fizycznej już od najmłodszych lat.
logo

XV Dzień Sportu „Olimpijski bieg i marsz po zdrowie: od przedszkolaka do seniora”

2017-09-24 Modła Królewska, ul. Modła Królewska 35

Dzień Sportu to świetna okazja do spotkania ze znanymi sportowcami. Corocznie w naszym święcie uczestniczą znani polscy olimpijczycy. W uroczystości wzięli udział między innymi: Grzegorz Nowak, Andrzej Wróbel, Jacek Wszoła, Władysław Stecyk, Marek Łbik, Zenon Licznerski, Artur Partyka, Szymon Ziółkowski, Paweł Wojciechowski. Olimpijczycy jak i sportowcy biorą udział w biegu przełajowym, zachęcając młodzież do aktywnego spędzania czasu wolnego oraz do zmierzenia się z własnymi możliwościami i ustanawiania własnych rekordów. W tym roku odwiedzą nas: Marta Walczykiewicz, Daria Walczykiewicz, Zbigniew Walczykiewicz, Krzysztof Paterka.
logo

Ultimate Frisbee

2017-09-24 Kutno, ul. Łąkoszyńska 9

Animator Orlika zaprasza wszystkich ludzi do wspólnej zabawy z dyskiem i miłego spędzenia czasu w zupełnie niezobowiązującej formie :) Lubisz rzucać dyskiem? Chcesz się nauczyć? Widziałeś ludzi uganiających się w parku za frisbee i masz ochotę spróbować? Przyjdź 24 września (niedziela) na nasz sportowy piknik, który odbędzie się na orliku przy ul. Łąkoszyńskiej 9. Pokażemy każdemu chętnemu jak rzucać, wytłumaczymy zasady różnych dyscyplin frisbee i zaprosimy do wspólnej gry! Nie musisz mieć własnego dysku, postaramy się zapewnić sprzęt dla wszystkich chętnych. Jeżeli chcesz spróbować gry w Ultimate polecamy zabrać ze sobą sportowy stój, wygodne buty do biegania oraz moc pozytywnej energii
logo

Bieg Godzinny

2017-09-24 Częstochowa, ul. Dąbrowskiego 58/64

Wspólnie z KLA Zabiegani zapraszamy na tradycyjny Bieg Godzinny, który odbędzie się w ostatnią niedzielę września (24.09) od godz. 16.30. Jak zawsze będzie okazja do pobiegania na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w miłym towarzystwie, sprawdzenia swoich aktualnych możliwości ale również zrobienia porządnego treningu. Zapraszamy wszystkich, od amatorów po tych już bardziej zaawansowanych biegaczy. W naszej imprezie nie ma obowiązku biegania ciągiem przez pełną godzinę. Zawsze można chwilę odpocząć by później dołączyć do Biegu. Bieg Godzinny co roku jest też okazją, aby wesprzeć Miasto Częstochowa w klasyfikacji akcji Honorowy Dawca Energii Fortum. Zabierzcie ze sobą telefony z aplikacją HDEF i dobijmy wspólnie Częstochowie jeszcze trochę km. i Wh. Zapisy do Biegu prowadzone są pod adresem: http://www.zmierzymyczas.pl/…/bieg-godzinny-czestochowa-201… Serdecznie Zapraszamy!
logo

Rodzinny Rajd Rowerowy

2017-09-24 Lipnica Murowana, ul. Lipnica Górna 26

Rodzinny Rajd Rowerowy to aktywność dla całych rodzin. Trasy są dostosowane do każdego uczestnika (dla dzieci, młodzieży i dorosłych). Najważniejszym celem będzie przejazd trasy i dotarcie do mety. Nie liczy się czas, choć będziemy zachęcać do takiej jazdy, aby choć troszkę się zmęczyć :)
logo

Sportowe święto pieczonego ziemniaka

2017-09-24 Radzyn Podlaski, ul. Sikorskiego 15 a

Rodzinny Wyjazd rowerowy do lasu. W lesie czekać będą na dzieci sportowe atrakcje: konkursy z nagrodami, zawody sprawnościowe, na koniec wszyscy uczestnicy spróbują pieczonych ziemniaków.
logo

,, Sportowo i charytatywnie’’ VII Jurajski Puchar w Nordic Walking Biegniemy i dla Nicoli i Franka -Bieg na dystansie 5km.

2017-09-24 Słowik, ul. Podlaska 4

Organizatorzy: ZSP w Słowiku, Gmina Poczesna, RTB Trackers LKS Podkowa-Janów, Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych Feniks w Słowiku, Gminne Centrum Kultury Informacji i Rekreacji w Poczesnej, OSP w Słowiku. Cel: zebranie środków na rehabilitację Nicoli i Franka Dystans 5 km bieg i nordic walking.
logo

Otwarty Turniej Tenisa Stołowego

2017-09-24 Ożarowice, ul. Szkolna

Otwarty Turniej Tenisa Stołowego: Kategorie: AMATORZY oraz zrzeszenie do IV ligi od 9.00 do 12.00, OPEN bez ograniczenia (wszyscy chętni) od 12.00. Do wygrania puchary dyplomy i nagrody rzeczowe.
logo

Szczeciński Dzień Sportu

2017-09-24 Szczecin, ul. Orla 12

Festyn sportowo-rekreacyjny połączony z grami i turniejami dla osób w każdym wieku. Turniej szachowy, jengi, tenisa stołowego, siatkówki, piłki nożnej. Impreza biegowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
logo

II edycja Aleksandrowskiej Ligi Orlika - II turniej eliminacyjny

2017-09-24 Aleksnadrów Kujawski, ul. Słoneczna 10/20

W II edycji Aleksandrowskiej Ligi Orlika mogą uczestniczyć zawodnicy urodzeni przed 01.01.2003 r. W ramach rozgrywek odbędą się 4 turnieje eliminacyjne. W przypadku równej ilości punktów o zajętym miejscu decyduje bezpośredni pojedynek drużyn zainteresowanych, następnie różnica bramek. W następnej kolejności ilość bramek strzelonych. Zwycięzcą rozgrywek zostanie zespół, który po 4 turniejach eliminacyjnych uzyska najwięcej punktów rankingowych. W każdym z turniejów eliminacyjnych ma uczestniczyć 6 zespołów, którzy mają rozegrać mecze turniejowe systemem rozgrywkowym”każdy z każdym”. Czas meczu – 15 minut. System drużynowy – bramkarz + 5 zawodnicy. Obowiązują przepisy PZPN. W każdym z zespołów może w turnieju eliminacyjnym uczestniczyć maksymalnie 10 osób. Uczestnicy ubezpieczają się na koszt własny. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za zaginione i zniszczone mienie uczestników. Za zniszczone mienie właściciela obiektu sportowego, na którym odbywają się zwody sportowe odpowiada prawnie uczestnik turnieju eliminacyjnego, który dokonał uszkodzenia mienia. Nagrody i wyróżnienia: a) Najlepszy Zawodnik, Strzelec i Bramkarz rozgrywek ALO otrzyma pamiątkowe statuetki wraz z imiennym dyplomem oraz upominki rzeczowe b) Zespół zajęcie I miejsca w rozgrywkach otrzymają pamiątkowe statuetki i stroje meczowe w liczbie 8 sztuk, c) Zespoły za zajęcie II i III miejsca w rozgrywkach otrzymają pamiątkowe statuetki i piłki nożne (rozmiar 5) w liczbie 8 sztuk,
logo

bushcraft-sport-czasoprzestrzeń

2017-09-23 - 2017-09-24 Hrubieszów, ul. Kobło 88

Wspólne dwudniowe spotkanie z aktywnością i przyrodą. Działania skierowane głównie do młodzieży. Planowane jest: - rajd pieszy - obozowisko w lesie - zajęcia sportowo - bushcraftowe z elementami współzawodnictwa - zajęcia związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem ruchu
logo

Turniej piłki nożnej żaków

2017-09-24 Popielów, ul. Powstańców 14

Animator Orlika w Popielowie zaprasza wszystkie dzieci na turniej piłki nożnej, który odbędzie się na Boisku Orlik w Popielowie o godz. 16:00. W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu #BeActive zostanie rozegrany turniej w systemie "każdy z każdym" chłopców oraz dziewczynek do lat. 8 (żaki). Zapraszamy również rodziców do wspólnej zabawy podczas pokonywania sprawnościowego toru przeszkód!
logo

Rajd dla Hospicjum

2017-09-24 Przeworsk, ul. Jagiellońska 10a

W ramach rajdu wolontariusze będą kwestować na rzecz nowo otwartego Hospicjum w Przeworsku. Ponadto do współpracy zapraszamy Stowarzyszenie Klub Abstynenta "Bratek", nieformalne stowarzyszenie "Przeworscy Patrioci" oraz MOSiR Przeworsk. Przewidujemy udział w rajdzie osób niepełnosprawnych. Trasa rajdu przebiega malowniczymi miejscowościami również w kompleksach leśnych.
logo

Małe Asy zawsze razem

2017-09-24 Kłodzko, ul. Dąbrówki 5/2/9

Warsztaty sportowo - tenisowe, zaczynamy wspolnym treningiem lekkoatletycznym, następnie gra terenowa - tenisowa, poszukiwanie pucharów Wielkiego Szlema, następnie zajęcia na korcie, kończymy wspólna sztafetą na basenie.
logo

II międzypokoleniowy rajd rowerowy

2017-09-24 Słupia, ul. Słupia 30A

Wzorem ubiegłego roku zostanie zorganizowany międzypokoleniowy rajd rowerowy dla wszystkich chętnych mieszkańców naszej Gminy, jak również zaprzyjaźnionych fanów "dwóch kółek" spoza terenu gminy, Zwieńczeniem wydarzenia będzie ognisko integracyjne.
logo

Lubelski Bieg Ekstremalny - Bieg Nieustraszonych

2017-09-24 Lublin, ul. ul. Głęboka 31

Lubelski Bieg Ekstremalny - Bieg Nieustraszonych jest okazją do sprawdzenia się biegaczy oraz miłośników sportów ekstremalnych. Bieg odbędzie się nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie z wykorzystaniem znajdującej się infrastruktury. Pary będą musiały pokonać szereg przygotowanych przeszkód. Zwyciężają ci, którzy najszybciej pokonają trasę.
logo

Ogólnopolski Turniej Koszykówki o Puchar Dyrektora Gimnazjum Nr 4 w Gdyni

2017-09-23 - 2017-09-24 Gdynia, ul. Okrzei 6

W dniach 23-24.09.2017r. w naszej szkole na obiektach Gimnazjum nr 4 w Gdyni odbył się Ogólnopolski Turniej Koszykówki o Puchar Dyrektora Gimnazjum Nr 4 rocznik 2003 i młodsze. Udział w turnieju wzięły następujące zespoły: - VBW GTK Gdynia - SKS Starogard Gdański - UKS Dwójka Działdowo - UKS Jedynka Lębork - UKS Bliza Władysławowo - gospodarz turnieju UKS Omega Gdynia Na otwarcie turnieju zespół gospodarzy UKS Omega Gdynia rozegrał mecz z UKS Bliza Władysławowo i odniósl pierwsze zwycięstwo. Po meczu odbyło się oficjalne rozpoczęcie turnieju, na który zostali zaproszeni goście z rady dzielnicy Grabówek p. Zenon Rode, p. Łucja Chaberek, a także prezes VBW GTK Gdynia p. Bogusław Witkowski. Krótki występ zaprezentował Kamil z klasy 3a, wykonał 2 utwory muzyczne. Po zaciętej rywalizacji, na dobrym poziomie sportowym drużyny biorące udział zajęły następujące miejsca: I miejsce w turnieju zdobyła drużyna SKS Starogard Gdański, II miejsce VBW GTK Gdynia, III miejsce UKS Jedynka Lębork, IV miejsce UKS Omega Gdynia, V miejsce UKS Dwójka Działdowo, VI miejsce UKS Bliza Władysławowo. Najlepsze zawodniczki w poszczególnych zespołach: - Julia Zamiar -SKS Starogard Gdański - Wiśniewska Wiktoria-UKS Dwójka Działdowo - Agata Majszak - Jedynka Lębork - Bągorska Ewelina - VBW GTK Gdynia, - Nina Telicka - UKS Bliza Władysławowo - Wiktoria Jankowska, Karolina Peek- UKS Omega Gdynia Piątka turnieju: Zuzanna Wojciechowska( UKS Omega Gdynia), Turecka Oliwia( SKS Starogard Gdański), Figurska Weronika(UKS Dwójka Działdowo), Kochmann Hanna(UKS Jedynka Lębork), Kirszing Nikola( VBW GTK Gdynia). MVP turnieju Natalia Pawlicka( VBW GTK Gdynia) Król strzelców Wiktoria Wiśniewska ( UKS Dwójka Działdowo) Najmłodsza zawodniczka Oliwia Lejk( UKS Jedynka Lębork)4 klasa Była wspaniała atmosfera, drużyny zostały zaproszone na inauguracyjny mecz ekstraklasy kobiet Basket Gdynia - ENEA Poznań. Dobra promocja dzielnicy Grabówek, miasta Gdyni oraz samej dyscypliny jaką jest koszykówka.
logo

Gramy jak mistrz

2017-09-24 Tyczyn, ul. Pułanek 4

W szkole podstawowej będzie zorganizowany turniej z udziałem zawodników i ich rodziców. Przewidziany udział zespołów z trzech miast: Łańcuta, Przemyśla, Jasła. Ilość uczestników: 100 osób.
logo

IV Memoriał Kolarski im. Piotra Ekierta

2017-09-24 Garwolin, ul. CSiK al. Żwirki i Wigury 16

IV MEMORIAŁ KOLARSKI im. Piotra Ekierta. Memoriał rozpoczniemy w Garwolinie od uczczenia pamięci Piotra Ekierta i zmarłych kolegów kolarzy. Rowerami przejedziemy do Kolonii Unin. Rozpoczniemy tam wyścigi kolarskie w kategoriach: ROWER DOWOLNY; ROWER SZOSOWY; Rowerowa Grupa Turystyczna wyruszy na rajd - GARWOSZLAKAMI. Memoriał zakończymy przy wspólnym ognisku na gościnnym ranczo, gdzie odbędzie się podsumowanie wyścigów, wręczenie pucharów i nagród. Zapraszamy serdecznie :) GSK "Horyzont"
logo

III Grand Prix Koszalina 2017 w tenisie stołowym.

2017-09-24 Koszalin, ul. Władysława Andersa 30

Planujemy rozegrać Grand Prix w kategorii dzieci, młodzieży, amatorów i zawodników dorosłych z licencjami PZTS. W imprezie mogą brać kobiety i mężczyżni. Dla trójki najlepszych w każdej kategorii przewidujemy dyplomy, puchary i w miarę możliwości nagrody rzeczowe. Turniej zostanie przeprowadzony na 9 stołach w godzinach 9.00-16.00. Każdy z uczestników rozegra mininmum trzy pojedynki. Dla każdego przewidziano słodki poczęstunek.
logo

II Marsz po zdrowie

2017-09-24 Niebylec, ul. 182a

Marsz po zdrowie odbędzie się w Gwoźnicy Górnej w Gminie Niebylec przez wyznaczona trasę przez organizatora. Marsz organizowany jest dla społeczności lokalnej i nie tylko. Ma na celu promować zdrowy tryb życia, integrację, łączyć wielopokoleniowość.
logo

Rodzinny nordic walking

2017-09-24 Namysłów, ul. Kamienna 18c

Zaprzyjaźnione rodziny zabierają kijki i wspólnie maszerują, zwiedzając okolicę. Start: godz.18.00 zbiórka na placu kiościelnym w Kamiennej Zapraszamy całe rodziny. Zabierzcie ze sobą kijki do nordic walking i pomaszerujcie rekreacyjnie z nami. Trasa liczy około 5km.
logo

Powiatowy Piknik rodzinny na boisku

2017-09-24 Lędziny, ul. ul. Waryńskiego 46, skr poczt. 35

Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami na piknik rodzinny na boisku. W ramach wydarzenia zaplanowano m.in. turniej piłkarski przedszkolaków, turniej piłkarski rodziców, zawody i konkurencje sportowe dla dzieci i dorosłych i wiele innych atrakcji zachęcających do aktywności fizycznej.
logo

Ogólnopolski Zlot Kibiców PGE Skry Bełchatów w ramach Siatkarskiego Weekend Mocy

2017-09-23 - 2017-09-24 Bełchatów, ul. ul. Dąbrowskiego 11

W dniach 23-24 września zostanie zorganizowany przez Klub Ogólnopolski Zlot Kibiców PGE Skry Bełchatów w ramach Siatkarskiego Weekend Mocy. Główne założenia dwudniowego wydarzenia to: • propagowanie zdrowego trybu życia oraz zasad Fair Play, • przedstawienie procesu dochodzenia do dyspozycji sportowej na światowym poziomie- rola pracy w osiągnięciu sukcesu sportowego, • przedstawienie sportu jako rozrywki ponad podziałami- bez klubowych antagonizmów, bez wrogości, bez podziałów, • kształtowanie różnych form kontaktów społecznych i norm współżycia zbiorowego, • wyrobienie nawyku sportowej rywalizacji i uczciwego współzawodnictwa, • organizowanie doskonałej zabawy dla uczestników • promocja Skry Bełchatów i województwa jako otwartych wobec kibiców, znających ich potrzeby oraz organizujących im różne formy rozgrywki • wzmocnienie pozytywnego wizerunku regionu bełchatowskiego oraz całego województwa łódzkiego, • zwiększenie dostępu do regionu za pośrednictwem działalności informacyjnej i promocyjnej, • wzrost wiedzy na temat siatkówki oraz działań marketingowych i szkoleniowych w województwie łódzkim oraz całej Polsce, • zdefiniowanie Bełchatowa jako stolicy siatkówki w województwie łódzkim oraz całej Polsce, • zwiększenie świadomości mieszkańców regionu bełchatowskiego, a także województwa łódzkiego z posiadanych zasobów w postaci światowej klasy klubu sportowego.
logo

II Aquathlon Osielsko

2017-09-24 Osielsko, ul. Gronostajowa 7

II Aquathlon Osielsko Już teraz mamy przyjemność zaprosić państwa na drugą edycję Aquathlon w Osielsko, czyli zawody łączące dwie dyscypliny sportu, a mianowicie bieganie i pływanie. Tak jak w poprzednim roku, jak i w tym impreza odbędzie się przy współpracy z MSiT w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu i programu #BeActive. Impreza przygotowana będzie na 150 uczestników. Do współpracy włączyła się w tym roku Gmina Osielsko, która dofinansuje imprezę. Program zawodów przewiduje start dzieci od 6 roku życia do kategorii dorosłych bez ograniczeń wiekowych. Impreza ma na celu zachęcenie mieszkańców Gminy Osielsko i okolic do aktywnego, sportowego trybu życia. Trasa biegu jest położona w malowniczym krajobrazie duktu leśnego, natomiast konkurencje pływackie odbędą się na basenie w Osielsku. Serdecznie zapraszamy do zapisów, a szczegóły już niebawem na stronie www.facebook/rekinyosielsko.pl
logo

Festiwal Sportu #BEACTIVE w Dębicy

2017-09-24 Dębica, ul. Sportowa 26

Festiwal Sportu #BeActive w Dębicy W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dębicy, wspólnie z Urzędem Miejskim, Starostwem Powiatowym, Urzędem Gminnym oraz klubami i stowarzyszeniami sportowymi z obszaru Dębicy organizuje prawdziwe święto sportu. Na stadionie miejskim przy ul. Akademickiej odbędą się zajęcia sportowe, zajęcia fitness. Stadion będzie podzielony na strefy aktywności w których każdy klub będzie prowadził warsztaty i pokazy dla mieszkańców Dębicy. Dodatkowymi atrakcjami będzie miasteczko rowerowe, pokazy na skate parku, ścianka do wspinaczki, megapiłkarzyki, strefa aktywnej rodziny z zajęciami integrującymi wszystkie pokolenia oraz osoby niepełnosprawne, mecz piłkarski pomiędzy pracownikami Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego, a na scenie odbywać się będzie rywalizacja DJ-ów. Celem Festiwalu jest promowanie sportu oraz aktywnego sposoby spędzania wolnego czasu wśród mieszkańców Dębicy w myśl tematu przewodniego BeActive. Mieszkańcy będą mieli okazję zapoznać się z dyscyplinami sportu, które się rozwijają w Dębicy oraz jakie formy rekreacji sportowej miasto ma im do zaoferowania.
logo

Otwarty Turniej Tenisa Stołowego w grze deblowej

2017-09-24 Żnin, ul. Wandy Pieniężnej 19

Turniej tenisa w grze deblowej mężczyzn, pary zostaną ustalone w drodze losowania spośród zgłoszonych zawodników.
logo

XIX Memoriał Jana Ciołczyka

2017-09-23 - 2017-09-24 Jaworzno, ul. Ciężkowicka 51a

XIX Memoriał Jana Ciołczyka - zasłużonego działacza sportowego i społecznego. W ramach imprezy odbędą się mecze i turnieje piłkarskie w kategoriach skrzatów, żaczków,orlików, młodzików, juniorów, seniorów i oldbojów. Ponadto III Ciężkowicki Bieg po Zdrowie oraz II Ciężkowicki Nordic Walking i imprezy sportowo rekreacyjne z nagrodami zarówno dla dzieci i młodzieży jak również dla seniorów.
logo

Międzywojewódzki Turniej Piłki Nożnej dzieci i młodzieży szkolnej o Puchar Kazimierza Górskiego

2017-09-24 Gorzów Wlkp., ul. Hala sportowa przy zespole szkół nr 16 przy ul. Dunikowskiego.

Na rozgrywkach spotkają się amatorskie, sportowe drużyny szkolne z województw: zachodniopomorskiego i lubuskiego. W zawodach wezmą udział klasy IV- VIII szkół podstawowych (klasyfikacja wg nowej reformy systemu edukacji narodowej ) • klasy IV – VI. Uczestnicy zostaną podzieleni na klasy IV, V, VI. Każda z drużyn będzie liczyła po 5 osób ( 1 bramkarz + 4 zawodników na boisku). • klasy VII- VIII. Uczestnicy zostaną podzieleni na klasy VII, VIII. Każda z drużyn będzie liczyła po 5 osób ( 1 bramkarz + 4 zawodników na boisku).
logo

WE WILL TENNIS YOU

2017-09-24 KOZERKI, ul. JOWISZA 92

Zapraszamy tenisistów małych i dużych do spędzenia z nami aktywnie niedzieli! Wśród atrakcji przewidujemy gry i zabawy na korcie, mini turniej, cross training oraz możliwość spróbowania swoich sił w padla. Czekamy na Was w godzinach 14.00-17.00.
logo

Sportowe Dzieci!!!

2017-09-25 Wszembórz, ul. Wszembórz 29

Konkurencje sportowe dla dzieci. Możliwość sprawdzenia się w grupie -oczywiście wszystko w formie zabawy. Do wspólnych konkurencji zapraszamy także rodziców!!
logo

Gimnastyka Małego Muzyka

2017-09-25 Olecko, ul. 1 Maja 1

Uczniowie naszej szkoły dużo czasu spędzają przy ćwiczeniach na instrumentach. Dzięki tej inicjatywie chcielibyśmy zachęcić dzieci do aktywności fizycznej, która będzie połączeniem muzyki i sportu, tj. gimnastyka z instrumentem. Ponadto młodzi muzycy chcieliby wziąć udział w promocji aktywnego stylu życie w naszym mieście, które jest Europejskim Miastem Sportu 2015. Planowane zajęcia przy sprzyjającej pogodzie odbędą się nad malowniczym jeziorem Olecko Wielkie lub w obiekcie sportowym.
logo

Od komputera do Federera

2017-09-25 Busko-Zdrój, ul. Mickiewicza 23

Zapraszamy uczniów Naszej Szkoły do zabawy z tenisem ziemnym. Spotkajmy się na terenie szkolnych kortów, bezpośrednio po zajęciach lekcyjnych, by poznać podstawowe zagrania tenisowe i zostać z tenisem na dłużej.
logo

Trening INSANITY

2017-09-25 Biłgoraj, ul. Targowa 15

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju zaprasza w poniedziałek 25 września o godz. 19:00 - z okazji Europejskiego Tygodnia Sportu - na otwarty trening insanity,który odbędzie się w hali OSiR w Biłgoraju. Zajęcia poprowadzi certyfikowany instruktor insanity Adam Sarzyński. Dzięki niemu zwiększysz wydolność tlenową, zbudujesz i wzmocnisz mięśnie oraz uodpornisz się na ból mięśniowy. To rewolucyjny trening kondycyjny całego ciała na podstawach cardio, oparty na zasadach treningu interwałowego. W rezultacie spalamy większą liczby spalonych kalorii nawet do 48h po zakończonym wysiłku. Wszystkie chętne osoby zapraszamy do podjęcia wyzwania.
logo

Sport - kluczem do zdrowia

2017-09-25 Wołów, ul. Inwalidów Wojennych 15

25 września - Prezentacja multimedialna pt. „Sport - kluczem do zdrowia”. Demonstracja slajdów i ilustracji o tematyce sportowej. Wspólne rozwiązywanie zagadek o zachowaniach prozdrowotnych. godz. 9.00 - sala grupy „Biedronki” – 3. i 4.latki godz. 10.00 - sala grupy „Jagódki” – 5. i 6.latki Zachęcamy wszystkie dzieci do zabrania ze sobą tego dnia swego ulubionego „Świeżaka”. Koordynator akcji - Alicja Łupinowicz i Paulina Tomska
logo

Turniej tenisa stołowego

2017-09-24 - 2017-09-25 Chełm, ul. Powstańców Warszawy 8

Turniej tenisa stołowego mający na celu wyłonienie reprezentantów na rozgrywki Sportowej Ligi Internatów.
logo

Witamy Jesień na sportowo

2017-09-25 Rajsko, ul. Rabatkowa 2

W dniu 25 września w przedszkolu zorganizowano sportowy dzień pod hasłem „ Witamy Jesień na sportowo”. Przedszkolaki z grupy Słoneczek, Kaczuszek i Żabek ubrane na sportowo brały udział w zorganizowanych konkurencjach oraz zabawach tanecznych. Dzieci podzielone na drużyny pokonywały różne przeszkody, slalom, rzucały do celu, ćwiczyły równowagę, a na koniec brały udział w Zumbie - tańcząc wesoło w rytm muzyki. Po ukończeniu wszystkich konkurencji przedszkolaki aby zregenerować siły zajadały się owocowym poczęstunkiem.
logo

Turniej Piłki Nożnej

2017-09-25 Konin, ul. Kardynała Wyszyńskiego 2/1

Turniej Piłki Nożnej Chłopców w wieku 16-19 lat, liczba uczestnikow około 60. Miejsce: Zespół Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Koninie ul. Budowlanych 6.
logo

Rodzinne tańcowanie

2017-09-25 Żarnowo, ul. ul. Niepodległości 9

Rodzinne tańcowanie, to jednorazowe wydarzenia adresowane zarówno do uczniów Szkoły Podstawowej w Racimierzu, jak i ich rodziców, osób dorosłych, zamieszkujących tereny Gminy Stepnica i okolic. Będą to zajęcia ZUMBA fitness. Rodzinna Zumba odbędzie się na boisku szkolnym, a w razie niepogody na sali gimnastycznej.
logo

Festiwal gier i zabaw dla dzieci i rodziców

2017-09-25 Zamość, ul. H. Sienkiewicza 5

Zapraszamy rodziców, dzieci , młodzież, nauczycieli , znajomych, kolegów i przyjaciół na wspólną zabawę, która odbędzie się 25 września w Szkole Podstawowej Nr 7 w Zamościu. Zachęcamy wszystkich chętnych do udziału w festiwalu gier i zabaw na świeżym powietrzu. Ma być to powrót do starych i znanych zabaw i gier "coś dla dużych, coś dla małych". Nad przebiegiem imprezy będą czuwać nauczyciele oraz uczniowie zrzeszeni w klubie "Jedynka". Całość przedsięwzięcia rozpocznie się na boisku wielofunkcyjnym o godz. 16.30. wspólną rozgrzewką dla wszystkich uczestników festiwalu.
logo

Jesienna Karuzela Sprawnościowa - II Ponadregionalne Zawody Sportowe Dzieci i Młodzieży Szkolnej

2017-09-25 Świnoujście, ul. ul. Witosa 12

Na zawodach spotkają się sportowe drużyny szkolne z województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego i lubuskiego. Zadanie ma celu promowanie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży w wieku 9-12 lat (IV-VI klasy podstawowej) w zawodach opartych na sekwencji karuzeli tzn. przestrzeń hali zostanie zagospodarowana w taki sposób, aby zawody odbywały się symultanicznie (jednocześnie) w ramach kilku konkurencji. Utworzonych zostanie 6 stanowisk, a drużyny będą musiały po kolei wykonać zadania sportowe (wziąć udział w konkurencjach sportowych). Adekwatnie do zajętego miejsc otrzymywać będą punkty, które zsumowane dadzą ostateczny wynik. Opis stanowisk: 1/ drużynowe skoki przez skakankę 2/ bieg sztafetowy z piłką po slalomie 3/ wyścig 4/ wyścig parami z piłką koszykową 5/ wyścig z przewrotami 6/ ruchome kosze. Mistrz Zawodów otrzyma Puchar wręczony przez przedstawiciela Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. W trakcie trwania zawodów przewidujemy część artystyczną. W trakcie trwania imprezy w specjalnie wydzielonym miejscu powstanie punk INF-RAT (informacji ratunkowej), gdzie uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy i samodzielnie poćwiczyć na fantomach.
logo

Jesienna Olimpiada Sportowa

2017-09-25 Lublin, ul. Różana 9

W naszym przedszkolu odbędzie się Jesienna Olimpiada Sportowa. Celem przedsięwzięcia będzie promowanie zdrowego stylu życia, propagowanie różnych form aktywności fizycznej wśród dzieci, podnoszenie samooceny dziecka poprzez udział w rywalizacji sportowej, wdrażanie do aktywnego udziału w zawodach, konkurencjach sportowych oraz integrowanie dzieci w społeczności przedszkolnej.
logo

Nordinc Walking łączy pokolenia

2017-09-25 Turek, ul. Park Miejski

Nordic Walking łączy pokolenia to impreza, która ma najlepsze cechy idealnej aktywności ruchowej bez żadnych ograniczeń wiekowych. To spacer po zdrowie, przeciwdziała monotonii dnia codziennego, poprawia nastrój. W związku z tym uczestnikami wydarzenia będą gimnazjaliści, dorośli oraz seniorzy. Trasa marszu wyznaczona będzie w parku miejskim. Jest urozmaicona, z podbiegami, ale łatwa. Każdy uczestnik pokona wyznaczony dystans na miarę swoich możliwości. Imprezę rozpocznie Burmistrz Miasta Turku oraz prezes Stowarzyszenia Kopernik Plus. Po czym wszyscy udamy się na linię startu i rozpoczniemy swój marsz. Imprezę zakończymy wspólnym pamiątkowym zdjęciem. Impreza odbędzie się 25 września 2017 r. o godz. 16.00 w Parku miejskim przy Gimnazjum nr. 2 w Turku, ul. Parkowa 3 w ramach projektu „Turkowska Akademia Sportu” współfinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.
logo

Rowerami aż po horyzont cz.II

2017-09-25 Żary, ul. Długosza 23

Akcja skierowana jest do uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Żarach, którzy posiadają sprawne rowery i preferują ruch na świeżym powietrzu. Trasa prowadzić będzie po Łużycach Dolnych do Pietrzykowa, gdzie na miejscu w "Starym Folwarku", uczestnicy będą mogli skorzystać z przejażdżek konnych i poczęstunku.
logo

Sportowe Przedszkole.

2017-09-25 Miłosław, ul. Łąkowa 31

Konkurencje sportowe dla Przedszkolaków i ich rodziców. Rzuty do celu, hula-hop, odbijanie i mnóstwo innych sprawnościowych konkurencji wszystko by rodzinnie spędzić czas.
logo

Rodzinny Turniej Trójek Siatkarskich

2017-09-26 Turek, ul. Gimnazjum nr2 ul. Parkowa 3

Celem turnieju to przede wszystkim integracja środowiska rodzinnego i lokalnego, promocja sportowej rywalizacji oraz propagowanie siatkówki jako jednej z form spędzania czasu wolnego. W turnieju będą uczestniczyć członkowie rodzin w zespołach 3-osobowych. W organizację turnieju zaangażowani będą wolontariusze. Zwycięski zespół otrzyma Puchar Turkowskiej Akademii Sportu, a pozostałe drużyny pamiątkowe dyplomy. Turniej odbędzie się w ramach projektu Stowarzyszenia Kopernik Plus \"Turkowska Akademia Sportu\" współfinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki 26.09.2017 roku o godz. 17.00 w hali widowiskowo-sportowej przy Gimnazjum nr. 2, Turek, ul. Parkowa 3.
logo

Fitness dla mam z dziećmi

2017-09-26 Biłgoraj, ul. ul.Targowa 15

Zapraszamy na zajęcia fitness dla mam z małymi dziećmi do salki fitness Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju w dniu 26 września (wtorek) na godz 10:00, na ogólnorozwojowy trening dla mam z małymi dziećmi który poprowadzi instruktorka Agata Wybranowska. Ćwiczenia będą miały charakter wzmacniający, kształtujący oraz rozciągający sylwetkę.
logo

2017-09-26 Żardeniki 34, ul. Żardeniki

To już III Turniej Bocce organizowany w naszej szkole. Biorą w nim udział uczniowie naszej szkoły, mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej. Celem turnieju jest zachęcanie osób z niepełnosprawnościami do aktywnego spędzania czasu wolnego.
logo

Dzień Sportu

2017-09-26 Jasieniec, ul. Czerska 1

Dzień Sportu to impreza, która promuje wśród uczniów szeroko rozumianą kulturę fizyczną. Na imprezę składa się prezentacja dotycząca zdrowego odżywiania, mecz piłki siatkowej nauczycieli i uczniów, konkurencje sportowe (skok wzwyż, bieg krótki, konkurencja strongman i inne) oraz międzyklasowy turniej w piłkę nożną.
logo

Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych

2017-09-26 Biala Podlaska, ul. ul. Narutowicza 41

Turniej Piłki Nożnej dziewcząt z klas I-IV Szkół Podst. W turnieju weźmie udział 8 zespołów . Tzw. piłkarskie piątki.
logo

Rejonowy Turniej Unihokeja Szkół Podstawowych-

2017-09-26 Przykona, ul. ul. Szkolna 6

W turnieju wystąpi 6 drużyn po max. 15-stu zawodników w drużynie. Rocznik 2005 i młodsi. Mogą uczestniczyć w turnieju również dziewczęta. System rozgrywek "każdy z każdym". Wyłoniona zostanie All Stars Turnieju - 6 osób. W każdym meczu zostanie wybrany najlepszy zawodnik z każdej drużyny. Celem imprezy jest integracja dzieci i młodzieży o jednakowych zainteresowaniach sportowych i umożliwienie im rywalizacji sportowej.
logo

PRZYJAZNY ORLIK

2017-09-26 BIŁGORAJ, ul. POLNA 3

NA BOISKU ORLIK ZOSTANIE ROZEGRANY MIĘDZYKLASOWY KOEDUKACYJNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ I ZBIJAKA DLA KLAS IV-VII ORAZ GRY I ZABAWY DLA KLAS I-III.
logo

Gry i zabawy z piłką siatkowa

2017-09-26 Stare Dłutowo, ul. Długa 61

Gry i zabawy z piłką siatkową mające na celu zaszczepić u jak największej liczby uczestników uprawianie gry w siatkówkę.
logo

Dance&Fight

2017-09-26 Poznań, ul. Łanowa 9/7

Czy sztuki walki można połączyć z tańcem? Warsztaty taneczne.
logo

Inauguracja zajęć pozalekcyjnych Spacer po zdrowie - Nordic Walking

2017-09-26 Wieleń, ul. Czarnkowska 6

Inauguracja zajęć pozalekcyjnych Spacer po zdrowie – Nordic Walking to rozpoczęcie zajęć pozalekcyjnych w roku szkolnym 2017/2018, które będą kontynuowane raz w tygodniu, dla SP nr 2, ZS (LO i T) oraz Klubu Seniora w kwiecie wieku w Wieleniu. Mając na uwadze przede wszystkim troskę o ucznia, jego sprawność i zdrowie, w programie zwracam szczególną uwagę na problem ustawicznej aktywności fizycznej podejmowanej świadomie, dobrowolnie i z entuzjazmem. Szkolne wychowanie fizyczne nie jest w stanie zaspokoić wszystkich potrzeb ruchowych ucznia, dlatego też bardzo często obserwuje się chęć uczestnictwa w pozalekcyjnych zajęciach sportowo - rekreacyjnych. Znając potrzeby rozwojowe uczniów, ich zainteresowania i predyspozycje, wybrałam do prowadzenia zajęcia z Nordic Walking. Spacer z kijami zyskuje entuzjastów i coraz więcej osób decyduje się na taką formę spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wybrałam ten rodzaj aktywności, bo osobiście przekonałam się o jego zaletach i postanowiłam zainteresować nią uczniów naszej szkoły. Nordic Walking działa na większość mięśni ciała, między innymi klatki piersiowej, tricepsy, bicepsy, ramion i brzucha. Podczas takiego spaceru mięśnie pracują inaczej niż podczas zwykłego chodzenia i spala się więcej kalorii, wzmacnia się układ sercowo-naczyniowy, odciążone są stawy, co jest szczególnie ważne dla osób z problemami kolan i kręgosłupa. Na inaugurację został zaproszony Kamil Kliczka. Zawodnik, którego kojarzy każdy, kto startuje w zawodach nordic walking - szczególnie tych na północy i zachodzie kraju. Karierę sportową zaczynał od biegania, potem zdecydował się na nordic walking i teraz jako 48-latek osiąga wyniki pozwalające mu uplasować się w ścisłej czołówce polskich kijkarzy.
logo

Strażnicy i złodzieje

2017-09-26 Barwice, ul. Łeknica 8

Dwie drużyny rywalizują ze sobą o jak największą zdobycz(fanty), która umieszczona jest w kole środkowym boiska. Fanty są chronione przez 3 strażników. Jeśli któryś nich dotknie złodzieja, musi on wykonać określone zadanie. Gdy znikną wszystkie fanty drużyny liczą ile ich mają. Uczestnicy - dzieci 5-8 lat.
logo

Senioriada 2017

2017-09-26 Stalowa Wola, ul. Hutnicza 15

Impreza ma formę rywalizacji sportowej, skierowana jest do ludzi w starszym wieku. Seniorzy w naszym mieście są zrzeszeni w kilkunastu klubach. Poprzez udział w Senioriadzie mają oni okazję do wspólnej rywalizacji sportowej oraz integracji i spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu.
logo

sportowo -obronne zmagania młodzieży w europejskiej rodzinie

2017-09-26 Tymbark, ul. 335

Jednostka tymbarskiego Strzelca będzie organizatorem rajdu Szlakiem 1. Pułku Strzelców Podhalańskich AK w Tymbarku, zawodów sportowo - obronnych / obrony cywilnej /
logo

Sportowy Lubiszyn

2017-09-26 Lubiszyn, ul. ul. Polna 6

W ramach ETS w szkole w Lubiszynie odbędą się dla uczniów gry i zabawy ruchowe. Dla klas 1-4 przewidziano konkurencje sprawnościowe z elementami rywalizacji sportowej oraz turniej gry w "Dwa ognie". Starsze klasy wybiorą się w teren na marszobieg oraz zagrają mecz siatkówki.
logo

Tydzień sportu w SMS-ie- łączymy pokolenia

2017-09-25 - 2017-09-26 Wrocław, ul. Słubicka 29-33

26.09.2017- Dzień sportu w SMS-ie (zadaniowy bieg po zdrowie: tor przeszkód, quiz żywieniowy i praktyczne przygotowanie zdrowej kanapki) 24.09.2017- Trening pokazowy dla przedszkolaków z przedszkola Młody Twórca, aerobic w wodzie dla rodziców i dziadków.
logo

Integracyjny Dzień Sportu w Dziewiątce

2017-09-26 Opole, ul. Oleska 68

Celem imprezy jest dobra i bezpieczna zabawa uwzględniająca zasady Fair Play, integracja uczniów i nauczycieli Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr IX. Ponadto ma ona również rozwijać sprawność fizyczną oraz uczyć współpracy w zespole. Imprezę sportową rozpoczną biegi sztafetowe. Następnie w hali sportowej zespoły będą rywalizowały bezpośrednio ze sobą w rozgrywkach sportowych.
logo

Rozgrywki w piłkę nożną uczniowie - dorośli, rajd rowerowy.

2017-09-23 - 2017-09-26 Łebunia, ul. Sportowa 7

23.09.17r.odbędą się rozgrywki w piłkę nożną pomiędzy młodzieżą do lat 18, a mężczyznami powyżej 25 lat. W turnieju wybierzemy najlepszego zawodnika i bramkarza. Celem turnieju jest integracja młodzieży i dorosłych oraz umożliwienie sportowej rywalizacji. 26.09.17r. odbędzie się rajd rowerowy dla wszystkich chętnych, którego głównym celem będzie poznanie walorów krajoznawczo-turystycznych terenów położonych w sąsiedztwie Łebuni oraz zachęcenie uczestników do aktywnego spędzania czasu wolnego na rowerze. Punktem docelowym będzie kompleks turystyczny w Bukowinie oraz ognisko z kiełbaskami.
logo

Poznajemy Ponidzie -- rajd rowerowy

2017-09-26 Wójcza, ul. 20

W dniu 26 września o godzinie 9.00 rozpocznie się rajd rowerowy do Kikowa. Jest to kolejna już wycieczka zachęcająca do poznania swojej najbliższej okolicy. Tym razem naszym celem jest wąwóz wapienny z porośniętą roślinnością kserotermiczną. Jest to teren objęty ochroną prawną. Na zakończenie rajdu jego uczestnicy będą mogli wypocząć przy ognisku zorganizowanym przez leśnictwo Stopnica, aby nabrać sił na drogę powrotną. Ponadto współorganizatorami będzie koło łowieckie „Ostoja”.
logo

Trzynastka mierzona kilometrami

2017-09-26 Jelenia Góra, ul. Piotra Skargi 19

Wszyscy uczniowie szkoły wraz z nauczycielami i chętnymi rodzicami udają się na piesze wycieczki w różne miejsca Jeleniej Góry lub okolic Jeleniej Góry. Każda klasa wybiera inne miejsce, a u celu uczniowie spędzają czas biorąc udział w różnych formach aktywności fizycznej. Wychowawcy liczą ponadto ilość przebytych kilometrów przez każdego ucznia, a koordynatorzy akcji zsumują wyniki i ogłoszą kolejny rekord szkoły.
logo

Lubuski Turniej Bamintona Olimpiad Specjalnych

2017-09-26 Sulechów, ul. Hala Widowiskowo Sportowa, ul. Piaskowa 52

Od ponad 30 lat Stowarzyszenie Olimpiady Specjalne Polska organizuje każdego roku zawody sportowe dla osób z niepełnosprawnością intelektualną na poziomie lokalnym, regionalnym ogólnopolskim i europejskim, w 25 dyscyplinach sportowych. Zawody są nie tylko szansą na uwieńczenie codziennych wysiłków treningowych i rehabilitacyjnych, ale również na integrowanie ze społecznościami lokalnymi i przełamywanie stereotypów. Zawody OS każdego szczebla kwalifikują na zawody wyższego szczebla - zawody regionalne kwalifikują na zawody ogólnopolskie, zawody ogólnopolskie na zawody europejskie lub światowe. Olimpiady Specjalne Polska to jeden z 220 programów narodowych światowego ruchu Special Olympics. Poza sprawami organizacyjnymi, merytorycznymi oraz logistycznymi, przepisy regulują zasady organizacji zawodów oraz słownictwo, jakim porozumiewamy się w ramach Olimpiad Specjalnych i sposób kwalifikowania zawodników. We wszystkich zawodach Olimpiad Specjalnych obowiązują Oficjalne Przepisy Sportowe Olimpiad Specjalnych w sportach letnich i zimowych. Przepisy sportowe Olimpiad Specjalnych są oparte na oficjalnych przepisach Międzynarodowych lub Narodowych Federacji Sportowych w danej dyscyplinie. Podstawową różnicą dzielącą Olimpiady Specjalne od innych sportowych organizacji jest to, że wszyscy zawodnicy, niezależnie od poziomu ich możliwości są jednakowo umotywowani do walki sportowej, a każdy z nich jest zaklasyfikowany do odpowiedniego poziomu sprawności. Dlatego zawody rozpoczynają się preeliminacjami, które prowadzą do właściwych grup finałowych. Zawody są tak przeprowadzane, że zawodnik rywalizuje z drugim, o podobnych możliwościach sprawnościowych w wyrównanych grupach. Nadrzędnym celem nie jest wyłonienie najbardziej zdolnych rekordzistów, lecz stworzenie możliwości zwycięstwa każdemu zawodnikowi, niezależnie od jego poziomu możliwości. System tworzenia grup sprawnościowych, w których odbywa się rywalizacja, system nagradzania oraz system awansu na kolejne szczeble uczestnictwa w zawodach są narzędziami unikatowymi dla organizacji sportowej, zapewniającymi osobie z niepełnosprawnością intelektualną uczestnictwo w rywalizacji z równym przeciwnikiem. Zapraszamy do kibicowania zawodnikom na Turnieju Badmintona w Sulechowie.
logo

Otwarty trening lekkoatletyczny

2017-09-26 Biłgoraj, ul. ul.Targowa 15

Otwarty trening lekkoatletyczny dla dzieci i młodzieży z instruktorką Dorotą Bernaś. Trening odbędzie się w dniu 26 września (wtorek) o godz: 15.30 na obiektach OSiR przy ul.Targowej 15 w Biłgoraju.
logo

Turniej Tenisa stołowego i bilarda

2017-09-26 Krasne, ul. KRASNE 743

Turniej tenisa stołowego i bilarda zorganizowany w Ośrodku Sportowo rekreacyjnym GOKiB Krasne. Turniej dla dzieci i młodzieży. Chcemy świętować i integrować społeczność, rodziców z dziećmi, zachęcać do aktywnego wypoczynku przez ruch, pokazać, że sport może być jedną z form podnoszenia wiary we własne siły, ukazać wielką siłę, jaką jest integracja, gdzie każdy uczy się od każdego. Wspólnie spędzony czas i świętowanie Europejskiego Tygodnia Sportu będzie dobrą okazją do wspólnej zabawy i integracji. Turnieje zorganizowane dla ok 60 osób). Turnieje odbędzie się 26 września 2017.
logo

Rodzinne bieganie

2017-09-26 Żarnowo, ul. Niepodlrgłości 9

Rodzinne bieganie to wydarzenie dla uczniów szkoły jak i ich rodziców, mieszkańców gminy Stepnica i okolic. W ramach wydarzenia odbędą sie biegi na rożnych dystansach dla rożnych kategorii wiekowych: - 30 m dla 4-5 latków + rodzice - 50 m dla 6- 7 latków + rodzice - 100 m dla 8-9 latków + rodzice - 200 m dla 10-11 latków + rodzice - 300 m dla 12-15 latków + rodzice - 1000 m dla powyżej 16 rż - 1500 m OPEN podczas imprezy zapewniona będzie opieka medyczna, a także dyplomy uczestnictwa.
logo

Turniej piłki nożnej dla dzieci na Orliku w Lipuszu

2017-09-26 Lipusz, ul. Derdowskiego 7A

Na Orliku w Lipuszu odbędzie się turniej piłki nożnej dla dzieci rocznika 2005 i młodszych. W turnieju weźmie udział 10 - 12 zespołów (około 120 dzieci), planuje się udział zespołów z terenu powiatu kościerskiego oraz powiatów ościennych t.j. bytowskiego, kartuskiego i chojnickiego.
logo

I rzut Ligi Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu

2017-09-26 Płock, ul. Plac Celebry Papieskiej 1

I rzut Ligi Lekkoatletycznej to rozgrywki szkolne skierowane do uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych w ramach Młodzieżowej Ligi Sportowej 2017/2018
logo

Turniej piłki nożnej skrzatów

2017-09-26 Popielów, ul. Powstańców 13

Animator Orlika w Popielowie zaprasza wszystkie dzieci na turniej piłki nożnej, który odbędzie się na Boisku Orlik w Popielowie o godz. 16:00. W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu #BeActive zostanie rozegrany turniej w systemie "każdy z każdym" chłopców oraz dziewczynek do lat. 6 (skrzaty). Zapraszamy również rodziców do wspólnej zabawy podczas pokonywania sprawnościowego toru przeszkód!
logo

Masowe Biegi Przełajowe 2017 r.

2017-09-26 Międzyrzec Podlaski, ul. Partyzantów 8

Termin : 26.09.2017 r. Miejsce : Park Miejski w Midzyrzecu Podlaskim, ul.Lubelska Przewidywana liczba uczniów : około 350 osób Patronat nad imprezą : Dyrektor Szkoły,Rada Rodziców Masowe biegi przełajowe w trzech kategoriach : Rocznik 2008 - 2010 dyst. 400 m Rocznik 2005 - 2007 dyst. 800 m Rocznik 2002 - 2004 dyst. 1200 m
logo

AKTYWNI I POZYTYWNI

2017-09-23 - 2017-09-27 Gliwice, ul. Paderewskiego 30

Wydarzenie "AKTYWNI I POZYTYWNI" jest podzielone na 3 etapy, w których udział brali będą wychowankowie i wychowawcy Gliwickich Domów Dziecka, pracownicy Urzędu Miasta Gliwice oraz osoby zainteresowane. I etap - 23.09.2017 r., wycieczka rowerowa ścieżkami rowerowymi miasta Gliwice połączona z konkursem wiedzy na temat miasta. Start Gliwice Rynek, godz. 12 (zbiórka pod Neptunem) II etap - 24.09.2017 r., mecz piłki nożnej wychowankowie Gliwickich Domów Dziecka kontra wychowawcy. Hala sportowa przy basenie Delfin, ul. Warszawska 35, godz.13.30 (zbiórka godz.13) III etap - 27.09.2017 r., mecz unihoca - wychowankowie oraz byli wychowankowie Gliwickich Domów Dziecka kontra pracownicy UM Gliwice. Hala sportowa przy ZSTiO, ul. Warszawska 35, godz 20.30 (zbiórka godz 20.15)
logo

Turniej piłki ręcznej

2017-09-26 - 2017-09-27 Międzyrzec Podlaski, ul. Warszawska 40

Turniej piłki ręcznej. W szkole funkcjonują oddziały sportowe o profilu piłki ręcznej i wskazana jest rywalizacja pomiędzy oddziałami. Jednocześnie chcemy propagować piłkę ręcznej wśród dzieci i młodzieży.
logo

Sport na wesoło-\\

2017-09-27 Turek, ul. Szkoła Podstawowa nr1 ul. 3 Maja

Uczestnikami tej imprezy będą uczniowie z trzech szkół podstawowych z Turku (ok. 60 osób). Celem tego wydarzenia jest zintegrowanie uczniów z różnych środowisk lokalnych poprzez zdrową i sportową rywalizację oraz poprzez dobrą zabawę. Impreza ta rozwinie u uczniów organizację zespołową, ducha koleżeństwa i społecznej solidarności. Zwycięska drużyna otrzyma Puchar Turkowskiej Akademii Sportu, a pozostałe zespoły pamiątkowe dyplomy. Sport na wesoło \"1001 gra\" odbędzie się w ramach projektu Stowarzyszenia Kopernik Plus \"Turkowska Akademia Sportu\" współfinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki 27.09.2017 r. o godz. 11.00 na hali sportowej w Szkole Podstawowej nr. 1 w Turku, ul. 3 maja 29.
logo

GMINNY OTWARTY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ SZKÓŁ

2017-09-27 Brzostek, ul. ul. M.N. Mysłowskiego 11

W ramach ETS zostanie rozegrany Gminny Otwarty Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych, który odbędzie się na boisku piłkarskim w Siedliskach – Bogusz. Organizatorem imprezy jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzostku oraz Gmina Brzostek. Partnerami tego wydarzenia są: Stowarzyszenie Wspierania Edukacji w Zespole Szkół w Siedliskach – Bogusz, Ochotnicza Straż Pożarna w Siedliskach – Bogusz, Klub Sportowy „SOKÓŁ“ Siedliska Bogusz, Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych „Boguszanki“ w Siedliskach Bogusz. Dla najlepszych drużyn przewidziane są nagrody rzeczowe: puchary, medale, pamiątkowe dyplomy.
logo

Sportowa Integracja Ruchowa

2017-09-27 Szczecin, ul. SP 54, Ul. Generała Ludomiła Rayskiego 9

Sportowa Impreza Integracyjna uczniów Szkoły Podstawowej nr 54 w Szczecinie odbędzie się na Polanie Rekreacyjno- Sportowej. Uczniowie klas 4-7 będą mieli okazję w formie zawodów sportowych, a tym samym rywalizacji fair play, poznać się bliżej. Zabawa będzie przebiegać w formie indywidualnej i zespołowej. Oparta będzie na wieloboju dyscyplin sportowych oraz indywidualnych zadaniach ruchowych. Po zakończeniu zawodów cała społeczność uczniowska będzie mogła spotkać się przy ognisku na wspólnym pieczeniu kiełbasek.
logo

Pożegnanie lata z zumbą

2017-09-27 Dębica, ul. Wielopolska 162

Zumba pod chmurką dla uczniow i rodziców prowadzona przez instruktorów zumby dla dzieci. Zajęcia ruchowo - taneczne z ogromną ilością zabawy i energii. Mini maraton zumbowy - pożegnanie lata w rytmach latino.
logo

I Miting Lekkoatletyczny w Szkole Podstawowej w Grabowcu

2017-09-27 Grabowiec, ul. Grabowiec 35

I Miting Lekkoatletyczny w Szkole Podstawowej w Grabowcu dla wszystkich i w każdym wieku. Zapraszamy do uczestnictwa w I Mitingu Lekkoatletycznym zorganizowanym dla lokalnej społeczności i okolic.
logo

Artur Siódmiak CAMP - Panel Eksperta

2017-09-27 Białystok, ul. Jesienna 8

Artur Siódmiak CAMP-Panel Eksperta to multisportowa impreza połączona z motywacyjnym wykładem przeznaczona dla dzieci w wieku szkolnym. Multisportowe aktywności mają nie tylko usprawniać najmłodszych, ale także stwarzają wspaniałą możliwość do wspólnego działania uczestników. Wśród dyscyplin z jakimi zapoznać będą mogli się uczestnicy będą m.in.: piłka ręczna, koszykówka, gimnastyka, tenis stołowy. I etap Artur Siódmiak CAMP- Panel Eksperta to trening z Królem Arturem. Ta część jest dedykowana najmłodszym sportowcom, którzy chcą poznać tajniki treningu, strategii czy nowoczesnych technik w piłce ręcznej. II etap Artur Siódmk CAMP- Panel Eksperta jest w pewnej części edukacyjno - wychowawczy, motywujący, wskazuje drogę, która jest jedyną właściwą by osiągnąć w życiu więcej niż inni. Tylko wtedy stajemy się „Mistrzami” nie tylko w sporcie – zapowiada Siódym. Panel ten prowadzi psycholog sportu oraz Artur Siódmiak z wsparciem zaproszonych gości. Artur Siódmiak CAMP to nie tylko promocja piłki ręcznej, ale ogólnie sportu. Dzięki specjalnie przygotowanemu programowi Organizatorzy starają się edukować dzieci przez sport promując zdrowy tryb życia i uświadamiać najmłodszych jak ważna w dzisiejszych czasach jest rola autorytetów. Dzięki tym zajęciom staramy się kształtować charaktery i wychowujemy poprzez sport- dodaje Artur Siódmiak.
logo

Grand Prix Gliwic w Badmintonie

2017-09-27 Gliwice, ul. Tarnogórska 59

W naszej placówce jaką jest Szkoła Podstawowa nr 7 w Gliwicach, odbędą się zawody pod nazwą Grand Prix Gliwic w Badmintonie. Celem w/w sportowej rywalizacji jest krzewienie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży, zwrócenie uwagi na rolę ruchu w codziennym życiu oraz zachęcanie do regularnego uprawiania sportu halowego. Zawody mają charakter promocyjny i mają pokazać, że Badminton to sport wszechstronnie kształtujący sylwetkę i dostarcza wielu emocji sportowych. Do naszych zawodów zaprosimy uczniów szkół podstawowych, którzy uprawiają Badminton zarówno zawodowo, jak i rekreacyjnie. W w/w zawodach uczestnicy rywalizować będą w kategoriach wiekowych. Uczestników obowiązuje strój sportowy.
logo

Grand Prix Chrzanowa w biegu na orientacje

2017-09-27 Chrzanow, ul. Ulica Szpitalna 78 a

V etap całorocznego cyklu XV Grand Prix Chrzanowa w biegu na orientację. Otwarta impreza masowa, przeznaczona głównie dla dzieci i młodzieży szkolnej. V etap odbywa sie na terenie Osiedla Północ w Chrzanowie.
logo

Międzynarodowy Dzień Przedszkolaka

2017-09-25 - 2017-09-27 Konin, ul. Przemysłowa 7

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu w Przedszkolu nr 32 z oddziałami integracyjnymi w odbędzie się: 25.09 2017 Europejski Dzień Języków Obcych-pokaz tańców europejskich z poszczególnych krajów, 26.09.2017 Krokiem Zumby-zajęcia grupowe na świeżym powietrzu prowadzone przez panią instruktor, 27.09.2017 Sprintem do Maratonu -zajęcia na świeżym powietrzu, zaczynamy rozgrzewką z podziałem na grupy, następnie biegi oraz różne konkurencje dostosowane również dla dzieci niepełnosprawnych, na koniec wręczenie medali i dyplomów.
logo

2017-09-27 Wołów, ul. Inwalidów Wojennych 15

27 września –„Sportowy Zawrót Głowy”- zawody sportowe na hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wołowie przy ul. Panieńskiej 4. W zmaganiach zmierzą się dzieci z Przedszkola nr 1 „Chatka Puchatka”, „Akademii Przedszkolaka” przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Orląt Lwowskich oraz 5. i 6. letnie „Słoneczka” („Liski”, „Krasnale” i „Jarzębinki”, „Biedronki" , „Jeżyki” i „Jagódki”). Tego dnia obejrzymy również przedstawienie teatralne pt. „Smerfy na start” na podstawie bajki Peyo, w wykonaniu dzieci, rodziców i nauczycieli naszego przedszkola. Celem spotkania będzie propagowanie zdrowego stylu życia oraz integracja dzieci przedszkolnych.
logo

Zawody sportowe

2017-09-26 - 2017-09-27 Gliwice, ul. Daszyńskiego, 518c

Uczniowie kl. IV - VII rozegrają mecze piłki nożnej, siatkówki i dwa ognie.
logo

Europejski Turniej Piłkarski

2017-09-27 Gródej, ul. Chodkiewiczów 18

Europejski Turniej Piłkarski rozegrany zostanie w 2 kategoriach wiekowych na boisku wielofunkcyjnym „Orlik” przy Szkole Podstawowej w Gródku w godz. 9:00-16:00. 7-osobowe zespoły przyjmą nazwy państw Unii Europejskiej. Nagrodzone zostaną wszystkie zespoły biorące udział w turnieju. W trakcie spotkań przewidziane są też konkursy z nagrodami dla kibiców m.in. za strój kibica, przyśpiewki i okrzyki, transparenty. Do dopingowania zaproszeni zostaną rodzice i bliscy naszych uczniów. Na zakończenie sportowo-futbolowa niespodzianka!
logo

Europejski Tydzień Sportu Szkolnego

2017-09-27 Dąbrowa Górnicza, ul. Górnicza 17

Europejski dzień sportu szkolnego pragniemy nazwać także własną nazwą „Żeromdres”. Wszyscy uczniowie proszeni są o przyjście w tym dniu do szkoły w dresie. Program Europejskiego dnia sportu szkolnego w II LO 27 września 2017 r.: •na długiej przerwie – krótka rozgrzewka przeprowadzona przez uczniów klasy IB. Zawody w przeciąganiu liny między klasami. •w godzinach 9:55 – 10:30 pod hasłem „Biegać każdy może” uczniowie, którzy wyrażą chęć uczestnictwa w tych zajęciach, wyruszą pod opieką mgr Agaty Lachety, mgr Agaty Mejsner oraz mgr Artura Lewickiego trasę marszobiegu dookoła Parku im. gen. Józefa Hallera. Po skończonym marszobiegu na boisku szkolnym przeprowadzony zostanie stretching. W godzinach 10:30-11:30 na boisku szkolnym zostaną przeprowadzone zajęcia „zumby”. Zajęcia te przeprowadzą instruktorzy z Fitness Klubu „Salsa”. W godzinach 11:45 - 12:15 zostanie rozegrany mecz piłki siatkowej . W ciągu całego dnia radiowęzeł szkolny będzie promował sport w piosence. Nad zdrowiem uczestników czuwać będzie pielęgniarka środowiskowa nauczania i wychowania
logo

Oczko

2017-09-27 Barwice, ul. Łeknica

Oczko to gra z serii koszykówki. W przypadku mojego zgłoszenia jest dedykowana dla młodzieży 13-17 lat. Osoba zaczynająca może wykonać rzut za 1, 2, 3, 4 pkt itd. z określonej linii na boisku. Jeśli nie dorzuci do tablicy lub obręczy kosza odejmuje się ilość punktów skąd był wykonywany rzut. Następna osoba zgodnie z określoną kolejnością musi złapać piłkę, ale po jednorazowym odbiciu od podłoża- nie może jej łapać bezpośrednio od tablicy lub obręczy, gdyż straci punkty (tyle, za ile był wykonywany rzut). Jeśli prawidłowo złapie oddaje rzut - tylko za 1 pkt niezależnie gdzie stoi, ale jeśli trafi do kosza, wtedy może decydować skąd rzuca i za ile punktów. Osoba, która zdobędzie 21 pkt. wygrywa.
logo

Rajd pieszy

2017-09-27 Odonów gm. Kazimierza Wielka, ul. Odonów 54

Organizacja rajdu pieszego na trasie z Kazimierzy Wielkiej do miejscowości Słonowice z udziałem 23 uczniów i dwóch opiekunów. Rajd organizujemy w celu promowania postaw prozdrowotnych i proobronnych. W czasie rajdu uczniowie będą brali udział w rywalizacji sportowej z elementami wojskowymi, tj. marsz w terenie naturalnym, bieg patrolowy, strzelectwo. W miejscu docelowym przewidziany jest poczęstunek i ognisko.
logo

Przedszkolak na medal

2017-09-27 Rzeszów, ul. Malczewskiego 13/23,

Impreza zorganizowana dla dzieci przedszkolnych, chcemy zorganizować gry i zabawy oraz zawody sportowe dla przedszkolaków, zachęcać do aktywnego wypoczynku przez ruch, pokazać, że sport może być jedną z form podnoszenia wiary we własne siły, ukazać wielką siłę, jaką jest integracja.
logo

Aktywnie z mamą i tatą

2017-09-26 - 2017-09-27 Jastrzębie - Zdrój, ul. Szkolna 9

dzień 1. Wycieczka rowerowa dzień 2. Aerobik Pierwszego dnia odbędzie się wycieczka rowerowa dzieci i rodziców wokół naszego osiedla. Start i meta na placu przedszkolnym. Trasa około 1300 m. Dzieci pojadą na swoich rowerkach lub z rodzicem. Przejażdżkę poprowadzi jeden z rodziców. Drugiego dnia w ogrodzie przedszkolnym mama jednej wychowanki poprowadzi zumbę dla dzieci, rodziców i personelu przedszkola. Przewidywany czas trwania około 20-25 minut.
logo

Bieg integracyjny dzieci niepełnosprawnych w Parku Krasnala

2017-09-27 Nowa Sól, ul. ul. Arciszewskiego 13

27.09.2017r uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Nowej Soli wzięli udział w biegu integracyjnym w którym uczestniczyły oddziały przedszkolne, szkoła podstawowa specjalna -zespoły edukacyjno-terapeutyczne , autyści oraz dzieci niepełnosprawne w stopniu głębokim. Każdy biegł w dobrym tempie na miarę swoich możliwości ruchowych . Jedni" biegli "z pomocą opiekuna a inni pokonywali dystans z uśmiechem na ustach, a to wszystko w otoczeniu pięknej złotej jesieni. Bo nic tak nie wzmacnia odporności organizmu jak trening na świeżym powietrzu . Ruch na świeżym powietrzu został połączony z dobrą zabawą zespołową. Każda grupa wiekowa pod kierunkiem wychowawcy przygotowała transparent z hasłem propagującym aktywność fizyczną. A na koniec był czas na zabawy ruchowe z chustą animacyjną wśród drzew, krzewów i ostatnich przekwitających kwiatów.
logo

2017-09-26 - 2017-09-27 Myślenice, ul. Zdrojowa 14-16a

Zorganizowanie wewnątrzszkolnego turnieju w piłkę siatkową.Każda klasa wystawia swoją drużynę - dwie dziewczynki, jeden chłopiec plus rezerwa - jedna dziewczynka i jeden chłopiec. Drużyny reprezentują wylosowane państwo europejskie, muszą przygotować flagę danego państwa i założyć strój w kolorze flagi. Zawody odbędą się na sali gimnastycznej.
logo

Dzień Sportu w SSP nr 2

2017-09-27 Tczew, ul. Gdańska 2

Cykliczna impreza sportowa odbywająca się zawsze we wrześniu w SSP nr 2, obejmująca między innymi biegi przełajowe dzieci, rodziców i nauczycieli oraz rywalizacje klas w Wyścigach Rzędów.
logo

Jesienny Turniej Piłki Nożnej uczniów Zespołu Szkół

2017-09-27 Kruklanki, ul. 22. Lipca 34

Turniej poprzedzi akcja reklamowa. Młodzież przygotuje plakaty informacyjne o turnieju i opracuje regulamin.
logo

XIV Dzień Sportu i Zabawy im. Tadeusza Giżyckiego

2017-09-23 - 2017-09-27 Izdebnik, ul. Izdebnik nr 3

XIV Dzień Sportu i Zabawy im. Tadeusza Giżyckiego pod patronatem Starosty Powiatu Wadowickiego. W zawodach udział weźmie około 150 zawodników z 21 Domów Pomocy Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowych Domów Samopomocy z powiatu wadowickiego, chrzanowskiego, oświęcimskiego, krakowskiego i cieszyńskiego, myślenickiego, myszkowskiego. Sportową rywalizację rozpocznie „Bieg o Puchar Starosty Wadowickiego”. W konkurencji tej mogli wziąć udział wszyscy zawodnicy. Uczestnicy zawodów będą mogli zmierzyć się w takich konkurencjach jak: golf, rzut woreczkiem do skrzyni, kręgle, „hula-hop” oraz „bliżej środka”. Po zakończonych zmaganiach sportowych będzie czas na dobrą zabawę przy muzyce, zabawy animacyjne, plener malarski, pokaz strażacki, malowanie twarzy, jazdę konną i grila. Celem imprezy jest promowanie sportu wśród osób niepełnosprawnych, podnoszenie ich sprawności fizycznej oraz zachęcanie do większej aktywności i rozwijania zainteresowania sportem.
logo

Warmińsko-Mazurski Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych

2017-09-27 Pisz, ul. LO nr 1 w Piszu , ul. Sikorskiego 15 , Stadion

Od ponad 30 lat Stowarzyszenie Olimpiady Specjalne Polska organizuje każdego roku zawody sportowe dla osób z niepełnosprawnością intelektualną na poziomie lokalnym, regionalnym ogólnopolskim i europejskim, w 25 dyscyplinach sportowych. Zawody są nie tylko szansą na uwieńczenie codziennych wysiłków treningowych i rehabilitacyjnych, ale również na integrowanie ze społecznościami lokalnymi i przełamywanie stereotypów. Zawody OS każdego szczebla kwalifikują na zawody wyższego szczebla - zawody regionalne kwalifikują na zawody ogólnopolskie, zawody ogólnopolskie na zawody europejskie lub światowe. Olimpiady Specjalne Polska to jeden z 220 programów narodowych światowego ruchu Special Olympics. Poza sprawami organizacyjnymi, merytorycznymi oraz logistycznymi, przepisy regulują zasady organizacji zawodów oraz słownictwo, jakim porozumiewamy się w ramach Olimpiad Specjalnych i sposób kwalifikowania zawodników. We wszystkich zawodach Olimpiad Specjalnych obowiązują Oficjalne Przepisy Sportowe Olimpiad Specjalnych w sportach letnich i zimowych. Przepisy sportowe Olimpiad Specjalnych są oparte na oficjalnych przepisach Międzynarodowych lub Narodowych Federacji Sportowych w danej dyscyplinie. Podstawową różnicą dzielącą Olimpiady Specjalne od innych sportowych organizacji jest to, że wszyscy zawodnicy, niezależnie od poziomu ich możliwości są jednakowo umotywowani do walki sportowej, a każdy z nich jest zaklasyfikowany do odpowiedniego poziomu sprawności. Dlatego zawody rozpoczynają się preeliminacjami, które prowadzą do właściwych grup finałowych. Zawody są tak przeprowadzane, że zawodnik rywalizuje z drugim, o podobnych możliwościach sprawnościowych w wyrównanych grupach. Nadrzędnym celem nie jest wyłonienie najbardziej zdolnych rekordzistów, lecz stworzenie możliwości zwycięstwa każdemu zawodnikowi, niezależnie od jego poziomu możliwości. System tworzenia grup sprawnościowych, w których odbywa się rywalizacja, system nagradzania oraz system awansu na kolejne szczeble uczestnictwa w zawodach są narzędziami unikatowymi dla organizacji sportowej, zapewniającymi osobie z niepełnosprawnością intelektualną uczestnictwo w rywalizacji z równym przeciwnikiem. Zapraszamy do kibicowania zawodnikom na Mityngu Lekkoatletycznym W Piszu.
logo

Gmina Kluczewsko aktywnie z #BeActive

2017-09-27 KLUCZEWSKO, ul. ul. Spółdzielcza 12

Mieszkańcy gminy Kluczewsko od malucha do seniora spotkają się 27 września br. aby poruszać swoim ciałem w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu #BeActive. Taniec i rytmika dla sprawnego funkcjonowania naszego ciała i ducha. Młodsi w przerwie zajęć szkolnych a starsi w przerwie codziennych obowiązków i zajęć domowych. Osoby pracujące? Nic straconego - spotkamy się w tym samym dniu, ale w godzinach wieczornych. Niezapomniana dawka emocji sportowych oraz humoru.
logo

W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH, POPIERAMY KAŻDY RUCH !!!

2017-09-26 - 2017-09-27 Damno, ul. Damno 42

Gry i zabawy dla klas 1-3. Turniej piłki nożnej dla klas 4-7 i II i III gimnazjum. Aerobik dla wszystkich zainteresowanych uczniów. Tor z przeszkodami dla wszystkich uczniów.
logo

Pomorski Mityng w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych

2017-09-27 Czersk/Ostrowite, ul. Czersk/Ostrowite

Od ponad 30 lat Stowarzyszenie Olimpiady Specjalne Polska organizuje każdego roku zawody sportowe dla osób z niepełnosprawnością intelektualną na poziomie lokalnym, regionalnym ogólnopolskim i europejskim, w 25 dyscyplinach sportowych. Zawody są nie tylko szansą na uwieńczenie codziennych wysiłków treningowych i rehabilitacyjnych, ale również na integrowanie ze społecznościami lokalnymi i przełamywanie stereotypów. Zawody OS każdego szczebla kwalifikują na zawody wyższego szczebla - zawody regionalne kwalifikują na zawody ogólnopolskie, zawody ogólnopolskie na zawody europejskie lub światowe. Olimpiady Specjalne Polska to jeden z 220 programów narodowych światowego ruchu Special Olympics. Poza sprawami organizacyjnymi, merytorycznymi oraz logistycznymi, przepisy regulują zasady organizacji zawodów oraz słownictwo, jakim porozumiewamy się w ramach Olimpiad Specjalnych i sposób kwalifikowania zawodników. We wszystkich zawodach Olimpiad Specjalnych obowiązują Oficjalne Przepisy Sportowe Olimpiad Specjalnych w sportach letnich i zimowych. Przepisy sportowe Olimpiad Specjalnych są oparte na oficjalnych przepisach Międzynarodowych lub Narodowych Federacji Sportowych w danej dyscyplinie. Podstawową różnicą dzielącą Olimpiady Specjalne od innych sportowych organizacji jest to, że wszyscy zawodnicy, niezależnie od poziomu ich możliwości są jednakowo umotywowani do walki sportowej, a każdy z nich jest zaklasyfikowany do odpowiedniego poziomu sprawności. Dlatego zawody rozpoczynają się preeliminacjami, które prowadzą do właściwych grup finałowych. Zawody są tak przeprowadzane, że zawodnik rywalizuje z drugim, o podobnych możliwościach sprawnościowych w wyrównanych grupach. Nadrzędnym celem nie jest wyłonienie najbardziej zdolnych rekordzistów, lecz stworzenie możliwości zwycięstwa każdemu zawodnikowi, niezależnie od jego poziomu możliwości. System tworzenia grup sprawnościowych, w których odbywa się rywalizacja, system nagradzania oraz system awansu na kolejne szczeble uczestnictwa w zawodach są narzędziami unikatowymi dla organizacji sportowej, zapewniającymi osobie z niepełnosprawnością intelektualną uczestnictwo w rywalizacji z równym przeciwnikiem. Zapraszamy do kibicowania zawodnikom na Mityngu w Biegach Przełajowych w Czersku i Ostrowitem.
logo

Szkolne Biegi Przełajowe

2017-09-27 Strzelce, ul. Chodzieska

27.09. 2017 r. odbędą się Szkolne Biegi Przełajowe. Wykorzystamy przepiękne leśne tereny przyszkolne. Zapraszamy na nie wszystkich uczniów od kl. 1 do 7. Zawody odbędą się w 7 kategoriach wiekowych.
logo

Turniej Piłki Nożnej

2017-09-27 Nielisz, ul. 279

Turniej Piłki nożnej odbędzie się 27.09.2017 o godzinie 9.00 na Kompleksie Boisk Orlik Moje Boisko 2012 w Nieliszu. W turnieju wezmą udział dzieci szkół podstawowych i gimnazjum w kategorii chłopców i dziewcząt ze szkół gminy Nielisz i gmin sąsiednich. Turniej ma na celu promowanie zdrowego stylu życia, integracji i rywalizacji sportowej w duchu fair play. Oficjalny patronat nad turniejem obejmie Wójt Gminy Nielisz, który dokona wręczenia pucharów dla drużyn uczestniczących w rozgrywkach.
logo

„Europejski Tydzień Sportu w Gminie Trzebieszów”

2017-09-23 - 2017-09-27 Trzebieszów, ul.

„Europejski Tydzień Sportu w Gminie Trzebieszów” Organizacja kilku wydarzeń rekreacyjno – sportowych dla każdego w każdym wieku, które odbędą się w dniach 23 – 27.09.2017 r. na Orliku w Trzebieszowie. Gry i zabawy dla maluchów, turnieje gier zespołowych oraz I miting lekkoatletyczny w Gminie Trzebieszów. - Bieg po uśmiech Przedszkolaka - Turniej Siatkówki Amatorskiej Kobiet - Turnieje Piłki Nożnej - Konkurs rzutów Karnych - I Miting Lekkoatletyczny w Gminie Trzebieszów
logo

Piłkarska Liga MOS Orlik Old Boys – 17. kolejka

2017-09-27 Żnin, ul. Gnieźnieńska 7

Przedostatnia kolejka sezonu 2017, odbędą się mecze: 18:00 Młodocin – Old Boys Wągrowiec 18:35 Budowlani – Old Boys Team Żnin 19:10 Old Boys Kcynia – Sami Swoi 19:45 Maja Trans Sped – Sołectwo Słębowo 20:20 Cieśla-Dach – Old Boys Chomętowo
logo

SZKOLNY MEETING LEKKOATLETYCZNY

2017-09-27 FIRLEJ, ul. CHOINY 6

SZKOLNY MEETING LEKKOATLETYCZNY jest w naszej szkole imprezą cykliczną, skierowaną do wszystkich wychowanków SOSW oraz do chętnych wychowawców, nauczycieli oraz rodziców. Uczniowie mają za zadanie zaliczyć skok w dal,rzut piłeczką palantową,przebiec 60 i 100 metrów na czas oraz pobiec w sztafecie 4x50 m. Uczniowie są podzieleni na grupy wiekowe bądź sprawnościowe tak, aby każdy miał szanse osiągnąć sukces sportowy. W tym roku do zawodów zaprosimy rodziców oraz nauczycieli.
logo

Rajd rowerowy

2017-09-27 Gliwice, ul. ul. Spacerowa 6

Rajd rowerowy z Gliwic (Bojków) do Chudowa organizowany jest w naszej szkole od wielu lat. W rajdzie tym biorą udział uczniowie klas IV-VII.Trasa liczy około dwudziestu kilometrów. W trakcie rajdu uczniowie mają możliwość poznania najbliższej okolicy, doskonalą umiejętność jazdy na rowerze, utrwalają przepisy o ruchu drogowym oraz integrują się. W Chudowie mają możliwość zwiedzania zamku, wspólnej zabawy i odpoczynku przy grillu.
logo

Sportowa integracja klas piewszych

2017-09-27 Warszawa, ul. Hirszfelda 11

Zajęcia sportowe na sali gimnastycznej: Wspinaczka ściankowa , tor przeszkód , przeciaganie liny,gry i zabawy ruchowe. Wspólny marsz do lasu Kabackiego, zajęcia na powietrzu sportowo-integracyjne.
logo

Zajęcia judo dla dzieci

2017-09-25 - 2017-09-28 Gliwice, ul. Barlickiego 3

Zajęcia otwarte prowadzone przez Tadeusza Połomskiego w Gimnazjum nr 4 na ul. Asnyka 36 poniedziałek 25 września godz. 16.00 - 17.30 wtorek 26 września godz. 15.30 - 17.15 środa 27 września godz. 16.00 - 16.45 czwartek 28 września godz. 15.30 - 17.15
logo

Otwarte zajęcia tenisa stołowego dla dzieci i młodzieży

2017-09-25 - 2017-09-28 Gliwice, ul. Barlickiego 3

Prowadzący - Marian Kwodawski zajęcia prowadzone w dwóch grupach: grupa początkująca: poniedziałek 25 września i środa 27 września godz. 15.30 - 16.30 grupa zaawansowana: poniedziałek 25 września, środa 27 września godz. 16.46 - 19.15 czwartek 28 września godz. 15.30 - 19.15
logo

Meeting lekkoatletyczny dla dzieci

2017-09-28 PIŁA, ul. Żeromskiego 90

Meeting lekkoatletyczny dla dzieci w wieku od 10 do 13 lat. Dzieci startują na stadionie lekkoatletycznym w Pile w dwóch konkurencjach do wyboru - jednej biegowej i jednej technicznej - skok wzwyż, skok w dal, rzut piłką palantową, biegi: 60, 300, 600 i 1000 m. Meeting zaplanowany jest na 28 września 2017 r. w godz. od 15.30 do 17.30. W meetingu uczestniczyło będzie ponad 600 dzieci i osób towarzyszących. Będzie prowadzony system ewidencji i rekordów dla każdego startującego w danej konkurencji i kategorii wiekowej. Każdy startujący otrzyma okolicznościowy dyplom i gadżety. Startujące dzieci z ok. 25 miejscowości Regionu Pilskiego, z powiatów: pilskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego, wałeckiego, chodzieskiego. Na zawody zapraszamy dzieci z ich opiekunami, rodzicami, dziadkami i młodszym rodzeństwem, którzy będą kibicowali swoim najbliższym.
logo

Turnieje Piłki Nożnej,

2017-09-26 - 2017-09-28 Barciany, ul. Nowa1A

Turniej Piłki Nożnej dziewcząt i chłopców Szkół Podstawowych. W turnieju uczestniczyć będą klasy III-IV oraz V-VI. Zespół liczy max. 10 zawodników, a w grze uczestniczy 5 zawodników w polu + bramkarz. Czas gry 2 x 10-15 minut z 3 min. przerwą. Zawody rozegrane zostaną na boisku ORLIK. W turnieju uczestniczą szkoły z gminy Barciany. Turniej sędziować starsi koledzy. Organizatorem jest GOK Barciany.
logo

Puchar Roztocza’2017 OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY WROTKARSKIE DZIECI

2017-09-28 Tomaszów Lubelski, ul. Aleja Sportowa 8

Puchar Roztocza’2017 OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY WROTKARSKIE DZIECI Zawody w jeździe szybkiej na wrotkach na torze wrotkarskim w 3 konkurencjach i 9 kategoriach wiekowych od dzieci 5 lat do kategorii masters 60+ z podziałem na chłopców i dziewczynki. Cel imprezy: ► Popularyzacja sportów wrotkarskich wśród dzieci i młodzieży jako sposób na spędzanie wolnego czasu. ► Promocja sportu i aktywności fizycznej wśród różnych grup społecznych. ► Promocja Roztocza, województwa lubelskiego i Tomaszowa Lubelskiego. 3. Termin i miejsce: Zawody rozegrane zostaną w dniach 28.09.2017 r. na nowo wybudowanym torze wrotkarskim RSS Roztocze Arena w Tomaszowie Lubelskim przy ul. Aleja Sportowa 8(GPS N50.449598, N23.399974). Odprawa techniczna z udziałem kierowników ekip (weryfikacja zawodników, określenie ostatecznej liczby startujących w poszczególnych kategoriach i na dystansach, podanie programu czasowego zawodów) nastąpi w dniu 28.09.2017 r. o godzinie 17.00 w biurze zawodów przy ulicy Aleja Sportowa 8. Zgłoszenia do 28.09.2017 roku na adres email : tom.tom60@wp.pl 4. Uczestnictwo: W zawodach mogą wziąć udział wszyscy chętni niemający przeciwwskazań lekarskich. Konieczne jest posiadanie kasku oraz pisemnej zgody rodziców na udział w zawodach.
logo

26.09.2017 Międzyprzedszkolne Zawody Sportowe o tytuł

2017-09-26 - 2017-09-28 Włosienica, ul. ul. Józefa Suskiego 35

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu Przedszkole Samorządowe we Włosienicy będzie organizatorem dwóch imprez: 26 września odbędą się Międzyprzedszkolne Zawody Sportowe. W tym dniu będziemy kontynuować tradycję potyczek sportowych między przedszkolakiami z Gminy Oświęcim. Tym razem przedszkolaki z Włosienicy zmierzą się w rozgrywkach sportowych ze swoimi rówieśnikami z Przedszkola Samorządowego w Rajsku i będą walczyć o tytuł „Asa sportu”. 28 września odbędzie się olimpiada sportowa pod hasłem „Mamo, tato, pobaw się ze mną”. Ta impreza nawiązuje do organizowanego przez nasze przedszkole cyklu potyczek sportowych z rodzicami i dziadkami, promujących rodzinną, międzypokoleniową zabawę oraz aktywność fizyczną. Tym razem dzieci będą ćwiczyły i rywalizowały w konkurencjach sportowych wraz ze swoimi rodzicami.
logo

Pokaz sztuk walki KRAV MAG

2017-09-28 Mikołów, ul. Rybnicka 44

w czwartek 28.09.2017r o godzinie 9.40 na sali gimnastycznej dla uczniów ZST odbędzie się pokaz sztuk walki KRAV MAG
logo

Powiatowy turniej piłki ręcznej o puchar Turkowskiej Akademii Sportu

2017-09-28 Turek, ul. Parkowa 3

Turniej piłki ręcznej organizowany jest dla klas gimnazjalnych powiatu tureckiego i ma być alternatywą dla wielu turniejów piłki siatkowej organizowanych w Turku. Ma być doskonałą formą aktywnego spędzania czasu wolnego. Przeprowadzony zostanie na hali sportowej przy Gimnazjum nr 2 w Turku. Jest on częścią projektu Turkowska Akademia Sportu współfinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki Turniej jest przeznaczony dla chłopców klas gimnazjalnych powiatu tureckiego i rozgrywany będzie w zależności od zgłoszonych drużyn systemem grupowym lub każdy z każdym. Uczestniczące zespoły są siedmioosobowe (bramkarz i sześciu zawodników w polu). Dla zwycięskiej drużyny przewidziany jest Puchar ufundowany przez Turkowską Akademię Sportu.
logo

Sportowe potyczki beanów

2017-09-28 Kwidzyn, ul. Konarskiego 12

Sportowe potyczki beanów to tradycyjne wydarzenie w naszej placówce. Co roku, już od 80 lat, beani(pierwszoklasiści) są sprawdzani przez swoich starszych kolegów z klas maturalnych w zakresie ich sportowych umiejętności poprzez udział w wielu konkurencjach takich jak: sztafeta, bieg na 60 metrów, skok w dal, pchnięcie kulą, turniej w piłkarzyki, rzuty karne do piłki ręcznej i nożnej z udziałem nauczycieli. Wszystkim konkurencjom towarzyszy doping rówieśników. To wydarzenie to nie tylko rywalizacja sportowa, ale także wspólna zabawa i integracja.
logo

Grand Prix Gliwic w Orientacji Sportowej

2017-09-28 Gliwice, ul. Syriusza 30

Impreza sportowa - teren Parkowo-leśny. Zawody otwarte dla uczniów szkół podstawowych. W naszym klubie UKS Kometa Gliwice odbędzie się impreza sportowa - Grand Prix Gliwic w Orientacji Sportowej. Celem w/w zawodów jest krzewienie kultury fizycznej wśród dzieci, zwrócenie uwagi na rolę ruchu w codziennym życiu oraz zachęcanie dzieci i młodzież do uprawiania sportu, który rozgrywanym jest w pełnej bliskości z naturą i obszarami zielonymi. Impreza sportowa ma charakter promocyjny i ma pokazać, że Orientacja Sportowa też ma swój urok i dostarcza wielu emocji. Do naszych zawodów zaprosimy uczniów szkół podstawowych oraz szkół gimnazjalnych, którzy uprawiają sport zarówno zawodowo, jak i rekreacyjnie. W w/w zawodach uczestnicy rywalizować będą w kategoriach wiekowych. Uczestników obowiązuje strój sportowy - koszulka zakrywająca ręce oraz długie spodnie.
logo

mini maraton przedszkolaków

2017-09-28 Szczecin, ul. ul. H. Pobożnego 6/8

Mini maraton przedszkolaków odbędzie się 28.09.17 na placu przed pomnikiem Mickiewicza. Dzieci będą biegły na różnych dystansach (w zależności od wieku). Sygnał do startu da Henryk Wawrowski - były piłkarz "Pogoni Szczecin". Przewidywana jest runda honorowa dla personelu przedszkola i wolontariuszy, którzy w ramach programu Erasmus+ goszczą w placówce.
logo

Sztafeta po zdrowie

2017-09-28 Wilamowice, ul. ul. Krakowska 110

"Sztafeta po zdrowie" - impreza szkolna mająca na celu promocję biegania wśród dzieci w wieku szkolnym. Dzieci z klas 4 - 7 uczestniczą przez 30 minut w biegu sztafetowym na dystansie 400 lub 200 metrów, przekazując sobie pałeczkę sztafetową i starając się przebiec w zadanym czasie jak największy dystans. Każdy z uczestników może biec dowolną ilość razy. Podczas biegu uczniowie rywalizują między sobą oraz uczą się współdziałania w grupie. Do biegania z dziećmi mogą się włączyć również rodzice i nauczyciele.
logo

Sportowa inauguracja roku

2017-09-27 - 2017-09-28 Suwałki, ul. Klonowa 51

Sportowa inauguracja roku szkolnego 2017/2018 rozpocznie się od wyjścia chętnych osób na mecz pierwszoligowych Wigier Suwałki. Dnia następnego w szkolnej inauguracji udzial wezmą uczniowie klas IV-VII SP i II-III gimnazjum. Każda klasa wystawia dziesięcioosobową reprezentację, pozostali gorąco dopingują. Do pokonania młodzież będzie miała m.in. tory przeszkód, zadania zwinnościowo-szybkościowe. Liczy się dobra zabawa, postawa fair-play oraz promowanie aktywności sportowej.
logo

Przedszkolaki na start

2017-09-28 Strzelce Opolskie, ul. ul. Krakowska 38

Akcja ma charakter edukacyjno-integracyjny. Uczniowie gimnazjum jak i liceum wspólnie z przedszkolakami będą promować aktywne spędzanie czasu wolnego poprzez gry i zabawy ruchowe. Ponadto wśród przedszkolaków zostanie przeprowadzona akcja i promocja zdrowego odżywiania.
logo

Poczuj się jak Lewandowski - Wspólne zwiedzanie PGE Narodowego

2017-09-28 Warszawa, ul. Pl. Konstytucji 5/4

Poczuj się jak Lewandowski - Wspólne zwiedzanie PGE Narodowego! Już 28 września 2017 o godz. 15:00 zapraszamy na wielkie zwiedzanie PGE Narodowego. Wycieczka jest przeznaczona dla osób z niepełnosprawnościami, które obiekt będą zwiedzać w dwóch dwudziestoosobowych grupach. Wspólne zwiedzanie PGE Narodowego to doskonała okazja do przekonania się „o co tyle szumu”. To nie tylko stadion, na którym polska reprezentacja piłki nożnej strzela bramki ale także miejsce licznych koncertów oraz targów. Poczuj ducha walki, którego czuć w każdym zakątku stadionu! Swoje zgłoszenia oraz wszelkie pytania przesyłajcie na adres beata.farion@firr.org.pl lub pod numer telefonu 665 883 603. Wstęp jest bezpłatny, jednak ilość miejsc jest ograniczona! Do zobaczenia!
logo

Europejski Tydzień Sportu w SOSW Malbork

2017-09-28 Malbork, ul. Jagiellońska

Dnia 28.09.2017 r.podopiecznym, wychowawcom oraz rodzicom zostanie zaoferowana duża dawka ruchu i relaksu.W ramach ETS odbędzie się marsz Nordic Walking połączony z wycieczką pieszą. Trasa będzie przebiegała Bulwarem nad Nogatem w Malborku i będzie liczyła około 5km. Marsz ma charakter rekreacyjny i jest doskonałą formą aktywności fizycznej bez względu na sprawność.
logo

Krajeńskie Mistrzostwa Dzieci i Młodzieży w Biegach Przełajowych.

2017-09-26 - 2017-09-28 Kamień Krajeński, ul. Szkolna 3

W ramach ETS 26 września o godzinie 12:30 na Jeziorem Mochel odbędą się Mistrzostwa Szkoły w Indywidualnych Biegach Przełajowych. W zawodach wezmą udział dziewczęta oraz chłopcy z klas III-VII i gimnazjum. Kolejnym wydarzeniem tego tygodnia są Mistrzostwa Gminy w indywidualnych Biegach Przełajowych, które odbędą się 28 września na tej samej trasie. W biegach wezmą udział najlepsi biegacze etapów szkolnych w naszej gminie. Organizatorem zawodów są nauczyciele wychowania fizycznego ze SP w Kamieniu Krajeńskim.
logo

Biegi sztafetowe

2017-09-28 Hecznarowice, ul. Krakowska 110

Klasowe biegi sztafetowe na boisku LKS
logo

Zdrowie w ruchu!

2017-09-27 - 2017-09-28 Stobnica, ul. Stobnica 51

W wybranym dniu w naszej szkole odbędzie się marsz nordic walking. Dzieci wspólnie z nauczycielami pokonają wyznaczoną trasę. Trzymamy kciuki za wszystkich uczestniczących w marszu. Życzymy dobrej zabawy.
logo

Tydzień Sportu i Rekreacji

2017-09-25 - 2017-09-28 Olsztyn, ul. Pstowskiego 5

Szereg działań rekreacyjno sportowych mających na celu integrację młodzieży w nowym roku szkolnym. Zorganizowane zostaną mecze piłki siatkowej, nożnej, koszykowej, nordic walking czy zajęcia łucznicze. Przeprowadzone zostaną gry i zabawy integracyjne na świeżym powietrzu.
logo

Turniej badmintona

2017-09-25 - 2017-09-28 Biała Podlaska, ul. Moniuszki 36

Turniej badmintona dla uczniów klas 4-7. Przewidywane grono uczestników ok. 30 uczniów. Rozgrywki OPEN bez podziału na płeć, gry singlowe po 2 sety do 11 pkt., w przypadku remisu - 3. set decydujący; w podziałach na grupy 5 osobowe w eliminacjach - gry każdy z każdym w grupach, rozgrywane w przeciągu kilku dni; do dalszych rozgrywek przechodzą zwycięzcy i uczniowie, którzy zajęli drugie miejsca w poszczególnych grupach. Gra każdy z każdym w finale wyłania zwycięzców. W turnieju mogą wziąć udział wszyscy chętni, którzy zgłoszą się w odpowiednim terminie po ogłoszenie turnieju. Turniej ma na celu propagowanie gry w badmintona, jako prostej, a zarówno intensywnej gry rekreacyjnej dla wszystkich.
logo

Czwartek Lekkoatletyczny

2017-09-28 Grodzisk Mazowiecki, ul. Westfala 3a

Podczas czwartku lekkoatletycznego zostaną rozegrane konkurencje techniczne dla dzieci i młodzieży, tj. skok w dal, skok wzwyż i rzut piłeczką palantową oraz konkurencje biegowe, tj. 60 m, 300 m, 600 m i 1000 m.
logo

Myśliwy

2017-09-28 Barwice, ul. Łeknica 8

Grupa osób ucieka przed myśliwym który stara się piłką ich trafić . Osoba trafiona staje się myśliwym . Wygrywa ten , który zostanie trafiony jako ostatni. Uczestnicy - dzieci 5-8 lat.
logo

Otwarty trening siatkarski

2017-09-28 Płock, ul. Kossobudzkiego 7

W dniu 28 września w szkole odbędzie się otwarty trening siatkówki, w którym będą mogli wziąć udział wszyscy chętni uczniowie. Na zakończenie odbędzie się bicie rekordu szkoły we wspólnym, jednoczesnym odbijaniu piłki siatkowej.
logo

Żyj zdrowo - na sportowo!

2017-09-28 Skorogoszcz, ul. ul. Zamkowa 6

Dzień pod hasłem "Żyj zdrowo - na sportowo!" rozpoczniemy od wspólnego przygotowania zdrowych przekąsek. Następnie uczniowie odtańczą wspólną zumbę i rozegrają mecz piłki nożnej: nauczyciele kontra uczniowie. Na zakończenie każda klasa utworzy żywy obraz przedstawiający zdrowy styl życia.
logo

#Przyśpiesz

2017-09-28 Gliwice, ul. Okrzei 20

28 września, zawodnicy Piasta Gliwice przeprowadzą zajęcia wychowania fizycznego dla ponad 40 podopiecznych Szkoły Podstawowej nr 23 w Gliwicach. Tego samego dnia, młodzieżowcy Niebiesko-czerwonych rozegrają pokazowy mecz z reprezentacją Gimnazjum nr 1.
logo

Inauguracja sportowego roku szkolnego Augustowskiego Centrum Edukacyjnego-biegi przełajowe klas pierwszych

2017-09-28 Augustów, ul. Aleja Kardynała Wyszyńskiego 3

Impreza biegowa inaugurująca sportowy rok szkolny 2017/2018 w Augustowskim Centrum Edukacyjnym. Rozegrane zostaną trzy biegi na różnych dystansach dla chłopców i dziewcząt. Przewidywana liczba uczestników to 250 osób. Zwycięzcy otrzymują medale, dyplomy i drobne upominki. Impreza pod patronatem Dyrektora Augustowskiego Centrum Edukacyjnego.
logo

Rajd Integracyjny

2017-09-28 Buczkowice, ul. ul. Szkolna 2

Klasy edukacji wczesnoszkolnej oraz klasa zerowa dnia 28 września wyruszają na rajd "Śladami beskidzkich zbójników". Udają się pieszo z Buczkowic do Szczyrku. Po dradze obserwują zmiany w przyrodzie, zbierają dary jesieni. Zapoznają się z tablicami informującymi na ścieżce ekologicznej. Przypominają zasady bezpieczeństwa na drodze, zachowania w grupie. Poznają legendy o beskidzkich zbójnikach. Swoje spostrzeżenia zapisują w dzienniczkach obserwacji.
logo

Gry i zabawy ruchowe dla klas I - III szkoły podstawowej, turniej piłki nożnej dla klas IV - VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum

2017-09-28 Sampława, ul. Sampława 4

Działania sportowo - rekreacyjne dla dzieci i młodzieży szkolnej. Integracja, zabawa i zdrowa rywalizacja poprzez sport. Zorganizowane zostaną gry i zabawy dla dzieci z klas I - III szkoły podstawowej oraz turniej piłki nożnej dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.
logo

Rajd pieszy

2017-09-28 Buczkowice, ul. Szkolna 2

Rajd pieszy „ Śladami Beskidzkich Zbójników” dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Buczkowicach. Zaplanowano dwie trasy dla dwóch grup: I - grupa – uczniowie klas IV – V i VI, ok. 2,5 godzinne przejście z Buczkowic do „ Chaty na Groniu” po zróżnicowanym terenie. Po drodze opowieści przewodnika o ukształtowaniu terenu, ciekawostki geologiczne i przyrodnicze. Rozpoznawanie napotkanych roślin i grzybów. Przybliżenie nazw okolicznych wypiętrzeń i górotworów. Historie i legendy o zbójnikach związane z najbliższą okolicą. Po drodze przygotowanie do realizacji następujących zagadnień: Historia 1." Historie Beskidzkich Zbójników". 2. Osadnictwo na terenie Buczkowic. Skąd wzięli się nasi przodkowie? Przyroda: 1.Klasowy zielnik- drzewa i krzewy. 2.Rośliny zielne - opis, szkic, fotografia.  Informatyka: 1. Cyfrowy zapis wspomnień ( zdjecia, filmy ). Język Polski Jak to powstało? Wymyśl i opisz w formie legendy lub baśni jak powstały miejsca w naszym regionie. Może wyjaśnisz skąd się wzięły Beskidy, dlaczego Skrzyczne jest tak wysoką górą? A może Bieniatka skrywa jakieś tajemnice? W „Chacie na Groniu” wspólne z grupą II ognisko i zabawy integracyjne. II - grupa – uczniowie klas VII i gimnazjum, ok. 2,5 godzina górska wyprawa z Buczkowic do Szczyrku, przez Bieniatkę do „Chaty na Groniu”. Spotkanie po drodze z przewodnikiem, opowieści o „Beskidzkich Zbójnikach”. Podczas wędrówki zbieranie materiałów do zaproponowanych zagadnień: Historia 1." Historie Beskidzkich Zbójników". 2. Osadnictwo na terenie Buczkowic. Skąd wzięli się nasi przodkowie? Biologia: 1. Poznawanie gatunków roślin i zwierząt zamieszkujących lasy Beskidu Ślaskiego. 2.Ekosystem lasu. Informatyka: 1. Cyfrowy zapis wspomnień ( zdjęcia, filmy ). Język Polski 1. Zbójnik bajki opowiada: Wymyśl i ułóż baśń (opowieść, legendę), której bohaterami będą  postacie związane z naszym regionem.  Powrót pieszy do Buczkowic ok. 2,5 godziny.
logo

W zdrowym ciele zdrowy duch popieramy każdy ruch - turniej badmintona

2017-09-28 Kielce, ul. ul.Krzemionkowa 1

Rozgrywki badmintona organizowane będą dla wszystkich chętnych uczniów Szkoły Podstawowej klas 4-7. Uczniowie będą rozgrywali mecze w swoich rocznikach: klasy 4, klasy 5, klasy 6, klasy 7. Na każdym poziomie zostanie wyłonionych po trzech najlepszych zawodników. Uczniowie, którzy odpadną z rywalizacji, będą mogli dalej grać w badmintona obok boisk. W ten sposób przegrana rywalizacja nie będzie końcem zabawy. Uproszczone przepisy sprawią, że żadne dziecko nie będzie bało się grać, bo nie zna przepisów. Rozgrywki mają być dobrą zabawą, uczyć rywalizacji, dostarczyć pomysłu na aktywne spędzenie czasu wolnego.
logo

Krajowy Kongres Infrastruktury Sportowej i targi infraSPORT

2017-09-27 - 2017-09-28 Warszawa, ul. Wybrzeże Gdyńskie 4

Wydarzenie ma na celu edukację samorządów w zakresie rozwoju infrastruktury sportowej, jak również aktywizacji społeczeństwa. Wydarzenie zyskało aprobatę MSiT PKOl PKPar Fundacji Moniki Pyrek, jak również 12 województw. Udział w wydarzeniu potwierdzili m.in. Monika Pyrek, Piotr Lisek, Łukasz Szeliga.
logo

GLIWICKA JEDYNKA NA SPORTOWO

2017-09-28 GLIWICE, ul. ZIMNEJ WODY 8

28.O9 2017 GLIWICE ul Zimnej Wody 8 W ramach EUROPEJSKIEGO TYGODNIA SPORTOWEGO, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DWUJĘZYCZNE w GLIWICACH będzie organizatorem Turnieju gier i zabaw zwinnościowych z elementami koszykówki, piłki siatkowej, hokeja, piłki nożnej i piłki ręcznej dla klas gimnazjalnych i licealnych. Rozpoczęcie turnieju gier i zabaw godz.9.30
logo

Jesienny Jubileuszowy Rajd Rowerowy im. Prof. Kazimierza Błotnickiego

2017-09-28 Bochnia, ul. Plac Księdza Czaplińskiego 1

Rajd rowerowy jest w naszej szkole imprezą cykliczną, odbywajacą się dwa razy w roku szkolnym, od 10 lat. Jesienny Jubileuszowy Rajd Rowerowy im. Prof. Kazimierza Błotnickiego, jest szczególną edycją tego wydarzenia. Organizujemy to ku pamięci jednego z byłych naszych nauczycieli, który podobne imprezy organizował w latach 60 i 70 ubiegłego wieku. Już wtedy naszą Szkoła była postrzegana jako promotorka masowych imprez sportowych w naszym powiecie i województwie. "Be active" było głównym hasłem nauczycieli wychowania fizycznego i geografii. Nasza impreza ma za zadanie propagowanie sportów całego życia, turystyki rowerowej i zdrowego trybu spędzania czasu wolnego, a także poznawania okolic naszego miasta - Bochni. Wprowadzamy również do programu walory historyczne przez co młodzież poznaje miejsca i wydarzenia które poprzez ludzi takich jak profesor naszej Szkoły, Kazimierz Błotnicki, odcisnęły piętno na naszym regionie, mieście oraz na historii rozwoju naszego Liceum. W naszym rajdzie wzięło udział 37 uczestników, którzy pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego przejechali 47 km w godzinach od 9 do 15. Zwiedziliśmy tereny położone na północ od naszego miasta, w rejonie Puszczy Niepołomice oraz wsi i osad znajdujących się na jej pograniczu. Odwiedziliśmy kilka miejsc związanych z waznymi wydarzeniami historii najnowszej, czasów 2 WŚ oraz czasów panowania dynastii Jagiellonów.
logo

Marsz terenowy jako forma aktywności fizycznej. Gry i zabawy sportowe.

2017-09-26 - 2017-09-28 Gliwice, ul. Sikornik 34

Dnia 28 września 2017 r. uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w Europejskim Tygodniu Sportu. Uczniowie z klas 1-3 pod opieką starszych koleżanek i kolegów oraz wychowawców przemaszerowali na lotnisko sportowe w Gliwicach ok. 3 km w jedną stronę. Na miejscu dzieci uczestniczyły w grach i zabawach ruchowych. Każdy uczestnik marszu posiadał kolorowy balonik, który później został wykorzystany jako sprzęt sportowy pomocny w organizacji zabawy. Starsza młodzież chętnie angażowała się w zabawę, głośno dopingując wspomagała uczniów szkoły podstawowej. Chłopcy z klasy sportowej PIAST GLIWICE, również uczestnicy marszu, rozegrali mecz piłki nożnej. 26 września 2017 r. na terenie naszej placówki odbyła gliwicka edycja turnieju "Ekstra Talent", w czasie którego drużyny z gliwickich szkół rozgrywały mecze. W trakcie turnieju zawodnikom towarzyszył Konstantin Vassiljev, z którym młodzi piłkarze mogli porozmawiać, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie czy wziąć autograf. Nasi uczniowie spontanicznie wspierali najmłodszych zawodników.
logo

Bijemy Rekord

2017-09-28 Paniówki, ul. Zwycięstwa 44

Bicie rekordu na ilość osób w jednoczesnym podbijaniu piłek siatkowych
logo

Postomińskie Czwartki lekkoatletyczne na stadionie w Postominie

2017-09-28 Postomino, ul. Postomino

Postomińskie czwartki lekkoatletyczne to impreza przyciągająca młodych zdolnych uczniów klas III - VI, którzy walczą o pierwsze miejsca w danej konkurencji biegowej lub technicznej. Impreza ta i odbywa się na Stadionie Sportowym im. Zbigniewa Galka w Postominie.
logo

Piłkarski Maraton „NOCNE GRANIE W PG 7”

2017-09-28 Opole, ul. Oleska 68

Celem imprezy jest dobra i bezpieczna gra w piłkę nożną, uwzględniająca zasady Fair Play. Ponadto ma ona również rozwijać sprawność fizyczną oraz uczyć współpracy w zespole, integrować uczniów i nauczycieli Publicznego Gimnazjum nr 7. Impreza sportowa rozpoczyna się o godz. 17:00. Zespoły grają do pierwsze strzelonej bramki, drużyna wygrywająca zostaje nieprzerwanie na boisku, mecz trwał maksymalnie 4 minuty. Zwycięzcą zostaje drużyna, która równo o 21.30 zakończy turniej z największa liczbą zwycięstw. Wszystkie mecze odbywają się w hali sportowej.
logo

miniolimpiada

2017-09-28 Braniewo, ul. Moniuszki 22E

W czwartek (28.09.2017r.) po raz pierwszy w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Braniewie odbyła się MiniOlimpiada zorganizowana z okazji obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu. Zabawę rozpoczęliśmy o godzinie 10.00. Pełni zapału uczniowie, ze Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Szkoły Przysposabiającej do Pracy ruszyli do boju. Do wyboru mieli 9 konkurencji sportowych. Konkurencje były dostosowane do różnych poziomów sprawności naszych wychowanków, każdy znalazł tu coś dla siebie. Ten dzień przyniósł nam dużo wspaniałej zabawy, każdy mógł poczuć się zwycięzcą, rozładować nadmiar energii, spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu. Zwieńczeniem zawodów było uhonorowanie wszystkich uczestników dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Organizatorkami były Aleksandra Orysiak i Agnieszka Grelewicz
logo

Bieg przełajowy im. J.Kusocińskiego

2017-09-28 Chorzów, ul. Ryszki 55

Startujący mieli do pokonania trasę 800m w kategorii dziewcząt i 1000m w kategorii chłopców.
logo

Zakończenie Gniewkowskiej Ligi Piłki Nożnej

2017-09-28 Gniewkowo, ul. Dworcowa 5

Zakończenie Gniewkowskiej Ligi Piłki Nożnej, w której udział bierze 9 zespołów. Gniewkowska Liga Piłki Nożnej to rozgrywki ligowe dla amatorów odbywające się od 25 maja a ich zakończenie przypada na 28 września. Tego dnia zostanie rozegrana ostatnia kolejka zmagań, po której odbędzie się dekoracja uczestników wraz z przyznaniem nagród indywidualnych.
logo

Inauguracja sportowego roku szkolnego

2017-09-28 Suwałki, ul. Klonowa 51

Inauguracja sportowego roku szkolnego ma na celu zaktywizować jak największą liczbę młodzieży szkolnej do uprawiania sportu i udziału w życiu szkoły. Coroczna inauguracja angażuje uczniów wszystkich klas IV-VII i 2-3 gimnazjum(w tym roku) wraz z wychowawcami.
logo

Tydzień zespołowych gier sportowych w szkole

2017-09-25 - 2017-09-28 pyzdry, ul. wrzesińska 7

5 dni z zespołowym grami sportowe w szkole. Codziennie doskonalenie techniki oraz rywalizacja w wybranej dyscyplinie sportowej.
logo

Europejski Tydzień Sportu - WOSiR Drzonków 2017

2017-09-25 - 2017-09-28 Zielona Góra, ul. ul. Drzonków-Olimpijska 20

Celem projektu jest zacieśnienie współpracy pomiędzy uczniami szkół sportowych ze strony polskiej i niemieckiej oraz wymiana doświadczeń pomiędzy trenerami/ nauczycielami wychowania fizycznego szkół sportowych poprzez stworzenie możliwości rywalizacji sportowych w dyscyplinach sportowych podczas meczy: koszykówki, siatkówki plażowej, siatkówki halowej, badmintona oraz podczas zawodów pływackich - wyścigi na matach i zajęć fitness. Celem projektu jest również zwiększenie świadomości uczestników na temat istoty kondycji fizycznej, niestandardowych form rywalizacji sportowych i walki z otyłością. Impreza zamknięta - wezmą w niej udział uczniowie Gimnazjum nr 4 z Zielonej Góry oraz uczniowie z Zawodowej Szkoły sportu i Spraw Społecznych z Lindow (Mark)
logo

Klasowe biegi terenowe

2017-09-28 Strzelce, ul. Strzelce 2

Przygotowanie trasy biegowej w parku szkolnym i w okolicy szkoły, w czasie której, uczniowie będą losować karteczki z przygotowanymi zadaniami sportowymi, które w przerwie biegu wykona cała drużyna.Trasy zostaną dostosowane do możliwości uczniów.W biegu uczestniczy cała klasa.
logo

Czwartek lekkoatletyczny

2017-09-28 Bielsko-Biała, ul. Jaworzańska 120

Młodzi zawodnicy startują w konkurencjach lekkoatletycznych. Udział jest bezpłatny, dla najlepszych przewidziano nagrody. Zapisy od godziny 15.00, zawody od 15.30.
logo

„Hardcorowa Trzynastka"

2017-09-28 Gorzów Wlkp, ul. Paderewskiego 5

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu w dniu 28.09.2017r. odbędzie się bieg z przeszkodami. Głównym celem będzie propagowanie zdrowego stylu życia i aktywności ruchowej dzieci z klas I-III. W ramach rywalizacji dzieci będą startować w różnych kategoriach wiekowych na trasie biegowej z 13 przeszkodami.
logo

Świętokrzyski Turniej Bocce Olimpiad Specjalnych

2017-09-28 Skarżysko-Kamienna, ul. ZPEW, Klub Olimpiad Specjalnych

Od ponad 30 lat Stowarzyszenie Olimpiady Specjalne Polska organizuje każdego roku zawody sportowe dla osób z niepełnosprawnością intelektualną na poziomie lokalnym, regionalnym ogólnopolskim i europejskim, w 25 dyscyplinach sportowych. Zawody są nie tylko szansą na uwieńczenie codziennych wysiłków treningowych i rehabilitacyjnych, ale również na integrowanie ze społecznościami lokalnymi i przełamywanie stereotypów. Zawody OS każdego szczebla kwalifikują na zawody wyższego szczebla - zawody regionalne kwalifikują na zawody ogólnopolskie, zawody ogólnopolskie na zawody europejskie lub światowe. Olimpiady Specjalne Polska to jeden z 220 programów narodowych światowego ruchu Special Olympics. Poza sprawami organizacyjnymi, merytorycznymi oraz logistycznymi, przepisy regulują zasady organizacji zawodów oraz słownictwo, jakim porozumiewamy się w ramach Olimpiad Specjalnych i sposób kwalifikowania zawodników. We wszystkich zawodach Olimpiad Specjalnych obowiązują Oficjalne Przepisy Sportowe Olimpiad Specjalnych w sportach letnich i zimowych. Przepisy sportowe Olimpiad Specjalnych są oparte na oficjalnych przepisach Międzynarodowych lub Narodowych Federacji Sportowych w danej dyscyplinie. Podstawową różnicą dzielącą Olimpiady Specjalne od innych sportowych organizacji jest to, że wszyscy zawodnicy, niezależnie od poziomu ich możliwości są jednakowo umotywowani do walki sportowej, a każdy z nich jest zaklasyfikowany do odpowiedniego poziomu sprawności. Dlatego zawody rozpoczynają się preeliminacjami, które prowadzą do właściwych grup finałowych. Zawody są tak przeprowadzane, że zawodnik rywalizuje z drugim, o podobnych możliwościach sprawnościowych w wyrównanych grupach. Nadrzędnym celem nie jest wyłonienie najbardziej zdolnych rekordzistów, lecz stworzenie możliwości zwycięstwa każdemu zawodnikowi, niezależnie od jego poziomu możliwości. System tworzenia grup sprawnościowych, w których odbywa się rywalizacja, system nagradzania oraz system awansu na kolejne szczeble uczestnictwa w zawodach są narzędziami unikatowymi dla organizacji sportowej, zapewniającymi osobie z niepełnosprawnością intelektualną uczestnictwo w rywalizacji z równym przeciwnikiem. Zapraszamy do kibicowania zawodnikom na Turnieju Bocce w Skarżysku-Kamiennej.
logo

V Podkarpacki Mityng Kolarski Olimpiad Specjalnych

2017-09-28 Tarnobrzeg, ul. Jezioro Tarnobrzeskie, ul. Żeglarska

Od ponad 30 lat Stowarzyszenie Olimpiady Specjalne Polska organizuje każdego roku zawody sportowe dla osób z niepełnosprawnością intelektualną na poziomie lokalnym, regionalnym ogólnopolskim i europejskim, w 25 dyscyplinach sportowych. Zawody są nie tylko szansą na uwieńczenie codziennych wysiłków treningowych i rehabilitacyjnych, ale również na integrowanie ze społecznościami lokalnymi i przełamywanie stereotypów. Zawody OS każdego szczebla kwalifikują na zawody wyższego szczebla - zawody regionalne kwalifikują na zawody ogólnopolskie, zawody ogólnopolskie na zawody europejskie lub światowe. Olimpiady Specjalne Polska to jeden z 220 programów narodowych światowego ruchu Special Olympics. Poza sprawami organizacyjnymi, merytorycznymi oraz logistycznymi, przepisy regulują zasady organizacji zawodów oraz słownictwo, jakim porozumiewamy się w ramach Olimpiad Specjalnych i sposób kwalifikowania zawodników. We wszystkich zawodach Olimpiad Specjalnych obowiązują Oficjalne Przepisy Sportowe Olimpiad Specjalnych w sportach letnich i zimowych. Przepisy sportowe Olimpiad Specjalnych są oparte na oficjalnych przepisach Międzynarodowych lub Narodowych Federacji Sportowych w danej dyscyplinie. Podstawową różnicą dzielącą Olimpiady Specjalne od innych sportowych organizacji jest to, że wszyscy zawodnicy, niezależnie od poziomu ich możliwości są jednakowo umotywowani do walki sportowej, a każdy z nich jest zaklasyfikowany do odpowiedniego poziomu sprawności. Dlatego zawody rozpoczynają się preeliminacjami, które prowadzą do właściwych grup finałowych. Zawody są tak przeprowadzane, że zawodnik rywalizuje z drugim, o podobnych możliwościach sprawnościowych w wyrównanych grupach. Nadrzędnym celem nie jest wyłonienie najbardziej zdolnych rekordzistów, lecz stworzenie możliwości zwycięstwa każdemu zawodnikowi, niezależnie od jego poziomu możliwości. System tworzenia grup sprawnościowych, w których odbywa się rywalizacja, system nagradzania oraz system awansu na kolejne szczeble uczestnictwa w zawodach są narzędziami unikatowymi dla organizacji sportowej, zapewniającymi osobie z niepełnosprawnością intelektualną uczestnictwo w rywalizacji z równym przeciwnikiem. Zapraszamy do kibicowania zawodnikom na Mityngu Kolarskim nad Jeziorem Tarnobrzeskim.
logo

AKTYWNIE I ZDROWO – „PIĄTKA” NA SPORTOWO

2017-09-25 - 2017-09-28 Stargard, ul. Kuśnierzy 7

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu w dniach 25.09 – 28.09.2017r. zaplanowano w naszej szkole następujące wydarzenia sportowe: • PIŁKA NOŻNA NA WESOŁO – zajęcia z instruktorem dla dziewcząt i chłopców klas czwartych. • „LEKKOATLETYKA DLA KAŻDEGO” – event lekkoatletyczny klas I – III. • TRENING Z MISTRZEM – zajęcia z elementami karate prowadzone przez reprezentantkę kraju i instruktora karate. • „BAJKOWY TOR PRZESZKÓD” –gry i zabawy ruchowe dla najmłodszych. • TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DLA DZIEWCZAT KLAS 7. • TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DLA CHŁOPCÓW KLAS 7. • AKTYWNE PRZERWY- zabawy z chustą animacyjną, gry i zabawy z piłką, tenis stołowy, gra w „piłkarzyki”
logo

Gry i zabawy podwórkowe naszych ojców i dziadków

2017-09-28 Żnin, ul. Wandy Pieniężnej 19

Impreza: "Gry i zabawy podwórkowe naszych ojców i dziadków'' odbędzie się 24 września godz.17.00 na orliku przy Szkole Podstawowej nr 2 w Żninie. Celem imprezy jest integracja międzypokoleniowa, promocja zdrowia i aktywności fizycznej, a także promocja gier i zabaw podwórkowych stosowanych przez naszych ojców i dziadków.
logo

Sztafetowe Biegi Przełajowe #BeActive

2017-09-27 - 2017-09-28 Biała Podlaska, ul. Narutowicza 41

Sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt i chłopców . W planowanym przedsięwzięciu wezmą udział reprezentacje klas I - III oraz IV - VII ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz uczniowie z klas II - III Gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 1 w Białej Podlaskiej. Reprezentacja sztafety składa się z 5 dziewczynek i 5 chłopców. Dystans do pokonania - ok 400 m dla uczniów z klas I - III oraz 800m dla pozostałych kategorii. W biegu liczy się udział drużyn oraz dobra zabawa + doping kolegów z klas biorących udział w przedsięwzięciu.
logo

Aktywnie zaczynamy rok szkolny

2017-09-28 Kadłube, ul. Zamkowa 5

Gry i zabawy ruchowe na wolnym powietrzu dla niepełnosprawnych intelektualnie uczniów, w tym dla uczniów poruszających się na wózkach inwalidzkich, oraz dla pracowników szkoły. Zajęcia odbędą się na terenie szkoły w godzinach 9.00- 13.00
logo

Szkolny Finał Jazdy Konnej

2017-09-28 Strzelce Opolskie, ul. Ujazdowska 37

Finał Jazdy Konnej odbędzie się na RANCHO GIENIA w Strzelcach Opolskich, początek godz. 14.15. Udział wezmą niepełnosprawni intelektualnie uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły przysposabiającej do pracy, którzy przez cały rok brali udział w zajęciach pozaszkolnych prowadzonych na terenie rancza. Będzie to okazja do zaprezentowania swoich możliwości.
logo

Czwartki Lekkoatletyczne

2017-09-28 Żnin, ul. Gnieźnieńska 7

W Czwartku Lekkoatletycznym biorą udział dzieci ze szkół podstawowych gminy Żnin. Rozgrywane są: bieg na 60 metrów, rzut piłeczką palantową, skok w dal, skok wzwyż, bieg na 600 metrów, bieg na 1000 metrów oraz sztafety biegowe.
logo

INTEGRACYJNE BIEGI PRZEŁAJOWE #BEACTIVE

2017-09-28 Gryfice, ul. Waniorowo 4

Organizacja biegów przełajowych na terenie placówki oświatowej jaką jest Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Waniorowie. Celem w/w imprezy sportowej jest krzewienie kultury fizycznej wśród dzieci szkolnych, zwrócenie uwagi na rolę ruchu w codziennym życiu oraz zachęcenie dzieci i młodzież do uprawiania sportu nie tylko na boisku, stadionie czy siłowni ale także na terenie parkowym i leśnym. Zawody mają charakter promocyjny i mają pokazać, że bieganie jest najprostszą formą ruchu jako jednego z elementów zdrowego trybu życia; promowanie aktywności fizycznej w okolicznościach przyrody; umożliwienie sprawdzenia swoich sił i możliwości w rywalizacji sportowej. W planowanym przedsięwzięciu wezmą udział reprezentacje z zaproszonych szkół i placówek. W w/w zawodach uczestnicy rywalizować będą w kategoriach wiekowych. Dystans do pokonania - 600 m, 800 m oraz 1200 m. Zawody będą niezapomnianą przygodą, pełną sportowych wrażeń i pozytywnych emocji.
logo

1 DOLNOŚLĄSKIE MISTRZOSTWA DOMÓW POMOCY SPOŁECZNEJ W NORDIC WALKING

2017-09-28 OLEŚNICA, ul. OSTROWINA 21

Nordic Walking to całoroczna forma aktywności ruchowej w terenie, polegająca na marszu z wykorzystaniem specjalnie zaprojektowanych kijów. angażuje 90% mięśni organizmu oraz podnosi ogólną sprawność. Dzięki kijkom odciążone są stawy, prostujemy i odciążamy kręgosłup, korygujemy wady postawy wzmacniając mięśnie. Nordic Walking to sport, który ze względu na swoją prostotę i bezpieczeństwo może być uprawiany zarówno przez aktywnych sportowców, osoby starsze, osoby z ograniczeniami fizycznymi jak również osoby niepełnosprawne intelektualnie. Nie ma tu żadnych ograniczeń wiekowych czy istotnych przeciwwskazań zdrowotnych. Spacer z kijami uprawiany regularnie to dobry sposób na utrzymanie sprawności fizycznej i zwalczanie otyłości a także na efektywną rehabilitację. Nordic Walking to spacer po zdrowie, przeciwdziała monotonii dnia codziennego, relaksuje, poprawia nastrój i pozytywnie uzależnia (endorfiny). Nie sposób wymienić wszystkich pozytywnych skutków regularnego uprawiania spaceru nordyckiego Tego po prostu trzeba spróbować i właśnie dlatego postanowiliśmy zorganizować zawody w tej dyscyplinie sportu dla mieszkańców oraz pracowników Domów Pomocy Społecznej Dolnego Śląska. Jesteśmy pierwszym Domem Pomocy Społecznej na Dolnym Śląsku, który podjął się organizacji tego typu zawodów. Zawody przeprowadzone zostaną na terenie oraz wokół Powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Ostrowinie. Przewidziane są dwa dystanse: 5km (dla sprawniejszych fizycznie) oraz 0,8km (dla osób z ograniczeniami fizycznymi). W dystansie dłuższym wystartują dwie grupy uczestników: mieszkańcy DPS i pracownicy DPS. Zależy nam bardzo na udziale w ogólnoeuropejskiej inicjatywie promującej sport oraz aktywność fizyczną.
logo

MISTRZOSTWA WŁOCŁAWKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W BOWLINGU

2017-09-28 Włocławek, ul. ul. Chopina 10/12

Celem tych mistrzostw jest promocja zdrowego stylu życia, wzrost aktywności ruchowej, czynne i efektywne spędzanie wolnego czasu dla osób niepełnosprawnych stowarzyszenia jak również dla dzieci, młodzieży, seniorów i społeczności lokalnej. Będzie to integracja wielopokoleniowa, tworzenie pozytywnych więzi, kształtowanie właściwych postaw, przestrzeganie reguł fair-play oraz poznawanie tajników nowej dyscypliny sportu. Zaplanowana przez nasze stowarzyszenie powyższa impreza zakładająca podnoszenie sprawności fizycznej, wypoczynek, rozrywkę ma zapewnić naszym uczestnikom efektywne spędzenie czasu wolnego przez ich aktywnym uczestnictwie. 28.09.2017(czwartek) godz. 16.00 – 19.00 na Kręgielni Sportbowling Włocławek, ul. Wysoka 12 odbędą się Mistrzostwa Włocławka Osób Niepełnosprawnych w kategorii Kobiet i Mężczyzn dla 3 grup wiekowych: 1/ Dzieci od 7lat do 13lat K/M (6 torów po 7 osób) dla 42 osób 2/ Młodzież od 14lat do 19lat K/M (6 torów po 5 osób) dla 30 osób 3/ Seniorzy + społeczność lokalna K/M (6 torów po 7 osób) dla 42 osób łącznie: 114 osób
logo

mini turniej piłki ręcznej chłopców od 4 do 6 klasy podstawówki

2017-09-28 Nowy sącz, ul. jagiellońska 32

Turniej odbywać się będzie na hali sportowej ul. Na Rurach w Nowym Sączu lub na Orliku przy tej hali - w zależności od pogody. Udział w nim będą brali chłopcy z nowosądeckich szkół podstawowych i sąsiedzkich gmin. Przewidywalna liczba drużyn od 6 do 12 zespołów. Czas trwania jednego meczu tj. 2 razy po 7 minut. Rozgrywki mają na celu : -promowanie aktywnego stylu życia -ukazanie walorów gry w piłkę ręczną -czynne spędzanie wolnego czasu dzieci i dorosłych, co ma zasadniczy wpływ na poziom zdrowia i relacje między dzieckiem a rodzicem Pragniemy także wzbogacić kalendarz imprez sportowo-kulturalnych w Nowym Sączu.
logo

Europejski Tydzień Sportu - Szkoła Stróża

2017-09-25 - 2017-09-29 Stróża, ul. Akacjowa 2a

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu w szkole zostanie zorganizowany rajd rowerowy klas VI po powiecie kraśnickim, zostanie przeprowadzony Test Coopera w klasach V-VII oraz został zaplanowany wyjazd do Parku Tarampolin do Lublina.
logo

Aktywna Poczesna - Aktywna Szkoła!

2017-09-25 - 2017-09-29 Kolonia Poczesna, ul. Szkolna 2

Aktywna Poczesna – Aktywna Szkoła! Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Gustawa Morcinka w Poczesnej, Gimnazjum im. K.K. Baczyńskiego w Poczesnej oraz społeczność lokalna wspiera wszelkie inicjatywy popularyzujące aktywność fizyczną. W tym roku po raz kolejny przystępujemy do Europejskiego Tygodnia Sportu. W dniach 25 – 29 września 2017r. w naszej szkole odbędą się liczne wydarzenia sportowe. Uczniowie klas I – VI Szkoły Podstawowej wezmą udział w zajęciach pokazowych badmintona, w czasie których będą mogli nie tylko uczestniczyć w profesjonalnym treningu, ale również poprzez zabawę poznać podstawy tej gry. Uczniowie klas VII Szkoły Podstawowej oraz II i III Gimnazjum rozegrają Szkolny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Szkoły. Ofertą skierowaną do wszystkich mieszkańców będą rozgrywki tenisa stołowego prowadzone w ramach Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego
logo

AKTYWNOŚĆ W RYTM MUZYKI

2017-09-25 - 2017-09-29 BYTOM, ul. ZAKĄTEK 20

Chcemy aktywnie w rytm muzyki rozpocząć rok szkolny. Podczas dużej przerwy będą organizowane zabawy ruchowe i taneczne pod kierunkiem nauczycieli WF oraz instruktorki tańca.Na koniec cała społeczność szkolna postara się wykonać taneczny Flash Move. Nasza aktywność ruchowa ma wydobyć z uczniów ich naturalną ekspresję oraz promować zdrowy i aktywny tryb życia.
logo

Zajęcia szermierki japońskiej i karate

2017-09-26 - 2017-09-29 Gliwice, ul. Barlickiego 3

Zajęcia prowadzone przez Edwarda Pieczarę i Annę Hybę MDK, ul. Barlickiego 3: środa 27 września godz. 19.15 - 21.00 piątek 29 września godz. 17.00 - 19.30 ZSO nr 2, ul. Partyzantów, Gliwice-łabędy: wtorek 26 września godz. 17.30 - 19.00 czwartek 28 września godz. 17.00 - 19.00
logo

Ruch daje nam RADOŚĆ

2017-09-23 - 2017-09-29 Radzionków, ul. Plac Jana Pawła II 4

Wydarzenie będzie obejmowało wychowanków niepełnosprawnych o różnym stopniu niepełnosprawności fizycznej, dlatego aby móc zaangażować każdego z nich na miarę indywidualnych możliwości- planujemy całotygodniowy turniej, który każdego dnia będzie miał inne konkurencje sportowe dostosowane do możliwości ruchowych i intelektualnych naszych wychowanków. Ostatniego dnia 29.09. odbędzie się uroczyste rozdanie dyplomów uczestnictwa z oprawą w postaci flagi olimpijskiej, świateł i fanfar. Konkurencje odbywać będą się w zaprzyjaźnionej hali MOSiR Radzionków.
logo

Zdrowo, kolorowo, na sportowo.

2017-09-25 - 2017-09-29 DZIAŁOSZYN, ul. GROTA ROWECKIEGO 2

Głównym celem Europejskiego Tygodnia Sportu w naszej placówce będzie promowanie zdrowego stylu życia poprzez aktywność fizyczną i zdrowe odżywianie. Na zajęciach będzie prowadzona tematyka zdrowego odżywiania. W ramach zajęć ruchowych przeprowadzimy gry i zabawy sportowe dla uczniów klas młodszych, a uczniowie starsi będą mogli uczestniczyć w marszu Nordic Walking i innych formach aktywności ruchowej. Wydarzenie przeznaczone jest dla uczniów, pracowników i rodziców.
logo

Szkolny Tydzień Sportu

2017-09-25 - 2017-09-29 Bytom, ul. Prusa 10

W poniedziałek, środę i w czwartek - w godzinach porannych odbędą się turnieje sportowe dla najmłodszych uczniów (mniej lub bardziej zabawne wyścigi rzędów, rzuty do celu, tory przeszkód). W poniedziałek o 17.00 zapraszamy wszystkich chętnych na aerobic. W środę zapraszamy chętnych ojców i nauczycieli na mecz siatkówki. Dla uczniów klas starszych zaplanowaliśmy turnieje sportowe (koszykówka, dwa ognie, siatkówka). Na przerwy udostępniamy uczniom stół do tenisa. Mamy nadzieję, że przekonamy wszystkich, że sport to zdrowie, że warto się ruszać i każdy sposób jest tu dobry - nie trzeba być wyczynowym sportowcem.
logo

Witajcie w naszej bajce

2017-09-26 - 2017-09-29 Chorzów, ul. ks. Czempiela 52

Wzorem roku ubiegłego postanowiliśmy zaangażować uczniów do masowej zabawy. Wydarzenie będzie odbywało się pod hasłem ,,Witajcie w naszej bajce". Dla uczniów szkoły podstawowej (kl I, IV, VII) przygotowaliśmy turniej gier i zabaw, dla gimnazjalistów turniej sztuk walki. Wszyscy chętni uczniowie mogą wziąć udział w sztafecie pływackiej.
logo

AKTYWNE PRZERWY

2017-09-25 - 2017-09-29 Wolsztyn, ul. 5 Stycznia 14

Włączając się w realizację trzeciej edycji Europejskiego Tygodnia Sportu #BeActive! w okresie od 25.09 do 29.09.2017roku, proponujemy uczniom naszej szkoły „aktywne przerwy”. Przerwy to idealny czas na zdrową dawkę ruchu, dającą energię do lepszej pracy na lekcjach. Organizując „aktywne przerwy”, wykorzystamy salę gimnastyczną, boisko szkolne i teren przyszkolny wyposażony w stacje siłowni zewnętrznej. Realizując zadanie oferujemy uczniom możliwość wzięcia udziału w różnorodnych formach aktywności ruchowej. Obok „aktywności głównych” proponowanych każdego dnia podczas długiej przerwy, uczniowie będą mogli uczestniczyć w zabawach z zastosowaniem skakanek, kółek ringo, gumy do skakania, liny. Wykorzystując ich pomysły ruchowe będziemy grać w sportową grę planszową, bawić się kółkami hula-hop, grać w klasy. Ustalając harmonogram „aktywności głównych”, promując ruch do muzyki przeprowadzimy zajęcia zumby i aerobicu. Rozgrywki w tenisa stołowego i Multi-badminton to następne aktywności, do których zachęcamy naszych uczniów. Będą mieli również okazje sprawdzić swoją wytrzymałość i hart ducha biorąc udział w zabawie biegowej „Do 4,2”. Odległości biegających poszczególnych klas będą sumowane, a zwycięstwo odniesie ta, która jako pierwsza zdobędzie odległość 4,2km. Korzystając z „siłowni pod chmurką” przeprowadzimy zajęcia crossfitu, poszerzając wiedzę i umiejętności naszych uczniów o możliwość wykorzystania stacji siłowni w organizacji samodzielnej aktywności pozaszkolnej. Chcemy, by „aktywne przerwy” w naszej szkole dawały dzieciom odprężenie i relaks po intensywnym wysiłku umysłowym. W pozytywny sposób rozładowywały złe emocje i stres, ucząc dyscypliny i odpowiedzialności. Dzięki dodatkowym zajęciom w czasie przerw uczniowie mają możliwość rozwijania pasji sportowej i doskonalenia sprawności fizycznej.
logo

Europejski Tydzień Sportu w 18

2017-09-25 - 2017-09-29 Sosnowiec, ul. Przyjaciół Żołnierza 1

Europejski Tydzień Sportu w Szkole Podstawowe nr 18 w Sosnowcu będzie polegał na zorganizowaniu turniej piłki nożnej lub ręcznej dla chłopców z klas 4-7, turnieju piłki siatkowej dla dziewcząt z klas 4-7 oraz turnieju dwa ognie dla klas 1-3.Przerwy w 18 będą na sportowo. Na każdej długiej przerwie będą zajęcia z fitnessu na stepie, a na pozostałych przerwach będzie można spróbować swoich sił na skakance, gumie do skakania z peonza lub ze spinerem.
logo

Europejski Tydzień Sportu

2017-09-25 - 2017-09-29 Wołów, ul. Trzebnicka 14

25.09 - mecze nauczyciele kontra uczniowie w piłkę nożną i siatkówkę. 25-29.09 - taneczne przerwy.
logo

Szkolny Turniej Futsalu

2017-09-29 Jelcz Laskowice, ul. Techników 26

Szkolny Turniej Futsalu do zawody sportowe dla reprezentacji różnych typów szkół uczących się w naszej placówce. Wystąpią reprezentacje : Technikum, Liceum, Szkoły Branżowej oraz Gimnazjum. Turniej odbędzie się 29.09.2017 o godzinie 13.15 w hali sportowej Centrum Kultury i Sportu w Jelczu Laskowicach. System rozgrywek - każdy z każdym, czas gry 2x12 min.
logo

II GRAND PRIX GMINY BRZOSTEK W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH O PUCHAR BURMISTRZA BRZOSTKU

2017-09-29 Brzostek, ul. ul. M.N.Mysłowskiego 11

W ramach ETS zostanie rozegrany II Grand Prix Gminy Brzostek w Biegach Przełajowych o Puchar Burmistrza Brzostku. Organizatorem imprezy jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzostku oraz Gmina Brzostek. Biegi zostaną rozegrane w czterech kategoriach wiekowych zarówno dla dziewcząt jak i chłopców: Biegi dziewcząt – szkoła podstawowa – klasy I- III (ok. 200m) Biegi chłopców– szkoła podstawowa – klasy I- III (ok. 300m) Bieg dziewcząt – szkoły podstawowe klasy IV – VI – (ok. 600m). Bieg chłopców – szkoły podstawowe – klasy IV – VI (ok. 800m) Bieg dziewcząt – szkoły podstawowe - klasy VII – (ok. 600m) Bieg chłopców – szkoły podstawowe – Klasy VII (ok. 800m) Bieg dziewcząt – gimnazjum (ok. 800m) Bieg chłopców – gimnazjum (ok. 1000m) Dla najlepszych zawodników przewidziane są nagrody rzeczowe: puchary, medale, pamiątkowe dyplomy.
logo

Alternatywne lekcje WF-u

2017-09-25 - 2017-09-29 Szczecin, ul. Szafera3/5/7

Wyjątkowy sposób edukacji poprzez niezapomnianą rozrywkę skierowaną do młodzieży szkolnej oraz nauczycieli wychowania fizycznego. Projekt ma na celu aktywizację uczestników, wspólne doświadczanie sportu w obecności Gwiazdy Sportu z użyciem interaktywnego symulatora konkretnej dyscypliny sportu. Pozwoli to na zasmakowanie emocji towarzyszących wyczynowym sportowcom rywalizującym na arenach międzynarodowych. Ćwiczenia wykonane przy pomocy symulatorów pozwolą sprawdzić i wychwycić podstawowe cechy świadczące o potencjalnym uzdolnieniu sportowym uczestników oraz zachęcić do powrotu do klasycznej formy aktywności fizycznej. Lekcje odbędą się w dniach: 25.09. Aleksandrów Łódzki 26.09. Radom 29.09. Inowłódz
logo

2017-09-25 - 2017-09-29 Leszno, ul. Rynek Zaborowski 41

Podczas tygodnia ruchu planujemy kilka aktywnych akcji dla naszych uczniów oraz wszystkich innych, którzy będą mieli ochotę dołączyć do wspólnej zabawy. Planujemy we wszystkich klasach przeprowadzić Mistrzostwa w Biegach Przełajowych, które odbędą się na znanym już dzieciom terenie leśnym w pobliżu szkoły na dystansie ok. 650m. Ponadto odbędzie się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego, rekreacyjne turnieje w rugby tag, bulle, kuby oraz cztery ognie, a na zakończenie tygodnia w piątek - Mini Zawody Drużynowe w Biegu na Orientację w Parku Johnstona w Lesznie. Czyli wszystko to, co nasze dzieci lubią najbardziej:)
logo

Zdrowo i sportowo w Zespole Szkół im. Powstańców wielkopolskich w Krzyżu

2017-09-25 - 2017-09-29 KRZYŻ Wielkopolski, ul. Sikorskiego 15

W calym tygodniu codziennie coś innego. Rajd rowerowy, nordic walking, wyjazd na basen,fit and jump, dzień: \"zdrowe i kolorowe kanapki\" -edukacja dotyczaca zdrowego odżywiania, gry zespołowe na wesoło.
logo

Nasza szkoła do sportowej zabawy woła.

2017-09-24 - 2017-09-29 Gliwice, ul. Ks. Marcina Strzody 4

Gry i zabawy ruchowe dla dzieci pt: 1. "Wyginam śmiało ciało - tabata" 2." Kto w turniejach mini siatkówki wygrywa, ten Mistrzem szkoły się nazywa" , 3. "Gdy piraci są na sali, wszyscy będą w statki grali". 4. "Chcesz być prosty niegarbaty- przyjdź na ćwiczenia do Pani Małgorzaty", 5. Chlup do wody i omijaj w niej przeszkody. 6. Gimnastyka dla smyka. 7. Przy muzyce w wodzie tańce- ulubione wygibańce" 8. Wiele radości w biegach gości. 9. Na rowerze w plenerze. 10. Czy to piątek, czy niedziela na wodną sztafetę się wybieram.
logo

Turniej gier zespołowych

2017-09-26 - 2017-09-29 Sosnówka, ul. Sosnówka 117

Turniej piłki nożnej chłopców oraz piłki ręcznej dziewcząt dla uczniów szkoły podstawowej klas IV - VII
logo

2017-09-25 - 2017-09-29 Bytom, ul. Aleja Legionów 6

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu w naszej szkole będziemy spędzać aktywnie czas pod hasłem " 3x R - Rekreacja, Ruch, Radość" na przerwach, jak i na lekcjach wychowania fizycznego. Pierwszego dnia (25.09.2017), uczniowie klas pierwszych oraz chętni nauczyciele będą mogli cieszyć się ruchem poprzez ćwiczenia przy muzyce. W ciągu całego tygodnia uczniowie będą spędzali przerwy aktywnie ruchowo grając w gry i zabawy podwórkowe na boisku szkolnym. Poskaczemy w gumę, przez skakankę, zagramy w klasy, freesby. W kolejnych dniach (26-29.09.2017r.) będą królowały na lekcjach wychowania fizycznego klas IV - VII konkursy sportowe, gry i zabawy na wesoło np. przeciąganie liny i gry drużynowe, takie jak dodgeball, serwobieg, uni-hokej. Uczniowie będą współzawodniczyć ze sobą w duchu fair play.
logo

Europejski Tydzień Sportu

2017-09-25 - 2017-09-29 Kołobrzeg, ul. Łopuskiego 15

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Szkoły dla klas IV-VII. Konkurencje: Biegi na 60 i 600m, skok w dal, rzut piłeczką palantową. Terminarz: 25.09.2017 - skok w dal 26.09.2017 - bieg na 600m 27.09.2017 - rzu piłeczką palantową 28.09.2017 - bieg na 60m 29.09.2017 - zawody rekreacyjne dla klas I-III
logo

Lekkoatletyka z BeActive

2017-09-25 - 2017-09-29 Kędzierzyn-Koźle, ul. Piastowska 30

Tydzień ten będzie przeznaczony na popularyzację lekkiej atletyki. Na przerwach oraz w czasie wolnym będą odbywały się różnego rodzaju konkursy z elementami lekkoatletyki. Zaplanowano dwie główne imprezy: 25 września bieg szkolny- w biegu udział biorą całe klasy wraz z wychowawcami. 26 września odbędzie się Spartakiada Lekkoatletyczna przeznaczona dla uczniów klas trzecich i młodszych z terenu Kędzierzyna -Koźla. Przewidziane konkurencje: bieg na dystansie 30m i 150m, skok w dal, rzut vortexem i piłeczką palantową, sztafeta 4 x 50m. Dla wszystkich uczestników przewidziano pamiątkowe dyplomy, a dla zwycięzców poszczególnych konkurencji medale. Wszystkie imprezy odbędą się na boisku szkolnym przy Publicznej Szkole Podstawowej nr. 12
logo

SPORTOWY TYDZIEŃ W PRZEDSZKOLU

2017-09-25 - 2017-09-29 WARSZAWA, ul. KLAUDYNY 8

23-30.09.2017 SPORTOWY TYDZIEŃ W PRZEDSZKOLU 346.
logo

3, 2, 1 ŚWIETLICOWY SPORT!

2017-09-25 - 2017-09-29 Gliwice, ul. Żwirki i Wigury 85

W Europejskim Tygodniu Sportu w naszej szkole udział wezmą dzieci uczęszczające do szkolnej świetlicy. Wychowawcy świetlicy przygotowali dla uczestników gry, zabawy, konkurencje ruchowe na każdy dzień. Sportowy tydzień rozpoczniemy od wprowadzenia dzieci i zapoznania z wydarzeniem. Uczestnicy wykonają duży plakat informacyjny, europejskie flagi oraz rysunki ulubionych dyscyplin sportowych którymi ozdobimy szkołę. Na każdy dzień zaplanowane są różne sporty: zumba/fitness, mini piłka nożna, halowe zawody lekkoatletyczne, gry i zabawy sportowe na wesoło oraz najbardziej lubiane przez dzieci "dwa ognie".
logo

Tydzień na sportowo

2017-09-25 - 2017-09-29 Gliwice, ul. ul.Pocztowa 31

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu w naszej szkole w dn. 25-29.09.2017 r. odbędzie się cykl zajęć rekreacyjno - sportowych: turniej ringo dla klas IV-VII, rozgrywki w "2 ognie", pokonywanie toru przeszkód na czas dla klas I-III, gry i zabawy dla przedszkolaków, trójbój lekkoatletyczny, międzyszkolne zawody "Wyścigi rzędów na wesoło" oraz przerwy spędzane na sportowo przy muzyce.
logo

SP Kosztowo żyje zdrowo na sportowo

2017-09-25 - 2017-09-29 Kosztowo, ul. Kosztowo 79

W ramach ETS i kampanii BeActive w naszej placówce w dniach 25.09.-29.09.2017 r. odbędzie cykl imprez rekreacyjno-sportowych adresowanych do uczniów szkoły, przedszkolaków, rodziców, nauczycieli i mieszkańców wsi. Proponujemy następujące przedsięwzięcia: 1) "rodzinny badminton", 2) "piłka siatkowa łączy pokolenia", 3) "międzyklasowy turniej piłki nożnej", 4) "międzyklasowy turniej unihokeja", 5) "gry i zabawy na sportowo - rodzice dzieciom", 6) "godzina z wychowawcą na sportowo", 7) "wyścigi rzędów - dzieciaki kontra rodzice", 8) "nordic walking dla każdego", 9) "wyjazd na czwartki lekkoatletyczne", 10)"wycieczka do aquaparku". Zapraszamy do wspólnej aktywności ruchowej!!! :)
logo

Rekreacja ruchowa w CKZiU dla każdego

2017-09-25 - 2017-09-29 Wyrzysk, ul. Wiejska 1

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu w CKZiU w Wyrzysku odbędą się następujące imprezy sportowe: 1. Nordic Walking z mieszkańcami Wyrzyska. 2. Gry i zabawy na sportowo dla przedszkolaków. 3. 8-godzinny bieg lekcyjny. 4. Międzyklasowy turniej przeciągania liny. 5. Międzyklasowy turniej rzutów karnych. 6. Godzina wychowawcza na sportowo. 7. Przerwa lekcyjna z "Belgijką".
logo

Grand Prix Gliwic w biegach przełajowych

2017-09-29 Gliwice, ul. Robotnicza 6

Impreza sportowa na terenie placówki edukacyjnej - zawody otwarte dla uczniów szkół podstawowych. W naszej placówce jaką jest Szkoła Podstawowa nr. 36 w Gliwicach przeprowadzimy atrakcyjną imprezę sportową - Grand Prix Gliwic w Biegach Przełajowych. Celem w/w zawodów jest krzewienie kultury fizycznej wśród dzieci szkolnych, zwrócenie uwagi na rolę ruchu w codziennym życiu oraz zachęcanie dzieci i młodzież do uprawiania królowej sportu, która rozgrywana jest nie tylko na stadionie, ale także na terenie parkowym i leśnym. Zawody mają charakter promocyjny i mają pokazać, że lekkoatletyka to najpiękniejsza naturalna forma ruch sportowego i dostarcza wielu emocji. Do naszych zawodów zaprosimy uczniów szkół podstawowych, którzy uprawiają sport zarówno zawodowo, jak i rekreacyjnie. W w/w zawodach uczestnicy rywalizować będą w kategoriach wiekowych. Uczestników obowiązuje strój sportowy.
logo

Europejski Tydzień Sportu

2017-09-25 - 2017-09-29 Kup, ul. 1 Maja 6 A

Gry i zabawy ruchowe. Rozgrywki międzyklasowe. Taniec. Wyścigi rzędów
logo

„Jestem sprawny przedszkolaczek”

2017-09-25 - 2017-09-29 Jastrzębie-Zdrój, ul. Piastów 2

„Jestem sprawny przedszkolaczek”- zestaw zabaw rytmiczno-tanecznych,gra zespołowa w mini piłkę nożną,stare i nowe zabawy podwórkowe-nauka gry w klasy, skakanie po śladzie. •Aerobik na boisku przedszkolnym •Gry i zabawy z użyciem różnorodnych przyborów: piłki, skakanki, hula-hopy, kręgle •Wyścigi ,biegi •Międzygrupowe rozgrywki mini piłki nożnej
logo

Sportowy Tydzień - żyjemy aktywnie

2017-09-25 - 2017-09-29 Gliwice, ul. Księcia Ziemowita 12

W akcję będą zaangażowani wszyscy uczniowie naszej szkoły. Rywalizacja odbywać się będzie w ramach lekcji wychowania fizycznego. 25.09.2017- Dzień UNIHOKEJA 26.09.2017- Dzień GIER i ZABAW REKREACYJNO-RUCHOWYCH 27.09.2017- Dzień KOSZYKÓWKI 28.09.2017- Dzień PIŁKI NOŻNEJ - mecz pokazowy pomiędzy Reprezentacją naszej szkoły a zawodnikami PIASTA GLIWICE (klasa sportowa z ZSO Nr 5 w Gliwicach) 29.09.2017- Dzień SIATKÓWKI
logo

Sportowy Festyn Rodzinny

2017-09-29 Kuźnica, ul. Sokólska 16

Wydarzenie będzie miało charakter sportowo-zabawowy. Będzie to festyn rodzinny w ogrodzie przedszkolnym, którego celem będzie zachęcenie dzieci oraz ich rodziców do aktywności fizycznej, uprawiania sportu i czerpania z niego radości. Celem jest też propagowanie zdrowego aktywnego stylu życia, a także integracja środowisk przedszkole-rodzice/dzieci. Poprzez zabawę sportem i organizację ciekawych konkurencji chcemy zaszczepić w najmłodszych zamiłowanie do sportu.
logo

Szkolna Olimpiada Sportowa - Pozegnanie Lata

2017-09-25 - 2017-09-29 Imbramowice, ul. Żarowska 45

Szkolna Olimpiada Sportowa wzbogaca aktywne środowisko edukacyjne. Każda aktywność fizyczna to głównie ruch, stawia sobie za cel kształtowanie przede wszystkim biologicznej strony osobowości człowieka, przy czym szczegółowe zadania wychowawcze realizuje w zorganizowanym procesie pedagogicznym. W sporcie należy widzieć przede wszystkim środek wychowawczy - trzeba wychowywać przez sport, przez bawienie się dzieci i młodzieży w sport. W tym miejscu należy dodać, że nauczyciel, o czym przypomina również wyraźnie karta nauczyciela, powinien wszechstronnie wspierać każdego ucznia w jego rozwoju fizycznym i psychicznym uwzględniając potrzeby rozwojowo – zdrowotne młodego pokolenia. Aktywność fizyczna to proces emocjonalnego i praktycznego kształtowania aktywnego fizycznie stylu życia, oparty na uświadamianiu i realizacji rozwojowych i zdrowotnych potrzeb człowieka środkami kultury fizycznej. Kształtuje pozytywne zachowania prozdrowotne, np. unikania zachowań niszczących zdrowie, wyrabiania też pozytywnych cech charakteru, tj. ambicji, systematyczności, pewności siebie, zdyscyplinowania, zrozumienia, a także akceptowania innych ludzi. Na boisku zawsze powinno obowiązywać przestrzeganie zasady fair play. Uczestnictwo w różnorakich formach zajęć sportowych może prowadzić do wspomagania procesu kształtowania postaw prospołecznych, podnoszenia poczucia własnej wartości i wiary we własne siły. W działaniach zespołowych rozwija się poczucie odpowiedzialności za siebie i innych. „Niech ćwiczenia fizyczne będą częścią waszego poszukiwania wyższych wartości, które kształtują charakter i dają poczucie godności i sukcesu (…)” Jan Paweł II
logo

Jestem Sprawnym Europejczykiem

2017-09-25 - 2017-09-29 Jaworzno, ul. Matejki 3

W dniach od 25.09-29.09.2017r w ZSzP nr1 w Jaworznie, odbywać się będą konkursy sprawnościowe i rozgrywki sportowe dla uczniów i pracowników szkoły. Planowany jest konkurs skoków na skakance i zajęcia rytmiczne dla uczniów klas I-III. Odbędą się też rozgrywki streetball i mecz piłki siatkowej dla uczniów klas IV-VII i pracowników szkoły. Nauczyciele sprawdzą się w teście sprawności fizycznej Zuchory.
logo

zajęcia sportowe (piłka nożna) dla dzieci, ćwiczenia ogólnorozwojowe dla kobiet

2017-09-25 - 2017-09-29 zawadzkie, ul. ulica Krótka 1

1. Zajęcia sportowe z piłki nożnej dla chłopców (żaki, orliki, młodziki) w poniedziałek, środę i piątek. 2. Zajęcia ogólnorozwojowe dla kobiet w wtorek i czwartek.
logo

\

2017-09-25 - 2017-09-29 Bisztynek, ul. Kolejowa 7

cykl imprez sportowo-rekreacyjnych dla uczniów Szkoły Podstawowej.
logo

Zajęcia z instruktorem fitness, Quiz sportowy, Aktywna przerwa, Międzyklasowy turniej piłki nożnej

2017-09-25 - 2017-09-29 Świebodzice, ul. Aleje Lipowe 11/4

W trakcie tygodnia sportowego uczniowie PSP 2 w Świebodzicach będą mogli wziąć udział: -w poniedziałek: Zajęcia z instruktorem fitness, rozpoczęcie turnieju Piłki nożnej, -we wtorek: Quiz sportowy, -w środę: Aktywna przerwa. Na każdej przerwie uczniowie będą mogli wziąć udział w: grach i zabawach dla najmłodszych uczniów, aerobicu, tańcu, tenisie stołowy, grze w piłkarzyki, grze w usportowione kółko krzyżyk), -w czwartek i piątek: zakończenie Międzyklasowego turnieju piłki nożnej.
logo

Turniej Piłki Nożnej ORLIK CUP

2017-09-29 Kowalewo Pomorskie, ul. Zapluskowęsy 26

Turniej piłki nożnej ORLIK CUP ma być wydarzeniem sportowym promującym zdrowy, aktywny styl życia wśród dzieci i młodzieży. Udział w nim mają wziąć drużyny reprezentujące gminę Kowalewo Pomorskie. Turniej ma odbyć się zarówno w kategorii chłopców, jak i dziewcząt. Będzie on doskonałą okazją do rywalizacji dzieci, a także zaciśnięcia współpracy pomiędzy szkołami i nauczycielami.
logo

Europejski Tydzień Sportu w Przedszkolu Miejskim nr 1 w Grajewie ph. „Gimnastyka to zabawa i dla zdrowia ważna sprawa.””

2017-09-25 - 2017-09-29 Grajewo, ul. 11 Listopada 12

„ Mały sport – wielka radość” - przedszkolaki poznają tajniki karate… W związku z obchodami Europejskiego Tygodnia Sportu odwiedzi nas Pani Beata ( mama naszego przedszkolaka - Natalki) – wychowanka Ełckiego Klubu Karate Kyokushin, zdobywczyni wielu pucharów i medali. Spotkanie z rodzicem uprawiającym sport karate to ciekawy sposób rozwijania pasji u dzieci, promowania zdrowego stylu życia poprzez uprawianie sportu. „Żabki”, ,,Muchomorki”, ,,Stokrotki” i ,,Smerfy” będą oglądały kimono przewiązane brązowym obi, bose nogi mistrzyni, medale, puchary. Posłuchają też opowieści wyjaśniającej, czym jest karate i skąd się wywodzi. "Nasze przedszkole strzela gole" Który z chłopców nie marzy, żeby zostać piłkarzem albo przynajmniej pograć na prawdziwej murawie? O możliwości spełnienia tych marzeń nasze przedszkolaki dowiedzą się podczas zabaw z piłką. Podczas krótkiej pogadanki dzieci dowiedzą się jak zrobić karierę sportową oraz zostaną zachęcone do zdrowego odżywiania i aktywności ruchowej. Zorganizowane zajęcia będą miały charakter gier i zabaw z piłką. Dzieci będą miały okazję obejrzenia meczowych strojów piłkarskich oraz poznania podstawowych zasad gry w piłkę nożną. "Na sportowo i wesoło" Nasze przedszkolaki będą uczestniczyć w zajęciach zabawowo-sprawnościowe w salach przedszkolnych i na placu przedszkolnym. Dzieci będą mogły wyczerpać swoje baterie. Biorąc udział w zajęciach dzieci będą uczyły się między innymi: wytrwałości , walki ze swoimi słabościami, rywalizacji w ramach zasady fair - play, współpracy i zabawy w zespole, godzenia się z porażką, kształcenia pozytywnych cech charakteru. "Ścieżka zdrowia" Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Grajewie uwielbiają sport i ruch. Bardzo chętnie biorą udział w z zajęciach sportowych zarówno w sali przedszkolnej jak również w hali MOSiR. Jednak tym razem wybiorą się na boisko sportowe ORLIK. Przedszkolaki dowiedzą się jakie mecze można rozgrywać na boisku. Przedszkolaki dowiedzą się, jak ważny dla zachowania dobrej kondycji jest regularny ruch na świeżym powietrzu.
logo

Drzymałowo na sportowo

2017-09-29 Wolsztyn, ul. ul. Konopnickiej 1

Podczas ETS w naszej szkole będą odbywać się Dni Patrona Szkoły. Oprócz różnorodnych akcji kluczowym elementem obchodów będzie wydarzenie sportowe "Drzymałowo na sportowo". Upamiętnimy postać patrona szkoły Michała Drzymały poprzez zabawy sportowo - rekreacyjne nawiązujące do czasów czasów jemu współczesnych. Pokażemy dzieciom jak dawniej bawili się ich dziadkowie. Zabawy poprowadzimy w formie rywalizacji międzyklasowej. Mamy nadzieję, że będzie to inspiracja do aktywności fizycznej.
logo

Rajd Rowerowy

2017-09-29 Chudów, ul. Szkolna 52

Wycieczka rowerowa na dystansie około 25km, przebieg trasy to głównie tereny leśne w miejscu docelowym odbędą się gry i zabawy oraz mały piknik. Impreza skierowana dla dzieci jak i do rodziców.
logo

Europejski Tydzień Sportu w SP 38 w Częstochowie

2017-09-26 - 2017-09-29 Częstochowa, ul. Sikorskiego 56

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu w Szkole Podstawowej nr 38 w Częstochowie odbędą się trzy wydarzenia sportowe: pokaz i nauka tańca towarzyskiego, 30-minutowy bieg oraz udział dzieci w treningu piłki nożnej. Uczestnicy to dzieci i młodzież naszej szkoły, chętni nauczyciele i rodzice.
logo

Zdrowo i sportowo z Zespołem Szkół w Czermnej

2017-09-26 - 2017-09-29 Szerzyny, ul. 626, 626

Turniej sportowy dla uczniów SP i Gimnazjum Gry i zabawy ruchowe Aerobik Tenis ziemny Gry zespołowe - piłka nożna i siatkowa
logo

2017-09-29 Wołów, ul. Inwalidów Wojennych 15

29 września - Ćwiczenia i zabawy gimnastyczne na terenie rekreacyjnym na tzw. „Ruskim Placu”. Zajęcia prowadzone będą wspólnie z nauczycielami i uczniami z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Wołowie. Udział dzieci z grupy „Liski”, „Krasnale” i „Jarzębinki”. Koordynator akcji - Alicja Łupinowicz, Paulina Tomska.
logo

Tydzień Sportu w ŻORKU

2017-09-25 - 2017-09-29 Żory, ul. Ksiecia Leszka 3

Sportowe zmagania klasowe z elementem rywalizacji: na hali sportowej, w parku, na basenie. Zajęcia edukacyjne z historii sportu. Spotkania z ciekawymi ludźmi aktywnymi fizycznie w każdym wieku.
logo

Nordic Walking

2017-09-25 - 2017-09-29 Pawłowo Żońskie, ul. 18

Projekt skierowany do uczniów szkoły podstawowej. Celem jest poprawa sprawności fizycznej uczniów,zainteresowanie nową forma aktywności ruchowej,poznanie najbliższej okolicy,obcowanie uczniów z przyrodą,ruchem na świeżym powietrzu.Po realizacji projektu z Nordic Walking uczniowie opanowują krok podstawowy i poznają zalety tej formy wypoczynku.
logo

Bieg im. Marii Skłodowskiej-Curie

2017-09-29 Szczecin, ul. al. Piastów 12

Głównym celem, który stał się wyznacznikiem do organizacji tej imprezy było ustanowienie roku 2011, rokiem Marii Skłodowskiej – Curie. Poprzez przeprowadzenie tej imprezy pragniemy uczcić pamięć zasłużonej noblistki, a jednocześnie propagować bieganie - jako najprostszą formę ruchu. Impreza ta, na stałe została wpisana w działania szkoły o odbywa się cyklicznie od 6 lat. Do sportowej rywalizacji zapraszamy uczniów klas I naszego liceum. Bieg odbędzie się w kategorii dziewcząt i chłopców, ale wygrywa ta klasa, która zdobędzie najwięcej punktów po podsumowaniu dwóch biegów.
logo

Igrzyska SP Uwieliny

2017-09-25 - 2017-09-29 Uwieliny, ul. Szkolna 2a

25 – 29 września Sala Gimnastyczna Harmonogram Igrzysk podczas Europejskiego Tygodnia Sportu: 25.09- Taniec Zumba 26.09 – Igrzyska klas III 26.09 – Taniec Zumba 27.09 – Gimnastyka 28.09 – Igrzyska klas II 29.09 – Aerobik
logo

1. Turnieje siatkówki 2. Rajdy piesze

2017-09-26 - 2017-09-29 Częstochowa, ul. Św. Augustyna 28/30

1. Turniej siatkówki dziewcząt (26.09. godz.15.15-17.15) 2. Turniej siatkówki chłopców (27.09. godz.15.45-18.00) 3. Rajd pieszy dziewcząt (28.09. godz.14.15-17.30) 4. Rajd pieszy chłopców (29.09. godz. 12.35-17.30)
logo

Treningi piłki nożnej dla najmłodszych

2017-09-25 - 2017-09-29 Stare Dłutowo, ul. Długa 61

Treningi Piłki Nożnej dla najmłodszych. Gry i zabawy z piłką nożną. Wydarzenie sportowe, w którym udział będzie mógł wziąć każdy bez względu na wiek i sprawność fizyczną.
logo

RUGBY TAG na zajęciach wychowania fizycznego w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu

2017-09-25 - 2017-09-29 Chorzów, ul. 11 Listopada 21

RUGBY TAG na zajęciach wychowania fizycznego w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu Rugby Tag to możliwość świetnej zabawy i trenowania dla dzieci i młodzieży. W tej formie Rugby zawodnicy przystępując do gry są wyposażeni w paski , do których przymocowane są na rzepach szarfy nazywane „Tagami”. Zgodnie z przepisami do gry jest wykorzystywana najmniejsza piłka w rozmiarze “3”. W trakcie meczu nie można wchodzić w kontakt z zawodnikiem drużyny przeciwnej np. poprzez wejście barkiem, szarżowanie (czyli wywrócenie zawodnika poprzez chwyt za nogi) itp. Dla uczniów Rugby to nauka pracy w grupie, myślenie w trakcie gry i po niej. Każdy nauczyciel stawia na naukę właściwych zachowań przez uczniów wykorzystywanych zarówno w szkole jak i poza nią, a Rugby jest idealną formą ich doskonalenia.
logo

ZSP 5 Żyję zdrowo i sportowo.

2017-09-23 - 2017-09-29 Giwice, ul. Kozielska 39

Każdy dzień w szkole obfituje w rozmaite formy aktywności. Uczniowie mogą poznać liczne dyscypliny, w których rozwijają swoje zdolności motoryczne. Trafiamy do świadomości uczniów poprzez zabawę towarzyszącą planowanym zajęciom wychowania fizycznego. Przy okazji promujemy zdrowy tryb życia i niezwykle istotne poprawne nawyki żywieniowe.
logo

I ty możesz zostać sportowcem

2017-09-26 - 2017-09-29 Lyski, ul. Dworcowa 4

W dniach od 26 do 29 września br nauczyciele Szkoły Podstawowej w Lyskach przygotowali cykl wydarzeń rekreacyjno – sportowych „I ty możesz zostać sportowcem”: szkolne zawody biegów przełajowych dzieci młodszych, szkolne zawody biegów przełajowych dzieci starszych, szkolny turniej koszykówki dzieci starszych, szkolny turniej piłki ręcznej dzieci starszych, szkolne igrzyska l.a. dzieci starszych, szkolny turniej „Dwa ognie” dzieci młodszych oraz rajd pieszy po Beskidzie Śląskim „Górska Jesień 2017” dzieci młodszych. W zorganizowanych imprezach zaplanowano udział około 290 uczestników.
logo

Bądź fit z Górnikiem

2017-09-25 - 2017-09-29 Bogatynia, ul. Kościuszki 33

Bądź fit z Górnikem to szereg działań propagujących aktywność fizyczną w różnych formach, czyli w takich które młodzież zna z zajęć wychowania fizycznego, ale także takich które są bardziej komercyjne. Przedsięwzięcie udało się zorganizować dzięki współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Bogatyni, Studiem Fitness Świat Aga oraz UKS Libero. W ramach wydarzenia odbędą się turnieje siatkówki, biegi przełajowe, zajęcia crossfit, zumba, spinning, abt - cardio.
logo

Szkolne Zawody Lekkoatletyczne

2017-09-27 - 2017-09-29 Płock, ul. Czwartaków 6

Promowanie zdrowego stylu życia, poprzez gry i zabawy lekkoatletyczne. Propagowanie aktywności wśród najmłodszych.
logo

BIEG PRZEDSZKOLAKA POŁĄCZONY ZE ŚWIĘTEM PIECZONEGO ZIEMNIAKA

2017-09-29 WĄGROWIEC, ul. ROGOZIŃSKA 35

Dzieci z trzech oddziałów przedszkolnych wezmą udział w biegach szkolno - przedszkolnych. Biegi te odbędą się na terenie wokół szkoły. Po biegach odbędzie się Święto Pieczonego Ziemniaka. Zorganizowane zostaną zawody sportowe dla poszczególnych grup wiekowych. Jak co roku rodzice naszej szkoły przygotowują dla dzieci pyszne, ugotowane ziemniaki, do tego sos czosnkowy oraz gzik.
logo

2017-09-29 Łódź, ul. Przedzalniana 70

W ramach ETS i kampanii #BeActive w naszej placówce w dniu 29.09.2017. odbędzie się maraton taneczny dla społeczności przedszkolnej (dzieci, nauczycieli i pracowników niepedagogicznych), który będzie stanowił podsumowanie ubiegłorocznych zajęć taneczno-ruchowych na stałe wplecionych w nasza ofertę przedszkola prowadzonych przez nauczycielkę placówki. Działania te obejmą elementy z zakresu: zabaw i ćwiczeń przy muzyce, animacji muzycznych, zabaw integracyjnych, układów choreograficznych z elementami fitness i zumby oraz zabaw relaksacyjnych. Celem programu będzie wytworzenie radość i przyjemność podczas zabaw przy muzyce, możliwość wyrażania siebie poprzez zabawy taneczne oraz kształtowanie kultury fizycznej poprzez ruch i taniec. Do współpracy przy organizacji maratonu zaprosiliśmy zaprzyjaźnionego instruktora tańca Damiana Antoniaka.
logo

Turniej Piłki Siatkowej Dwójek Siatkarskich Dziewcząt i Chłopców

2017-09-29 Częstochowa, ul. Worcela 20

Turniej dwójek siatkarskich odbywać się będzie na sali gimnastycznej liceum. Pierwszy turniej rozegrany zostanie pomiędzy chłopcami, drugi pomiędzy dziewczętami. Dla zwycięskich drużyn przewidziano upominki i dyplomy.
logo

Aktywna Jedlina w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu

2017-09-29 Jedlina-Zdrój, ul. Piastowska 13

W programie imprezy odbędą się aktywności m.in. biegi krótko i długodystansowe, rozgrywki gry w petanque, taniec zumba oraz otwarcie ścieżki pieszo-rowerowej, podczas której odbędzie się przejazd na rowerze, deskorolce, rolkach, wrotkach, hulajnodze lub przejście z kijami.
logo

„Zapał i forma, dwa kije – kto za nami wędruje ten długo żyje”

2017-09-25 - 2017-09-29 Zabrze, ul. Ks. K. Damrota 33

„Zapał i forma, dwa kije – kto za nami wędruje ten długo żyje” Adresatem imprezy w ramach ETS była 15 osobowa grupa dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z zabrzańskiej szkole podstawowej nr 38 specjalnej w przedziale wiekowym od 8 do 16 lat Głównym celem projektu było podniesienie poziomu wydolności wysiłkowej organizmu młodego człowieka z niepełnosprawnością intelektualną oraz wdrażanie do aktywnych form spędzania czasu wolnego. 3 treningi miały na celu naukę prawidłowego sposobu poruszania się z kijami w terenie o różnym ukształtowaniu powierzchni. Celem kończącym projekt było zorganizowanie rajdu jedno dniowego w Zabrzu. Jednocześnie młodzi ludzie, mieli możliwość integracji, nawiązania nowych znajomości, spędzenia aktywnie czasu, wolnego, poznania różnych form aktywności fizycznej.
logo

Sportowy Tydzień

2017-09-25 - 2017-09-29 Ełk, ul. Suwalska 15

Gry i zabawy na wesoło dla klas 1-3. Turniej Rzucanka Siatkarska dla klas 2-3. Turniej piłki siatkowej. Turniej tenisa stołowego. Meeting lekkoatletyczny - "Wyżej, dalej, szybciej". Turniej piłki nożnej. Turniej mini piłki siatkowej. Uczestnikami będą uczniowie Zespołu Szkół Sportowych, rodzice, nauczyciele.
logo

Aktywne przerwy

2017-09-25 - 2017-09-29 Boguszów-Gorce, ul. Ul. Kopernika 7

Aktywne przerwy to wydarzenie, które ma na celu oderwanie dzieci od telefonów komórkowych na przerwach między lekcjami i promowanie aktywności fizycznej poprzez różnego rodzaju gry i zabawy tj. gra w piłkarzyki, skakanie w gumę czy kabel, a na długiej przerwie wykorzystanie roznych form fitness tj. ćwiczenia z piłką "fitball" czy Zumba
logo

Turniej mini golfa

2017-09-29 Boguszów Gorce, ul. Kopernika 7

Szkoła dysponuje polem do mini golfa jest to zatem świetna okazja do zorganizowania turnieju i wyłonienia mistrza każdej klasy. Czy to klasa 0 czy też klasa VII, każdy może spędzić aktywnie czas.
logo

Europejski Tydzień Sportu

2017-09-23 - 2017-09-29 Gliwice, ul. Pszczyńska 18

Wydarzenie odbędzie się w dniach od 23.09.2017 do 29.09.2017 w PRZEDSZKOLU MIEJSKIM NR.20 w Gliwicach. Liczba dzieci uczestniczących 168. Dzieci wezmą udział w różnorodnych konkursach sprawnościowych związanych ze sportem.
logo

Europejski Tydzień Sportu

2017-09-25 - 2017-09-29 Międzyrzec Podlaski, ul. Halasy 41

Promowanie zdrowego stylu życia poprzez zajęcia sportowe. Każdego dnia tygodnia będą organizowane zajęcia z innej dyscypliny sportowej (profesjonalny trening piłki nożnej, zajęcia z instruktorem wschodnich sztuk walki, zajęcia gimnastyczne dla oddziałów przedszkolnych, turniej koszykówki, zumba dla dzieci, rodziców i pracowników szkoły - z p.dyrektor włącznie :)), bieg ulicami Halas. W Europejski Tydzień Sportu zostaną zaangażowani wszyscy uczniowie szkoły podstawowej i oddziałów przedszkolnych (130 uczestników), pracownicy szkoły (22 uczestników) oraz chętni rodzice (około 60 uczestników). Wspólne zabawy i ćwiczenia wpłyną na integrację całego środowiska i będą doskonałą okazją do promowania zdrowego stylu życia.
logo

2017-09-29 ŻORY, ul. WODZISŁAWSKA 201

- "BIEG PO ZDROWIE" - "W ZDROWYM CIELE - ZDROWY DUCH" - jak aktywnie spędzać czas wolny? (rozgrywki w mini piłkę nożną, mini piłkę siatkową) - "GRY I ZABAWY NA WESOŁO" - "wyścigi rzędów" z wykorzystaniem przyborów nietypowych, przeciąganie liny
logo

Szkolny tydzień sportu

2017-09-25 - 2017-09-29 Chotowa, ul. Chotowa 59

W ramach tygodnia odbywają się następujące wydarzenia: 1. Zajęcia na basenie. 2. Aktywna przerwa- aerobik. 3. Bieg po zdrowie. 4. Gry i zabawy ruchowe przy ognisku. 5. Lekkoatletyczne zawody sportowe.
logo

Raz, dwa, trzy... ćwicz i Ty!

2017-09-25 - 2017-09-29 Kołaczkowo, ul. Wszembórz 75

Przez cały tydzień trwania Europejskiego Tygodnia Sportu, przerwy obiadowe w naszej szkole będą wyglądały nieco inaczej, bowiem uczniowie będą mieli szansę skorzystać z różnych atrakcji sportowych. Każdego dnia zmagać się będą ze sportowymi zadaniami przygotowanymi dla nich specjalnie na tę okazję. W poniedziałek uczniowie klas I-III sprawdzą swoje umiejętności sportowe w zadaniu "Małpka" tor przeszkód, we wtorek zadanie "Kangur" skok w dal, w środę "Gepard" pętla na czas, w czwartek "Lew" i rzut do celu, a piątek to czas podsumowania całego tygodnia i wspólna gra zespołowa.
logo

Europejski Tydzień Sportu w PM 29

2017-09-25 - 2017-09-29 Gliwice, ul. Sikornik 48

Grupa 6 latków pod opieką wychowawcy Małgorzaty Przewdzing-Ciołek, bierze udział w Europejskim Tygodniu Sportu. Działania nasze trwają od 25 września do 29 września. Każdego dnia dowiadujemy się czegoś nowego oraz robimy to, co na co dzień trudno zorganizować w placówce. Dzień 1 to Dyscypliny sportowe- rozmowy na temat dyscyplin sportowych. Dzień 2 to spotkanie z wice Mistrzem Judo Sebastianem Laskowskim- Kataguruma. Rozmowa na temat sportów walki. Trening z udziałem Mistrza i dzieci. Dzień 3 - Piłka Nożna- sędziowana gra w Piłkę Nożną. Dzień 4 to Mini rajd rowerowy. Dzień 5 to Mini Maraton. Tydzień sportu kończy się dyplomem oraz poczęstunkiem w kształcie medali.
logo

Trójka na sportowo

2017-09-25 - 2017-09-29 Mysłowice, ul. Tysiąclecia PP 6

Codziennie odbywać się będą rozgrywki pomiędzy poszczególnymi rocznikami: w dwa ognie oraz turnieje gier i zabaw- klasy młodsze, siatkówkę i koszykówkę - klasy starsze. Dłuższe przerwy - ćwiczenia do muzyki, aerobic oraz tory sprawnościowe na poszczególnych piętrach szkoły. Zwieńczeniem Tygodnia Sportu będzie mecz piłki siatkowej nauczyciele - uczniowie, a także (o ile dopiszą chętni rodzice) - mecze matki - córki (siatkówka) oraz ojcowie - synowie (piłka nożna).
logo

Piekarska Masa Rowerowa razem #BeActive

2017-09-29 Piekary Śląskie, ul. Olimpijska 3

Impreza odbywa się pod charakterystycznym hasłem ,,My nie blokujemy ruchu, my jesteśmy jego częścią" i ma na celu zwrócenie uwagi na problemy rowerzystów. Podstawowym celem imprezy rowerowej jest: popularyzacja kwalifikowanej turystyki rowerowej wśród mieszkańców aglomeracji oraz zwrócenie uwagi na konieczność poprawy bezpieczeństwa poprzez budowę ścieżek rowerowych.
logo

2017-09-25 - 2017-09-29 Słup, ul. 3

1. Prezentacja multimedialna pt. "Zdrowe odżywianie". 2. Ćwiczenia gimnastyczne przy muzyce podczas podczas przerwy. 3. Sztafeta klas 0 - VII na dystansie 2017m. 4. Elementy aktywności ruchowych na lekcjach przedmiotowych. 5. Zakręceni na kółkach - jazda na rolkach, fiszkach i hulajnogach.
logo

Aerobik i zumba na wesoło w Postominie

2017-09-25 - 2017-09-29 Postomino, ul. Postomino

Zajęcia aerobiku i zumby w hali sportowej w Postominie dla wszystkich chętnych w każdy poniedziałek, środę i piątek.
logo

ZUMBA w Pieszczu

2017-09-25 - 2017-09-29 Postomino, ul. Pieszcz

Zajęcia zumby na sali sportowej w Pieszczu dla wszystkich chętnych. Gmina Postomino w każdy wtorek i środę.
logo

2017-09-25 - 2017-09-29 Brzezinka, ul. Czernichowska 2

Zorganizowanie europejskiego tygodnia sportu pod hasłem "Zielona Olimpiada". Zaproszenie dzieci naszego przedszkola do udziału w grach i zabawach organizowanych w ogrodzie przedszkolnym. Gry i zabawy ruchowe przeprowadzono w dwóch grupach wiekowych 3-4-latki oraz 5-6-latki. Dzieci miały okazję spróbować sił na torze przeszkód, rzucać do celu, skakać w workach, toczenie piłki, ćwiczenia równoważne na "ścieżce", biec z "jajkiem" na plastikowej łyżce.
logo

Turniej Piłki Nożnej chłopców kl. VII o Puchar Dyrektora Szkoły

2017-09-29 Inowrocław, ul. Daszyńskiego 29

W dniu 29 września 2017 w naszej szkole odbył się Turniej Piłki Nożnej chłopców kl. VII o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 14. W turnieju tym wzięły udział trzy drużyny, które grały mecze systemem "każdy z każdym". Pierwszy mecz zagrały Szkoły Podstawowe nr 14 i nr 10. Wynik 8:0. W drugim spotkaniu Szkoła Podstawowa nr 10 wygrała z SP-9 2:1. Na koniec Gospodarze SP-14 wygrali z SP-9 5:0.
logo

Europejski Tydzień Sportu w ZSP Nr 1 w Kępnie

2017-09-25 - 2017-09-29 Kępno, ul. Sienkiewicza 25

W ramach ETS zorganizowano: 1. Aktywne przerwy (od 25.09.- 29.09.2017 ) każdą dużą przerwę tańczono: belgijkę i zumby. 2.28.09.2017 przeprowadzono Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych 10 x 800m dziewczęta i 10 x 1000m chłopcy( mistrzyniami zostały dziewczęta z naszej szkoły, podobnie w kategorii chłopców) 3.29.09.2017 rozegrano Mistrzostwa Powiatu w Biegu na Orientację (w wydarzeniu wzięło udział 250 uczestników w różnych kategoriach wiekowych od dzieci 10,12,14 po 16, 18 lat oraz kategoria weteran i senior).
logo

Codzienne rozgrzewki dla uczniówi ich rodziców oraz pracowników szkoły

2017-09-25 - 2017-09-29 ZAKOPANE, ul. Skibówki 2d

Codziennie od 25.09 rano zamiast iść do klas na lekcje będziemy rozpoczynali dzień nauki od wspólnych 15-minutowych rozgrzewek przed lekcjami. Rozgrzewki codziennie będzie prowadziła inna osoba
logo

Sport to Nasza pasja

2017-09-25 - 2017-09-29 Warszawa, ul. ul. Kamionkowska 36/44

Od poniedziałku prowadziliśmy akcję "Europejski Tydzień Talentów" pod hasłem "Sport to Nasza pasja". Uczniowie mieli okazję codziennie na długich przerwach brać udział w torach sprawnościowych z każdej dziedziny sportowej (gimnastyka, koszykówka, piłka nożna, piłka ręczna). Zajęcia sportowe odbywały się na dużej sali gimnastycznej oraz boiskach szkolnych. Sportowe wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy angażowali się w wykonywanie ćwiczeń. Już teraz wiemy, że Europejski Tydzień Sportu wpisuje się na stałe do naszego kalendarza imprez sportowych.
logo

Turniej gier i zabaw

2017-09-29 Bytom, ul. Rataja 3

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu Szkoła Podstawowa nr 16 w Bytomiu włączyła się w kampanię promującą aktywność fizyczną i 29.09.2017 roku zorganizowała Turniej gier i zabaw ruchowych dla uczniów klas I-IV.
logo

Tygodniowa Sztafeta Biegowa

2017-09-25 - 2017-09-29 Międzyrzec Podlaski, ul. Rogoźnica 96

Uczniowie oraz pracownicy szkoły przez tydzień (Pn.- PT) czasu w godzinach 8.00 -13.40 biegają na wyznaczonej trasie z pałeczką sztafetową wg rozpisanego harmonogramu godzinowego. Ilość okrążeń pałeczki jest rejestrowana a kilometry liczone i dodawane przez opiekunów poszczególnych klas na poszczególnych godzinach. Wynik końcowy ilość przebigniętych kilometrów oraz liczba uczestników stanowi wyzwanie do pokonania go w następnym roku. Impreza nawiązuje do biegowych tradycji szkoły oraz jej patrona Janusza Kusocińskiego.
logo

Piknik sportowo-integracyjny

2017-09-29 Grójec, ul. Polna 17

Piknik sportowo-integracyjny W ramach Europejskiego Tygodnia Sportowego w naszej szkole zorganizowaliśmy gry i zabawy sportowe na placu szkolnym. Uczniowie i rodzice mogli sprawdzić się w rozgrywkach sportowych, przeciąganiu liny, wyścigach w workach i w konkursie rzutów do celu. Najbardziej oczekiwanym był mini mecz piłki nożnej rodzice kontra dzieci oraz gra bocce rodzinne. Rywalizacjom sportowym towarzyszyła muzyka i zdrowe przekąski. Spotkanie to dostarczyło wielu pozytywnych emocji, było wspaniałą okazją do integracji.
logo

Biegam, skaczę, ćwiczę- będę sprawny całe życie!

2017-09-25 - 2017-09-29 Warszawa, ul. Wolumen 3

Cykl zajęć sportowych pod hasłem"Biegam, skaczę, ćwiczę- będę sprawny całe życie!" Codzienna gimnastyka poranna, aerobik , zajęcia z Nordic Walkingu oraz rozgrywki sportowe dla dzieci.
logo

Sportowo - rekreacyjna impreza rodzinna

2017-09-29 Łomża, ul. Porucznika Łagody 6/31

Impreza "Pobiegajmy razem" organizowana jest przez szkołę i ma na celu popularyzację biegania jako najprostszej i dostępnej dla każdego formy aktywności fizycznej. Wszyscy uczniowie szkoły (klasy I - VII) wraz z nauczycielami, rodzicami i innymi członkami swoich rodzin, uczestniczą w półgodzinnej próbie (tzw. "challenge") ciągłego truchtu. Każdy biegnie w swoim, swobodnym tempie, nie są prowadzone żadne klasyfikacje czy indywidualne pomiary czasu. Kryteriami uczestnictwa są tylko: chęci i dobra zabawa. Wszyscy uczestnicy nagradzani są na mecie pamiątkowym breloczkiem. Impreza odbywa się na stadionie miejskim w Łomży przy współpracy z MOSiR.
logo

AKTYWNA PRZERWA

2017-09-29 Chorzów, ul. Dyrekcyjna 3

Przy pięknej słonecznej pogodzie uczniowie i nauczyciele wzięli udział w serii zajęć przy muzyce. Zaczęliśmy od prostych ćwiczeń, które w trakcie zabawy przeistoczyły się w prawdziwe układy artystyczne przy muzyce. Radość uczniów ćwiczących wspólnie z nauczycielami była bezcenna.
logo

Turniej siatkarski i piłki nożnej

2017-09-25 - 2017-09-29 Zabrze, ul. Tatarkiewicza 4a/6

Turniej piłki nożnej klas pierwszych szkoły ponadgimnazjalnej na boiskach "orlik" oraz turniej siatkarski dla drużyn mieszanych na sali gimnastycznej.
logo

JESIENNY BIEG MALUCHA

2017-09-29 Biłgoraj, ul. Nadstawna 62a

Jest to impreza sportowa skierowana do najmłodszych uczniów naszej szkoły. W ten sposób chcemy ich powitać w gronie ”5″. Celem jest: integrowanie klas 0, kształtowanie zachowań prozdrowotnych, popularyzacja lekkiej atletyki, propagowanie bezpiecznych zabaw na powietrzu oraz zachęcanie dzieci do aktywności ruchowej.
logo

Sport to zdrowie każdy ci to powie

2017-09-25 - 2017-09-29 KOSTRZYN NAD ODRĄ, ul. CZEREŚNIOWA 1

PRZEZ 5 DNI BĘDĄ ORGANIZOWANE ZAWODY I ZABAWY SPORTOWE, PRZEKAZ ROŻNYCH FORM SPĘDZANIA WOLNEGO CZASU Z NAJBLIŻSZYMI, PRZYWRÓCENIE STARYCH ZABAW Z NASZEGO DZIECIŃSTWA.
logo

Pożegnanie lata na sportowo

2017-09-29 Katowice, ul. Harcerzy Września 1939 nr 5

Celem imprezy jest dobra i bezpieczna zabawa uwzględniająca zasady Fair Play, integracja uczniów, nauczycieli. Uczestnikami tej imprezy będą uczniowie z trzech szkół podstawowych. Ponadto ma ona również rozwijać sprawność fizyczną oraz uczyć współpracy w zespole. W hali sportowej i na boiskach zewnętrznych zespoły będą rywalizowały bezpośrednio ze sobą w rozgrywkach sportowych. Celem dodatkowym tego wydarzenia jest zintegrowanie uczniów z różnych środowisk lokalnych poprzez zdrową i sportową rywalizację oraz poprzez dobrą zabawę. Każdy uczestnik i zespoły zbierają punkty dla swojej szkoły. Zwycięska drużyna otrzyma Puchar Dyrektora Niepublicznej Szkoły Podstawowej "Nasza Szkoła", a zespoły pamiątkowe dyplomy. Impreza odbędzie się 29.09.2017 r. o godz. 10.00 na hali sportowej w Szkole Podstawowej przy ul. Kostki Napierskiego w Katowicach. Sport na wesoło.
logo

Europejski Tydzień Sportu w

2017-09-25 - 2017-09-29 Wołów, ul. Inwalidów Wojennych 15

W ramach „Europejskiego Tygodnia Sportu” w 2017 r., planujemy przeprowadzić w Przedszkolu Nr 2 „Słoneczko” w Wołowie cykl zajęć rekreacyjno – sportowych, pt. „Sport - kluczem do zdrowia”, „Sportowy zawrót głowy” oraz „Sport to zdrowie, każdy przedszkolak Ci to powie”. W zajęciach wezmą udział dzieci w wieku od 3 do 6 lat uczęszczające do naszej placówki oraz do przedszkoli na terenie naszego miasta. W zorganizowanie przedsięwzięcia zaangażowani zostaną uczniowie LO, rodzice naszych wychowanków oraz pracownicy „Słoneczka”. Celem w/w działań będzie, m.in. rozbudzanie zainteresowań sportem, zachęcanie do jego regularnego uprawiania, uświadamianie dzieciom znaczenia aktywności ruchowej dla zdrowia człowieka, integrowanie dzieci z przedszkoli w naszym mieście, wzbogacanie przeżyć całej społeczności przedszkolnej poprzez prawidłowe współzawodnictwo, zachęcanie do zdrowego i aktywnego spędzania wolnego czasu, krzewienie kultury fizycznej wśród dzieci, ich starszych kolegów i koleżanek, rodziców oraz pracowników przedszkola.
logo

#BeActive z Olimpią - Piłka Ręczna na Wesoło

2017-09-25 - 2017-09-29 Piekary Śląskie, ul. Ziętka 60

Od 25 września do 29 września prowadzone będą dla wszystkich chętnych zajęcia z piłki ręcznej przez zawodników MKS Olimpia na co dzień występujących w I lidze Piłkarzy Ręcznych. Uczestnicy zajęć będą mogli otrzymać autograf oraz zrobić sobie wspólne zdjęcie z zawodnikami. Zajęcia skierowane są do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.
logo

Be active. Piłka, bieg, Zumba.

2017-09-25 - 2017-09-29 Zagorzyce, ul. Zagorzyce 125

W wydarzeniu sportowym Be Active będą brały udział najmłodsi 4,5 i 6-latki z Oddziału Przedszkolnego przy szkole. Dzieci będą miały okazję uczestniczyć w rywalizacjach przeprowadzanych na sali gimnastycznej, opartych na ćwiczeniach z piłką. W kolejnym dniu odbędzie się bieg na wolnym powietrzu. Zakończeniem i zwieńczeniem ETS będzie udział w zumbie z zaproszonym trenerem.
logo

Otwarte zajęcia badmintona

2017-09-29 Smólnik, ul. Smólnik 17

Otwarte zajęcia nauki gry w badmintona odbędą się w dniu 29 września w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Smólniku. Organizatorzy przewidują dla wszystkich uczestników zajęć możliwość wypożyczenia rakiet do badmintona i zapewniają lotki. Zajęcia odbędą się od godziny 18.00 do 20.00 Impreza ma na celu popularyzację badmintona, a więcej o wydarzeniu będzie można się dowiedzieć na stronie: www.facebook.com/LigaBadmintona
logo

PIŁKARSKA KADRA CZEKA

2017-09-24 - 2017-09-29 CHEŁMZA, ul. KS,ST,FRELICHOWSKIEGO

W ramach zaplanowanych imprez sportowych,chcemy zorganizować dnia 24 września 2017 roku Turniej piłki nożnej dla osób dorosłych.Podobny turniej rozegrany zostanie dnia 27 września dla młodzieży oraz 30 września dla dzieci. Informację o organizowanych turniejach przekażemy mieszkańcom miasta Chełmży oraz wszystkim gminą ościennym.
logo

Jestem aktywny=Jestem zdrowy

2017-09-25 - 2017-09-29 Kostrzyn nad Odrą, ul. Czereśniowa 1

Jestem aktywny=jestem zdrowy, takie hasło przewodnie będzie po raz drugi towarzyszyło przedszkolakom z Przedszkola Miejskiego nr 2 im. Kostrzyńskich Papierników w Kostrzynie nad Odrą. W ramach ETS zaproponowane zostaną dzieciom gry i zabawy zespołowe, wyścigi rzędów, zabawy z chustą animacyjną, przedszkolne biegi- Biegam bo lubię!, Zumbę na świeżym powietrzu, Jogę dla najmłodszych, grę w piłkę nożną, koszykówkę, przeciąganie liny, zabawy z wykorzystaniem metody Ruchu Rozwijającego W. Sherborne. Będzie wesoło i aktywnie!
logo

Lubelski Regionalny Turniej Bocce Olimpiad Specjalnych

2017-09-29 Krasnystaw, ul. DPS, ul. Kwiatowa 1

Od ponad 30 lat Stowarzyszenie Olimpiady Specjalne Polska organizuje każdego roku zawody sportowe dla osób z niepełnosprawnością intelektualną na poziomie lokalnym, regionalnym ogólnopolskim i europejskim, w 25 dyscyplinach sportowych. Zawody są nie tylko szansą na uwieńczenie codziennych wysiłków treningowych i rehabilitacyjnych, ale również na integrowanie ze społecznościami lokalnymi i przełamywanie stereotypów. Zawody OS każdego szczebla kwalifikują na zawody wyższego szczebla - zawody regionalne kwalifikują na zawody ogólnopolskie, zawody ogólnopolskie na zawody europejskie lub światowe. Olimpiady Specjalne Polska to jeden z 220 programów narodowych światowego ruchu Special Olympics. Poza sprawami organizacyjnymi, merytorycznymi oraz logistycznymi, przepisy regulują zasady organizacji zawodów oraz słownictwo, jakim porozumiewamy się w ramach Olimpiad Specjalnych i sposób kwalifikowania zawodników. We wszystkich zawodach Olimpiad Specjalnych obowiązują Oficjalne Przepisy Sportowe Olimpiad Specjalnych w sportach letnich i zimowych. Przepisy sportowe Olimpiad Specjalnych są oparte na oficjalnych przepisach Międzynarodowych lub Narodowych Federacji Sportowych w danej dyscyplinie. Podstawową różnicą dzielącą Olimpiady Specjalne od innych sportowych organizacji jest to, że wszyscy zawodnicy, niezależnie od poziomu ich możliwości są jednakowo umotywowani do walki sportowej, a każdy z nich jest zaklasyfikowany do odpowiedniego poziomu sprawności. Dlatego zawody rozpoczynają się preeliminacjami, które prowadzą do właściwych grup finałowych. Zawody są tak przeprowadzane, że zawodnik rywalizuje z drugim, o podobnych możliwościach sprawnościowych w wyrównanych grupach. Nadrzędnym celem nie jest wyłonienie najbardziej zdolnych rekordzistów, lecz stworzenie możliwości zwycięstwa każdemu zawodnikowi, niezależnie od jego poziomu możliwości. System tworzenia grup sprawnościowych, w których odbywa się rywalizacja, system nagradzania oraz system awansu na kolejne szczeble uczestnictwa w zawodach są narzędziami unikatowymi dla organizacji sportowej, zapewniającymi osobie z niepełnosprawnością intelektualną uczestnictwo w rywalizacji z równym przeciwnikiem. Zapraszamy do kibicowania zawodnikom na Turnieju Bocce w Krasnystawie
logo

Piknik Sportowy

2017-09-23 - 2017-09-29 Rzeszów, ul. Malczewskiego 13/23,

Piknik sportowy zorganizowany na terenie Gminy Krasne - docelowo na obiekcie Orlik Krasne woj. Podkarpackie. Chcemy świętować i integrować społeczność, rodziców z dziećmi, zachęcać do aktywnego wypoczynku przez ruch, pokazać, że sport może być jedną z form podnoszenia wiary we własne siły, ukazać wielką siłę, jaką jest integracja, gdzie każdy uczy się od każdego. Chcemy zorganizować gry i zabawy ruchowe, turniej sportowy (piłki nożnej lub piłki siatkowej). Piknik sportowy planujemy zorganizować w jedynym dniu w okresie miedzy 23-30 września 2017 roku. Piknik dla ok. 100 osób.
logo

II Nadbałtyckie Drużynowe Zawody w Biegu na Orientację 2nd Baltic Team Competition in Orienteering

2017-09-29 Świnoujście, ul.

Impreza ta stanowi reedycję wydarzenia sportowego z 2016 r. Konwencja imprezy pozostała niezmieniona, jednakże chcemy rozbudować formułę zawodów i zaprosić do udziału dzieci i młodzież z krajów nadbałtyckich tj. Niemiec i Szwecji (stąd zapis dwujęzyczny). Chcemy część sportową rozbudować o elementy rekreacyjno-poznawcze tj. warsztaty sportowe (joga, sporty siłowe), spotkania integracyjne, wymiana dobrych praktyk w ramach współpracy przygranicznej. /jesteśmy w trakcie pozyskiwania środków na ten cel/ Zawody zaplanowano jako imprezę sportową promującą aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży w wieku 12-15 lat. Zawody zostaną przeprowadzone w dniu 29.09.2017 r. w Świnoujściu. W zawodach udział weźmie 17 drużyn po 12 osób.
logo

Igrzyska Szkolne

2017-09-27 - 2017-09-29 Tychy, ul. Norwida 40

Międzyklasowe Igrzyska Szkolne, w ramach których uczniowie rywalizować będą w drużynach klasowych i indywidualnie w nastęujących dyscyplinach: Piłka nożna, piłka plażowa, koszykówka 3x3, tenis stołowy, badminton, lekkoatletyka (100m, pchnięcie kulą, skok w dal, 800 lub 1500m). Ponadto dla osób niebiorących udziału w rozgrywkach przewidujemy zorganizowanie wycieczki rowerowej, zajęć jogi, fitnessu.
logo

Sztafetowe Biegi Przełajowe o Puchar Starosty Powiatu Warszawskiego Zachodniego

2017-09-29 Powiat Warszawski Zachodni - Ożarów Mazowiecki, ul. Pozńanska 129/133

Sztafetowe Biegi Przełajowe o Puchar Starosty Powiatu Warszawskiego Zachodniego dla Szkól Podstawowych, Gimnazjalnych, Ponadgimnazjalnych. Data: 29 września 2017 r. w Zielonkach Parcele (Gmina Stare Babice k/W-Wy).
logo

Tydzień na Sportowo

2017-09-25 - 2017-09-29 Dobiecin, ul. Korczew 37

25. 09 mecz piłkarski dorosłych 26.09 trening piłkarki dla młodzieży, mecz piłkarski dorosłych 27. 09 trening bramkarski dziewcząt 28.09 tor przeszkód dla najmłodszych 29.09 trening piłkarski dla dzieci
logo

,,Sportowa i aktywna Nierada"

2017-09-23 - 2017-09-29 Michałów, ul. Laurowa 54

Podczas tygodnia sportu w naszej szkole odbywać się będzie: - grupy przedszkolne oraz kl.0 - zajęcia ruchowe oraz zabawy na wolnym powietrzu - klasy I-III - taniec towarzyski, małe układy taneczne i zabawy w aerobik przy muzyce, do zabawy włączamy rodziców - klasy IV - VII - bieg terenowy po okolicy, oraz bieg krótki w formie rywalizacji - zajęcia rekreacyjne na basenie w Parku Wodnym
logo

Ruch i relaks wprowadż w życie będziesz czuł się znakomicie

2017-09-25 - 2017-09-29 Chojnice, ul. Świętopełka 1

W terminie 25 – 29 września 2017 roku w bursie w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu podopiecznym placówki każdego dnia zostanie zaoferowana duża dawka ruchu i relaksu. Odbędą się następujące przedsięwzięcia: turniej piłki siatkowej, turniej piłki nożnej, rozgrywki w dart, boule i tenisa stołowego. Ponadto odbędą się zajęcia typowo edukacyjne powiązane z praktyką, z zakresu dobrego odżywiania się i efektywnego spędzania czasu wolnego oraz relaksacji i radzenia sobie ze stresem. Wychowankom zostaną zaproponowane dodatkowe formy aktywności fizycznej, których realizacja będzie możliwa we współpracy z partnerami. Poprzez współpracę z Medyczno –Społecznym Zespołem Szkół Policealnych w Chojnicach wychowankowie zostaną zaproszeni do zajęć ruchowych typu aerobik. Partnerstwo z Centrum Park Wodny w Chojnicach da możliwość skorzystania z basenu przez 30 wychowanków. Kolejny partner to Fitness Club KaNaMa. Ta współpraca pozwoli na udział trzech grup dziesięcioosobowych w zajęciach treningu funkcjonalnego, cyklingu i na siłowni.
logo

Sport niejedno ma imię

2017-09-25 - 2017-09-29 Bielsko- Biała, ul. Wodna 3-5

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu #BeActive w naszym przedszkolu w dniach 25.09.-29.09.2017 odbędzie tygodniowy cykl zajęć rekreacyjno-sportowych pt. „Sport niejedno ma imię”. Celem cyklu zajęć będzie ukazanie dzieciom różnych sposobów spędzania wolnego czasu w aktywny sposób. Każdy dzień będzie poświęcony innej działalności sportowej, m.in. Dzień Zumby, Dzień Sztuk Walki, Dzień Piłki. W ramach zajęć będą odbywały się zawody wewnątrz i międzygrupowe, mini maraton zumby itp. Podczas trwania sportowego tygodnia chcemy zaprosić do naszego przedszkola specjalnych gości, czyli osoby które uprawiają sport zarówno zawodowo, jak i hobbystycznie. Mamy nadzieję, że dzięki udziałowi w ETS zaszczepimy u wszystkich sportową iskierkę.
logo

II Mistrzostwa Szkoły w Speedmintonie

2017-09-25 - 2017-09-29 Kobylin, ul. Smolice 27

II Mistrzostwa Szkoły w Speedmintonie. W ciągu minionego roku uczniowie naszej szkoły poznali już bardzo dobrze zasady gry oraz zdobyli umiejętności gry pozwalające im na rywalizację. Uczniowie przez pierwsze dni będą doskonalić swoje umiejętności. Od 25 do 27 września będą prowadzone eliminacje systemem rosyjskim, a w ostatni dzień 29 września zorganizowany zostanie wielki finał!
logo

Dla każdego coś zdrowego

2017-09-25 - 2017-09-29 Biskupice Ołoboczne, ul. Szkolna

Zajęcia sportowe organizowane w dniach 25.09 - 29.09. 2017r.na długich przerwach każdego dnia. Mają one na celu wytworzenie u uczniów potrzeby systematycznej aktywności ruchowej, aż do trwałego nawyku oraz uprawianie "sportów na całe życie".
logo

Piłkarska Liga MOS Orlik Old Boys – 18. kolejka

2017-09-29 Żnin, ul. Gnieźnienska 7

Ostatnia kolejka, w której zagrają: 17:00 Old Boys Chomętowo – Maja Trans Sped 17:35 Old Boys Wągrowiec – Budowlani 18:10 Sołectwo Słębowo – Sami Swoi 18:45 Młodocin – Old Boys Kcynia 19:20 Old Boys Team Żnin – Cieśla-Dach Po meczach odbędzie się podsumowanie sezonu, wręczone zostaną medale i puchary najlepszym zespołom.
logo

,,WYPRAWA PO ZDROWIE - OD JUNIORA DO SENIORA\\

2017-09-29 TELATYN, ul. UL. FRYDERYKA CHOPINA 10

W RAMACH EUROPEJSKIEGO TYGODNIA SPORTU 2017 PLANUJEMY ZORGANIZOWAĆ WYDARZENIE SPORTOWE POD NAZWĄ ,,WYPRAWA PO ZDROWIE - OD JUNIORA DO SENIORA\", KTÓRE ZOSTANIE PRZYGOTOWANE ZARÓWNO DLA NAJMŁODSZYCH JAK I NAJSTARSZYCH UCZESTNIKÓW. AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA JEST BARDZO WAŻNA DLA ZDROWIA BEZ WZGLĘDU NA WIEK - WPŁYWA NA CAŁY ORGANIZM CZŁOWIEKA. DLA UCZESTNIKÓW PLANUJEMY ZORGANIZOWAĆ DWIE MOŻLIWE OPCJE DO WYBORU: DLA BARDZIEJ AKTYWNYCH - RAJD ROWEROWY PO NAJPIĘKNIEJSZYCH ZAKĄTKACH GMINY TELATYN O DŁ. TRASY OKOŁO 30 KM. DLA MNIEJ AKTYWNYCH DYNAMICZNY SPACER NORDIC WALKING - TRASA DO 10 KM. CHCIELIBYŚMY BY W NASZĄ INICJATYWĘ WŁĄCZYLI SIĘ LUDZIE W RÓŻNYM WIEKU - STARSI , MŁODSI, DZIECI - BY TO WYDARZENIE MIAŁO ZARÓWNO INTEGRACYJNY, SPORTOWY JAK I ZDROWOTNY CHARAKTER.
logo

Europejski Tydzień Sportu

2017-09-25 - 2017-09-29 Dzierżoniów, ul. ul. Mikołaja Kopernika 7

W ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu odbędą się zawody lekkoatletyczne dla klas 4-7, turniej gry w dwa ognie dla klas 2-3 oraz turniej piłki łapanej dla klas 1.
logo

Zawody Pływackie o tytuł

2017-09-29 Barcin, ul. Jakuba Wojciechowskiego 1a

Będzie to już VI edycja zawodów pływackich dla szkół z trzech powiatów: żnińskiego, mogileńskiego i nakielskiego, które rywalizują ze sobą o miano placówki kształcącej najlepszych pływaków. Uczniowie mierzą się ze sobą na dystansie 25 lub 50 metrów w czterech stylach pływackich, a najlepsi trzej zawodnicy w swojej kategorii wiekowej zdobywają punkty do klasyfikacji szkół, na podstawie której wyłaniana zostaje wspomniana \"Szkoła Mistrzów Pływania\". Najlepsi zawodnicy otrzymują nagrody rzeczowe, a najlepsza spośród szkół otrzymuje okazały puchar.
logo

Ustanowienie rekordu Polski w aerobiku grupowym

2017-09-29 Turek, ul. Stadion 1000 lecia ul Sportowa

Wydarzenie rekreacyjno –sportowe „Ustanowienie rekordu Polski w aerobiku grupowym\" organizowane jest na stadionie miejskimi w Turku i jest przewidywane na ok. 1500 osób. Jest imprezą otwartą i dostępną dla każdego. Jest doskonałą formą sprawdzenie się zwłaszcza tych, którzy nie uprawiają wyczynowo żadnego sportu, ale również odskocznią dla zawodników innych dyscyplin. Głównym celem imprezy jest popularyzacja aerobiku jako atrakcyjnej formy aktywnego spędzania czasu wolnego oraz integracja różnych środowisk społecznych i różnych grup wiekowych powiatu tureckiego. Celem jest też uaktywnienie czynnego wypoczynku wśród mieszkańców miasta Turku i okolic. Jest kontynuacja wydarzenia zeszłorocznego jakim było \"Ustanowienie rekordu Miasta Turku w aerobiku grupowym\" które zgromadziło 567 uczestników. Ustanowienie rekordu w aerobiku grupowym organizowane jest przez Stowarzyszenie Kopernik Plus w ramach projektu Turkowska Akademia Sportu, współfinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.
logo

festyn absolwenta

2017-09-29 Szczecin, ul. -Czesława 7

Festyn absolwenta "Wiatr w żaglach" to sportowy festyn rodzinny w ogrodzie przedszkolnym. Uczestnikami będą dzieci (absolwenci przedszkola w wieku szkolnym) wraz z rodzicami i rodzeństwem. W programie zabawy i gry sportowe. Rozpoczniemy od rozgrzewki w rytmie zumby, potem zabawy integracyjne z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Głównym punktem programu będą zawody sportowe drużyn mieszanych ( dzieci i rodzice) tzw. wyścigi rzędów z wykorzystaniem rekwizytów o charakterze morskim. Oprócz tego zabawy zręcznościowe - "zarzuć sieć", "pokład zmyj", oraz zabawy siłowe "Przeciąganie liny". Ostatnim punktem festynu będzie dla odważnych - "Piracki tor przeszkód". Dla uczestników przewidziane są upominki, a dla zwycięskiej drużyny nagrody.
logo

Mistrzowskie przerwy

2017-09-25 - 2017-09-29 Ruda Śląska, ul. Bujoczka 2

Mistrzowskie przerwy w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 7 skierowane są do wszystkich uczniów placówki, którzy także w trakcie codziennych zajęć szkolnych chcą być aktywni. Przez cały tydzień w czasie długiej przerwy rozgrywana będzie inna konkurencja. Dzięki udziałowi w sportowych przerwach uczniowie mają możliwość dotlenienia się oraz rozruszania mięśni po długim siedzeniu w szkolnej ławce.
logo

Idziemy po zdrowie

2017-09-29 Bolesławiec, ul. Dolne Młyny 60

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas IV -VII i Gimnazjum do wspólnego wyjścia na Kijki Nordic Walking pod hasłem "Idziemy po zdrowie". Do wspólnej wędrówki wzdłuż malowniczej Doliny Bobru zaprosimy rodziców, dziadków oraz wszystkich znajomych. Ten dzień na pewno przyczyni się do zintegrowania uczniów z różnych klas.
logo

„Lekkoatletyczne Igrzyska Dzieci i Młodzieży”

2017-09-27 - 2017-09-29 Kąkolewnica, ul. 34 a

Organizacja kilku wydarzeń rekreacyjno – sportowych pod hasłem „Lekkoatletyczne Igrzyska Dzieci i Młodzieży”, które odbędą się w dniach 27 – 29.09.2017 roku na Stadionie Gminnym w Kąkolewnicy. Inicjatywa ta ma na celu wspieranie rozwoju sportu powszechnego na poziomie najbliższym obywatelowi oraz zachęcanie do podejmowania aktywności fizycznej na każdym etapie życia. 27.09.2017 - Konkurencje lekkoatletyczne dla przedszkolaków 28.09.2017 - Konkurencje lekkoatletyczne dla uczniów z klas I – III SP 29.09.2017 - Konkurencje lekkoatletyczne dla uczniów z klas IV – VII SP.
logo

2017-09-25 - 2017-09-29 Wtórek, ul. Wysocka 1

Zajęcia mają na celu propagowanie zdrowego stylu życia, ukazanie uczniom związku pomiędzy aktywnością fizyczną, a zdrowiem oraz wytworzenie u uczniów systematycznej aktywności ruchowej, aż do trwałego nawyku oraz uprawianie "sportów na całe życie". Zajęcia będą odbywać się na przerwach według następującego planu: 25.09. - Tańce integracyjne 26.09. - Ringo 27.09. - Kometka 28.09. - Tenis stołowy 29.09. - Zumba, podsumowanie działań
logo

Turniej piłki nożnej chłopców

2017-09-27 - 2017-09-29 Mikołow, ul. ul Rybnicka 44

27.09.2017r Międzyszkolny turniej piłki nożnej trzech szkół ponadgimnazjalnych, 28.09.2017r turniej siatkarskich reprezentacji klas ZST, 29.09.2017r otwarty turniej tenisa stołowego dla uczniów i nauczycieli ZST, 27.09.2017r Mistrzostwa ZST w LA
logo

Kalejdoskop sportowy w inowrocławskiej Dziesiątce

2017-09-25 - 2017-09-29 Inowrocław, ul. Przybyszewskiego 119

Społeczność szkoły w dniach 25-29.09.2017r. organizuje działania sportowo-rekreacyjne na terenie placówki: podchody, sprawnościowy tor przeszkód, aerobic na dużych przerwach, zabawy z piłką na różne sposoby, klasowe rozgrywki w badmintona o tytuł Mistrza klasy V oraz turniej piłki nożnej chłopców klas VI i VII. Nad stawem w pobliżu szkoły zaplanowano marszobiegi w terenie z wykorzystaniem naturalnych przeszkód. W akcji biorą udział rodzice, dzieci, nauczyciele i pracownicy szkoły.
logo

Kochamy sport

2017-09-25 - 2017-09-29 Brzeźnik, ul. 67

W ramach ETS i kampanii BeActive w naszej placówce odbędzie się tygodniowy cykl zajęć rekreacyjno-sportowych pt. \"Kochamy sport\". Celem zajęć będzie krzewienie kultury fizycznej wśród dzieci, zwrócenie uwagi na rolę ruchu w codziennym życiu oraz zachęcanie do regularnego uprawiania sportu. Wydarzenie będzie świetną okazją do zrealizowania jednego z obszaru podstawy programowej wychowania przedszkolnego – Fizyczny obszar rozwoju dziecka. Tydzień pt. „Kochamy sport”, będzie propagował zdrowy styl życia wśród najmłodszych - przedszkolaków. Podczas trwania sportowego tygodnia chcemy zaprosić do naszej placówki osoby uprawiające sport zarówno zawodowo, jak i hobbystycznie. Mamy nadzieję, że dzięki udziałowi w ETS zaszczepimy u wszystkich sportową iskierkę.
logo

Sport to zdrowie

2017-09-25 - 2017-09-29 Szczecin, ul. Wołogoska 5

Wydarzeniem w przedszkolu będzie zorganizowanie różnych konkursów sportowych w czasie trwania festynu sportowego. Do przedszkola chcemy zaprosić jak najwięcej sportowców z różnych dyscyplin sportowych oraz odwiedzić ich podczas treningów. Festyn sportowy, odwiedziny w klubie Pogoń Szczecin, z wizytą w klubie siatkarskim, konkursy sportowe w przedszkolu.
logo

SUPER GOL - CERSANIT POMAGA 2017

2017-09-23 - 2017-09-29 Krasnystaw, ul. UL. Marszałka Józefa Piłsudskiego 48

Rozpoczynamy turniejem piłki nożnej dziewcząt w kategorii młodziczek, równolegle z turniejem dziewcząt rozegramy turniej dla dorosłych z udziałem zespołu rodziców/członków klubu oraz zakładów pracy z terenu naszego miasta. W dalszej części organizować będziemy piłkarskie konkursy sprawnościowe dla dzieci ze szkół podstawowych z naszego miasta. Zorganizowany będzie też konkurs plastyczny o tematyce piłkarskiej
logo

\"Nowa pora aktywności\"

2017-09-23 - 2017-09-30 Łaskarzew, ul. Sośninka 85a

Nazwa wydarzenia: \"Nowa pora aktywności\" Termin: 23-30 września 2017 r. Przewidywana liczba uczestników: 120 Miejsce: Stary Pilczyn 36 (Boiska przy szkole) Klub Sportowy Snajper Sośninka w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu pragnie znacząco przyczynić się do upowszechnienia i wsparcia rozwoju kultury fizycznej i sportu w Gminie Łaskarzew. Zaprezentujemy całą paletę zajęć sportowych dla mieszkańców naszej gminy ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży. Zorganizujemy każdego dnia zajęcia z piłki nożnej dla trzech grup chłopców z roczników: 2001/03, 2004/08 i 2009/11 oraz dla jednej grupy dziewcząt z roczników 2003/06. Ponadto zapewnimy szereg zajęć ogólnorozwojowych dla dzieci, a przy okazji zachęcimy do aktywności fizycznej również ich rodziców w formie różnego rodzaju gier, zabaw i turniejów sportowych.
logo

Gliwicka Parkowa Prowokacja Biegowa

2017-09-30 Gliwice, ul. Chorzowska 98

Bieg i nordic walking na dystansie od 4,18 km do 21,00 km.
logo

Trenuj z Treflem

2017-09-23 - 2017-09-30 Puck, ul. Kolejowa 7

Popularyzacja Piłki Siatkowej wsród młodzieży szkolnej i nauczycieli wychowania fizycznego z terenu powiatu puckiego. Pokazowe zajęcia i treningi z udziałem trenerów i zawodników Lotosu Trefla Gdańsk.
logo

Biegi Przełajowe

2017-09-30 Pączewo, ul. 69

Biegi przełajowe dla dzieci szkół podstawowych odbędą się przy malowniczym jeziorze Kamienickim na stanicy UKS Wiking. W gminie Sierakowice jest obecnie 12 szkół podstawowych, lekkoatletyka rozwija się w powolnym tempie, więc w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu planujemy zorganizować biegi przełajowe, które mają zachęcić dzieci do uprawiania jakiejkolwiek aktywności fizycznej.
logo

Sztafeta im. Kamili Skolimowskiej

2017-09-30 Łapanów, ul. 44

Sztafeta im. Kamili Skolimowskiej będzie organizowana na Łapanowskim orliku po raz III. Akcję w swojej ofercie zaproponowała Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej.Uczestnicy mają za zadanie pokonać trasę wyznaczoną na orliku o długości 70 metrów.Uczestnik może pokonać trasę wielokrotnie,wszystkie okrążenia są sumowane i na końcu imprezy będziemy znać dokładną odległość pokonaną przez wszystkich zawodników. W roku 2016 w imprezie wzięło udział 130 osób.Impreza jest organizowana w formie Pikniku rodzinnego. W ofercie zaproponujemy również gry, zabawy dla dzieci i dorosłych.
logo

Tydzień Sportu

2017-09-23 - 2017-09-30 Grajewo, ul. Konstytucji 3 maja 23

W ramach europejskiego dnia sportu organizujemy następujące działania sportowe ; rodzinny rajd rowerowy, zajęcia fitness
logo

Orlikowa Liga Mistrzów Województwa Łódzkiego w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców

2017-09-23 - 2017-09-30 Bełchatów, ul. Dąbrowskeigo 11

Orlikowa Liga Mistrzów Województwa Łódzkiego w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców jest cyklem turniejów siatkarskich rozgrywanych na boiskach typu orlik dla uczniów gimnazjów z terenu województwa łódzkiego. 23-30 września odbędzie się tydzień sportu dla 4 najlepszych zespołów.
logo

Bądź aktywny i... kibicuj z głową!

2017-09-23 - 2017-09-30 Zielona Góra, ul. ul. Boh. Westerplatte 11a

Bądź aktywny i... kibicuj z głową! to cykl działań mających na celu promowanie wśród dzieci i w ich środowisku zdrowej rywalizacji sportowej. Dzieci i rodzice będą brać udział w zawodach sportowych, spotykać się ze sportowcami i zwiedzać miejsca związane ze sportem w ich mieście.
logo

Tydzień sportu w gminie Teresin

2017-09-23 - 2017-09-30 Teresin, ul. Kwiatowa 6

Europejski Tydzień Sportu w gminie Teresin będzie obchodzony w terminie od 23-30.09.2017r. Event prowadzony pod hasłem #BeActive. 23.09.2017 Gry i zabawy dla seniorów : tance integracyjne, kręgle fińskie petanka oraz krykiet. w godzinach od 10.00 do 13.00. 27.09.2017r. Nocny maraton zumby w godzinach 20.00- 23.00 30.09.2017- zakończenie ETS. Turniej Piłki Nożnej w godzinach 10.00- 14.00. Łączna ilość osób przewidzianych w wydarzeniu to 200.
logo

Test Coopera dla Wszystkich

2017-09-23 - 2017-09-30 Warszawa, ul. Szpitalna 5 m 19

Test Coopera dla Wszystkich do doskonała szansa do sprawdzenia naszej kondycji fizycznej. Udział w akcji jest bezpłatny. Wystarczy zgłosić się na wydarzenie i w ciągu 12 minut pokonać jak największą odległość na bieżni. Następnie z tabel przygotowanych przez lekarza Kennetha Coopera odczytujemy poziom naszej sprawności fizycznej. Podczas testu walczymy z własnymi słabościami, czasami to pierwsze nasze zawody, czasami to szansa na poprawienie wyniku z poprzednich lat. Zachęcamy wszystkich do regularnej aktywności fizycznej i spędzania czasu aktywnie. Warszawski Test Coopera dla Wszystkich składa się z dwóch akcji: 23 września 2017 - LA AWF Warszawa ul. Marymoncka 34, w godzinach 13:00 - 18:00; podczas tej akcji nasz kolega z okazji 100 lat AZS Warszawa pokona w ciągu jednego dnia 100 km na trasie Warszawa-Tarczyn (start pierwszych zawodów pod egidą AZS w Warszawie - chód maratoński); 30 września 2017 - stadion OSiR Targówek ul. Łabiszyńska 20, godziny 10:00 - 15:20 Każdy uczestnik Testu otrzyma butelkę wody, numer startowy oraz certyfikat z potwierdzeniem wyniku. Liczymy także, że przekażemy uczestnikom dodatkowe nagrody i gadżety.
logo

Aktywny Cynków II

2017-09-25 - 2017-09-30 Cynków, ul. Strażacka 1

EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU W dniach 25.09. – 30.09. 2017r. w Szkole Podstawowej w Cynkowie zostaną zorganizowane imprezy rekreacyjno-sportowe dla całej społeczności szkolnej, a więc zarówno dla uczniów, jak i osób dorosłych pod nazwą Aktywny Cynków II. 25.09. odbędą się biegi przełajowe dla dzieci klas 0 – VII. 26.09. rozegrany zostanie Turniej Rzutów do Kosza dla dzieci klas 0 – VII. 27.09. zostaną przeprowadzone zajęcia aerobiku dla uczniów i rodziców. 28.09. odbędzie się Turniej Siatkówki dla uczniów i dorosłych. 29..09. rozegrane zostaną zawody lekkoatletyczne dla uczniów. 30.09. rozegrany zostanie Turniej Piłki Nożnej dla uczniów i dorosłych oraz Wielobój Rodzinny
logo

Europejski Tydzień Sportu

2017-09-30 Poznań, ul. UL.Żonkilowa 34

Już w latach ubiegłych zorganizowałem imprezy sportowe z okazji Europejskiego Tygodnia Sportu. Wzorem lat ubiegłych, zaproszę na imprezę znanych sportowców z różnych dyscyplin sportu. Na Orliku odbędzie się wiele konkurencji sprawnościowych dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Odbędzie się również konkurs sportowy o piłce nożnej. Na koniec planuje mecz pokazowy z udziałem wielu znanych byłych piłkarzy.
logo

Europejski Tydzień Sportu - Piknik Sportowy dla mieszkańców gminy Sieroszewice

2017-09-30 Wielowieś, ul. Grabowska 2

Program zawodów przewiduje 4 konkurencje sportowe, w których każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie: -tor przeszkód -rzuty do kosza -test piłkarski -trójbój siłowy – na podobieństwo zawodów strongman
logo

Jeździmy, biegamy i chodzimy - zdrowo żyjemy

2017-09-23 - 2017-09-30 Rosko, ul. Powstańców Wlkp. 15

Inauguracja roku sportowego w na dwóch kółkach oraz bieganiu i nordic walking. Jest to impreza środowiskowa dla społeczności szkolnej i lokalnej. W imprezie bierze udział co roku ponad 50 osób - 15 zapalonych rowerzystów oraz około 50 biegaczy i nordic walkingowców. Impreza ma na celu popularyzację zdrowego stylu życia poprzez systematyczne uprawianie sportu oraz jedzenie zdrowej żywności.
logo

EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU W SP 1 PIEŃSK

2017-09-23 - 2017-09-30 Pieńsk, ul. ul. Szkolna 1

Codzienne wydarzenia sportowe z okazji Europejskiego Tygodnia Sportu w Szkole Podstawowej nr 1 w Pieńsku: 23.09. Doskonalimy kibicowanie klubowej drużynie UKS piłka nożna. 24.09. Wyścigi wielozadaniowe- klasy 4. 25.09. Turniej trójek siatkarskich- klasy 6 i 7. 26.09. Gry i zabawy z piłkami- klasy 0-`III. 27.09. Turniej gry ogólnorozwojowej- klasy 5. 28.09. Gimnastyka na wesoło- klasy IV-VI. 29.09. Żołnierski bieg sztafetowy z okazji Dnia Patrona Szkoły. 30.09. Turniej Piłki Koszykowej (Uczniowie, Rodzice ,Nauczyciele)
logo

Wysocki Bieg Uliczny

2017-09-30 Wysoka, ul. ul. Szkolna 8

Szkoła i nauczyciele (wychowania fizycznego) współorganizują i zajmują się przeprowadzeniem imprezy - Wysocki Bieg Uliczny. W zawodach bierze udział wielu uczniów naszej szkoły. Finałowym akcentem imprezy jest bieg główny w którym uczestniczy kilkuset zawodników dorosłych z gminy, powiatu i województwa.
logo

Europejski Tydzień Sportu w Brzeszczach

2017-09-25 - 2017-09-30 Brzeszcze, ul. Ofiar Oświęcimia 49

W ramach Europejskiego Tygodnia Sporu w Brzeszczach przewidujemy wiele atrakcji dla mieszkańców naszej gminy i okolic. Będą to zajęcia dla wszystkich grup wiekowych na świeżym powietrzu: - Maraton Zumby - Maraton Fitness - Tabata - Cross Trening - STEP - warsztaty Nordic Walking - warsztaty biegowe z grupą SPEED TEAM Brzeszcze - warsztaty CROSSMINTONA dla dorosłych i dzieci.
logo

Otwarte Mistrzostwa Częstochowy w Tenisie

2017-09-23 - 2017-09-30 Częstochowa, ul. 3 Maja 1

Mistrzostwa Częstochowy w Tenisie rozgrywane są dla dzieci i młodzieży w następujących kategoriach: Dzieci i młodzież a) gra pojedyncza chłopców: 8 lat i młodsi (rocznik 2009 i młodsi), 9-10 lat (rocznik 2007 – 2008 r.), 11-12 lat (rocznik 2005 – 2006 r.), 13-14 lat (rocznik 2003 – 2004 r.), 15-16 lat (rocznik 2001 – 2002 r.), 17-18 lat (rocznik 1999 – 2000 r.). b) gra pojedyncza dziewcząt: 8 lat i młodsze (rocznik 2009 i młodsze), 9-10 lat (rocznik 2007 – 2008 r.), 11-12 lat (rocznik 2005 – 2006 r.), 13-14 lat (rocznik 2003 – 2004 r.), 15-16 lat (rocznik 2001 – 2002 r.), 17-18 lat (rocznik 1999 – 2000 r.). c) gra podwójna chłopców i dziewcząt do lat 18 (rocznik 1999 i młodsi; pary deblowe lub mikstowe) Seniorzy a) gra pojedyncza mężczyzn: open, 45 lat i więcej (rocznik 1972 i starsi), 55 lat i więcej (rocznik 1962 i starsi). b) gra podwójna mężczyzn - open. c) gra podwójna kobiet – open. d) gra mieszana - open Dla wszystkich uczestników w kategoriach dzieci i młodzież przewidziano okolicznościowe medale, dodatkowo najlepsi w swoich kategoriach otrzymają pamiątkowe dyplomy. Dla najlepszych w kategoriach seniorskich czekają okolicznościowe medale, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody w postaci sprzętu sportowego.
logo

Aktywne ZSG!

2017-09-23 - 2017-09-30 Piła, ul. ul Gen. Sikorskiego 73

W ramach tygodnia #BeActiveprzygotowujemy: - aktywne formy rekreacji terenowej połączone z wiedzą historyczną i naukową podczas dwudniowej wycieczki na festiwal fantastyki Copernicon w Toruniu; - otwarty (dla uczniów, rodziców, pracowników i absolwentów szkoły) trening piłki nożnej ze sparingiem; - specjalistyczne zajęcia usprawniające z zastosowaniem sprzętu siłowego, w ramach priorytetowej edukacji włączającej dla młodzieży niepełnosprawnej umysłowo z udziałem i pomocą uczniów technikum; - ,,Aerobik dla każdego'' - zajęcia z udziałem uczniów i pracowników szkoły wraz z rodzinami; - szkolną Jesienną Terenową Zabawę Marszową, której trasa przebiegać będzie z budynku ZSG do Ośrodka "Piaszczyste'' w Pile i z powrotem (ok. 12 km). Drużyny podczas marszu zmierzą się z kilkoma zadaniami ukrytymi przy trasie, by po dotarciu zintegrować się podczas gier i zabaw rekreacyjnych na plaży. - mini-rajd rowerowy trasą: Piła - OTW Płotki - Piła, w którym również uczestniczyć mogą całe rodziny naszych uczniów i pracowników szkoły. Nad jeziorem zaprosimy uczestników do gier i zabaw oraz wspólnego grillowania. - sporządzone przez uczniów gazetki tematyczne, a nauczyciele podczas swoich zajęć nawiązywać będą do tematyki znaczenia i form aktywnego wypoczynku, zdrowego stylu życia, osiągnięć sportowych - zagadnień podejmowanych w zależności od prowadzonego przedmiotu; - konkurs fotograficzny ,,Nasza aktywność fizyczna latem''.
logo

Spływ Kajakowy- Przystań Tyśmienica

2017-09-30 Radzyn Podlaski, ul. Sikorskiego 15 a

Spływ kajakowy jedną z najpiękniejszych rzek Lubelszczyzny. Trasa ok. 20 km. Na zakończenie zaplanowane jest ognisko z konkursem wiedzy o trasie spływu.
logo

Turniej siatkówki dziewcząt

2017-09-30 Pogórska Wola, ul. 274

Turniej dziewcząt piłka siatkowa 3 lub 4 drużyny 6 osobowe System gry każdy z każdym Miejsce: orlik Pogórska Wola (lub hala sportowa w razie złej pogody).
logo

Rejonowy Turniej Unihokeja dla klas 4-tych i młodszych pod znakiem- \\\\

2017-09-30 Przykona, ul. Szkolna 6

W turnieju wystąpi 6 drużyn po max. 10-ciu zawodników w drużynie. Rocznik 2007 i młodsi. Mogą uczestniczyć w turnieju również dziewczęta. System rozgrywek "każdy z każdym". Wyłoniona zostanie All Stars Turnieju - 6 osób. W każdym meczu zostanie wybrany najlepszy zawodnik z każdej drużyny.Celem imprezy jest integracja dzieci i młodzieży o jednakowych zainteresowaniach sportowych i umożliwienie im rywalizacji sportowej.
logo

Europejski Sportowy Tymbark

2017-09-23 - 2017-09-30 Tymbark, ul. Tymbark 49

\"Europejski Sportowy Tymbark\" - cykl imprez sportowych dla społeczności szkolnej i mieszkańców Tymbarku: - bieg miejscami pamięci, biegi z mapą, - turnieje z gier zespołowych, - Mini Turniej Sołectw, - zawody strzeleckie.
logo

Zdrowo bo na sportowo

2017-09-23 - 2017-09-30 Nur, ul. Łomżyńska 14

Planujemy wiele imprez i rozgrywek sportowych w myśl hasła #BeActive ZDROWO BO NA SPORTOWO dla mieszkańców naszej gminy: *Rozgrywki w piłkę nożną dla chłopców 10-13 lat, 14-15 lat- zawody międzygminne; *Turniej w ringo - drużyny mieszane, dzieci z rodzicami; *Igrzyska dla przedszkolaków - tor przeszkód, wyścigi, gry i zabawy; *Turniej w siatkówkę dla dzieci i młodzieży- dwie kategorie 10-12 lat, 13-15 lat. *Podwórkowe gry i zabawy dla wszystkich chętnych pod hasłem "Jak bawili się nasi rodzice i dziadkowie"
logo

Europejski Tydzień Sportu w Dobrej

2017-09-23 - 2017-09-30 Dobra, ul. Długa Wieś

Europejski Tydzień Sportu w Gminie Dobra to szereg wydarzeń o charakterze sportowym. - Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Dobrej, w którym co roku bierze udział około 200 osób dziewczynek i chłopców.
logo

Moja Ojczyzna Mój Sport Moja Duma i Radość

2017-09-23 - 2017-09-30 Miłocin, ul. 7

jest to impreza cykliczna - organizujemy ją dwa razy do roku w maju i we wrześniu, jest to impreza masowa udział bierze ponad 600 osób. W różnych konkurencjach sportowo- rekreaacyjnych udział biorą przedszkolaki, uczniowie, osoby dorosłe oraz dziadkowie. Wszyscy uczestnicy otrzymują znaczek turniejowy oraz poczęstunek. W nasze działanie zaangażowanych jest około 50 wolontariuszy.
logo

Start 38 edycji ligi koszykówki CNBA

2017-09-26 - 2017-09-30 Łódź, ul. Północna 36

26 września, w trakcie trwania Europejskiego Tygodnia Sportu, zaplanowano start kolejnej edycji ligi koszykówki CNBA. W tej jednej z największych lig koszykarskich w kraju bierze udział co roku prawie 1100 uczestników, którzy rywalizują w minimum 48 zespołach. W każdej edycji (jesiennej i wiosennej) zostaje rozegranych ponad 240 meczów, zawodnicy rzucają kilkanaście tysięcy punktów, a mecze są oglądane przez szerokie rzesze fanów i kibiców sportów. W rozgrywkach rywalizują osoby w wieku od 16 do 60 lat, w tym kobiety jak i mężczyźni. Warto wspomnieć, że liga istnieje już ponad 20 lat, a w ciągu ostatnich edycji uczestniczyły w niej zespoły złożone z uczniów szkół ponadgimnazjalnych, prawników, lekarzy, zawodników głochoniemych, studentów zagranicznych itd. Zapraszamy do dołączenia do rozgrywek jako zawodnik, trener, arbiter, statystyk, kibic czy też menedżer swojego zespołu. Nie zabraknie ruchu, rywalizacji w duchu sportowego święta, emocji, a także dużej zabawy i satysfakcji. W trakcie trwania ETS odbędą się 24 mecze, a zawodnicy spędzą na boisku łącznie ponad 30 godzin. Prócz samych spotkań zaplanowano wywiady, efektowne zdjęcia oraz szereg imprez towarzyszących, w tym konkursów w których do wygrania będą książki o tematyce sportowej. Same rozgrywki potrwają do połowy grudnia, a podczas ostatniego dnia odbędzie się Wielki Finał najwyższej klasy rozgrywkowej a także wydarzenie, na którym zostaną wręczone nagrody dla najlepszych drużyn i wyróżniających się zawodników wszystkich lig. Więcej szczegółów już wkrótce.
logo

Tydzień Zdrowia w SP nr 54 im. Wacława Kuchara!

2017-09-23 - 2017-09-30 Bytom, ul. Reptowska 86

Sobota 23.09.2017 - wycieczka turystyczna z uczniami klas I-III wraz z Rodzicami na Halę Rysiankę i Halę Lipowską. Poniedziałek, Wtorek 25.09.2017, 26.09.2017 - Aktywne przerwy taneczne i koszykarskie dla dzieci i nauczycieli. Środa 27.09.2017 - mistrzostwa SP nr 54 w Biegach Przełajowych. Sobota 30.09.2017 - Rodzinne Mistrzostwa SP nr 54 w Pływaniu.
logo

Kolorowy, europejski tydzień sportu

2017-09-25 - 2017-09-30 Września, ul. ul. Gen Kutrzeby 1

\"Kolorowy, europejski tydzień sportu\" - wydarzenie, w ramach którego promujemy aktywny tryb życia i zachęcamy do zdrowego stylu życia. Dzieci ubierają się odpowiednio do koloru danej dyscypliny sportu np. kolor niebieski to pływanie, a kolor czerwony to piłka nożna. Ponadto organizujemy "Spartakiadę przedszkolną" dla rodziców i ich dzieci na hali sportowej w sobotę, gdzie uczestniczą oni w konkurencjach sportowych. W tym dniu zapraszamy znane osoby sportowe i zapraszamy wszystkich do kącika kulinarnego ze zdrowa żywnością. Zainteresowanie jest co roku ogromne!!!
logo

Zajęcia Fitness dla każdego.

2017-09-30 Zabrze, ul. Staromiejska 72

Instruktor fitness poprowadzi zajęcia fitness od 10:30 do 12:00. 45 minut ćwiczeń wzmacniająco - modelujących brzuch, posladki, uda. Kolejne 45 minut to ćwiczenia mające na celu wzmocnić mięśnie pleców - zajęcia zdrowy kręgosłup.
logo

Aquila Cup 2017

2017-09-23 - 2017-09-30 Szczecin, ul. Orla 12

Cykl festynów i turniejów piłki nożnej w okresie 23.09.2017 -30.09.2017 na boisku przy ul. Pomarańczowej, na terenie parafialnym przy ul. Orlej i na boiskach przyszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 37 i 59. Festyny i turnieje będą miały charakter ogólnodostępnych festynów i turniejów dla dzieci, młodzieży i dorosłych połączonych z grami i zabawami z piłką, nauką techniki piłkarskiej, pomiarem umiejętności indywidualnych. Zorganizowane zostaną festyny sportowe wraz z cyklem turniejów, zabaw i gier sportowych dla wszystkich grup wiekowych począwszy od malucha skończywszy na seniorze.
logo

Test Coopera

2017-09-30 Stalowa Wola, ul. Hutnicza 15

Test Coopera to próba wytrzymałościowa polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Celem Testu jest określenie maksymalnej wydolności tlenowej u sportowca.
logo

Aktywni fair play

2017-09-25 - 2017-09-30 Hutki, ul. Hutki 161

Na każdej przerwie sportowej uczestnicy w swojej grupie wiekowej będą rywalizować w drużynach . Dzieci przedszkolne- "Piłka parzy" Klasy I-IV- "Dwa Ognie" Dziewczęta gimnazjum- "Koszykówka" Chłopcy gimnazjum- "Piłka nożna" Rodzice- Zumba-2 razy w tygodniu "Ministranci"- "Piłka Nożna"- 2 razy w tygodniu Niezrzeszeni- Piłka nożna - 1 raz w tygodniu
logo

Tydzień Sportu - zakończenie lata na sportowo

2017-09-23 - 2017-09-30 Kleczew, ul. pl. Kościuszki 5

1.Drużynowe biegi przełajowe dla uczniów szkól podstawowych i gimnazjum, które odbędą się w Szkole Podstawowej im. Józefa Jóźwiaka w Koziegłowach- 23 września 2017 r. 2.Turniej drużyn w piłkę nożną na boisku ,,Orlik\\\" w Kleczewie - 24 września 2017r. 3. ,,Aktywnie z rodziną" - rodzinne zajęcia biegowe w Parku Rekreacji i Aktywności Fizycznej w Kleczewie - 24.09.2017. 3. Turniej unihokeja szkół podstawowych - Szkoła Podstawowa im. Józefa Jóźwika w Koziegłowach. 29.09.2017r.
logo

Turniej w unihokeju Szkól Podstawowyc dziewcząt i chłopców o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Kleczew, Biegi Przełajowe z okazji ,,Dnia bez samochodu\\

2017-09-23 - 2017-09-30 Koziegłowy, ul. brak

1. 23.09.2017 roku odbędą się biegi przełajowe z okazji Dnia bez samochodu z udziałem dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjum. Biegi odbędą się w różnych kategoriach wiekowych, dystans biegu odpowiedni do wieku zawodnika. 2. Turniej unihokeja dla szkół podstawowych i gimnazjum. Drużyny w kategorii dziewcząt i chłopców. Zawody odbędą się na hali sportowej.
logo

2017-09-23 - 2017-09-30 Gliwice, ul. Sienkiewicza 9

ETS: - wykonywanie przez rodziców i dzieci prac plastycznych o tematyce sportowej - ćwiczenia gimnastyczne w grupach - kolorowanki o tematyce sportowej - tory przeszkód - gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu - spotkanie ze sportowcami- zawodnikami Bno, Mistrzami Polski i uczestnikami Mistrzostw świata w tej dyscyplinie - wystawa prac plastycznych - Dzień w stroju sportowym - zawody sportowe- bieg i Nordic Walking
logo

Aktywność na świeżym powietrzu dla każdego - wydarzenia rekreacyjno sportowe dla różnych grup wiekowych

2017-09-25 - 2017-09-30 Waśniów, ul. Ostrowiecka 12

Zorganizowane zostaną 3 wydarzenia rekreacyjno sportowe dla różnych grup wiekowych: 1)Turniej piłki nożnej dla dzieci 25.09.2017 - boisko przy hali sportowej 2)Rajd pieszy dla młodzieży 29 - 30.09.2017 - Góry Świętokrzyskie 3)Nordic Walking dla dorosłych 27.09.2017- Waśniów
logo

gry i zabawy ruchowe

2017-09-29 - 2017-09-30 Tworóg, ul. Zakładowa 8

gry i zabawy ruchowe dla uczniów Szkoły Podstawowej im. ks. J. Popiełuszki w Wojsce
logo

Rajd rowerowy Ziemniaczano - Wrzosowy Gminy Postomino

2017-09-30 Postomino, ul. Chudaczewo

Rajd rowerowy Ziemniaczano - wrzosowy na terenie Gminy Postomino ma zachęcić mieszkańców w każdym wieku do aktywnego spędzania czasu na rowerze, a przy okazji do poznawania uroków i bogactwa okolicy, w której mieszkamy i na co dzień przebywamy. Do udziału zaprosimy osoby w każdym wieku, od dzieciaków wiezionych w fotelikach przez mamy, czy tatusiów do seniorów. Startujemy w Chudaczewie i tu powracamy, by wspólnie na koniec brać udział w konkursach. Zapraszamy!
logo

Europejski Tydzień Sportu w Stawigudzie

2017-09-25 - 2017-09-30 Stawiguda, ul. Olsztyńska 10

Głównym założeniem #BeActive w Stawigudzie jest propagowanie różnych form aktywności dla osób w każdym wieku. Inicjatywa ma na celu wspieranie rozwoju sportu na poziomie najbliższym obywatelowi oraz zachęcanie do podejmowania aktywności fizycznej na każdym etapie życia. Umożliwia współpracę osób prywatnych, organów publicznych, ruchów sportowych, organizacji społeczeństwa obywatelskiego i przedstawicieli sektora prywatnego. Wybór aktywności przewidzianych w ramach #BeActive w Stawigudzie jest szeroki. Wszystkie zajęcia w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu w Stawigudzie są całkowicie BEZPŁATNE. Planowane zajęcia: - fitness, - trening funkcjonalny, - wycieczka rowerowa.
logo

Szkolne Turnieje Sportowe

2017-09-29 - 2017-09-30 Żarki Wielkie, ul. Kościelna 25

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu #BeActive w Szkole Podstawowej w Żarkach Wielkich zorganizowane zostaną następujące Turnieje: 1. Turniej Piłki Nożnej 2. Turniej Gry w Unihokeja 3 Turniej Przeciągania Liny 4. Turniej Gry w Ringo
logo

Europejska Liga

2017-09-29 - 2017-09-30 Przemyśl, ul. Dworskiego 98

Przez dwa dni dzieci będą rywalizowały w Lidze Europejskiej "Maluszka". W zawodach wystąpią zawodnicy urodzeni w 2011r i młodsi. Będą reprezentowali utytułowane kluby europejskie, które sami sobie wcześniej wylosują. Wystartuje 16 zespołów z całej "Europy" . Na zakończenie zmagań piłkarskich będzie też konkurs z wiedzy o sporcie europejskim, który również będzie punktowany w klasyfikacji generalnej naszej Ligii. 29 - 30.09 2017 rozpocznie się dwudniowa rywalizacja najlepszych zawodników w powyższych kategoriach wiekowych w piłce nożnej Okręgu Jarosław. Przewidziano inne atrakcyjne konkursy; m.in zabawy logiczne oraz sprawnościowe.
logo

Integracyjna Zumba z okazji Dnia Chłopca

2017-09-30 Budzisław Kościelny, ul. ul. Szkolna 17

Chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom społeczeństwa szkolnego i lokalnego oraz z racji ogromnego zainteresowania inną formą aktywności ruchowej, proponujemy imprezę dla wszystkich - Integracyjna Zumba z okazji Dnia Chłopca. To właśnie połączenie muzyki i ruchu spowoduje wzrost optymizmu i dobre samopoczucie wszystkich uczestników imprezy.
logo

TYDZIEŃ NA SPORTOWO - BE AKTIVE

2017-09-25 - 2017-09-30 Dobiegniew, ul. Poznańska 5

Coś aktywnego dla każdego. Każdego dnia coś innego.Rozgrywki w piłkę nożną, siatkówkę, unihokeja, koszykówkę, tenisa stołowego , a oprócz tego zumba i aerobik dla chętnych.
logo

Korona Wygasłych Wulkanów

2017-09-23 - 2017-09-30 Sokołowiec, ul. Sokołowiec 105

"Korona Wygasłych Wulkanów" to projekt którego celem jest zdobycie trzech wygasłych wulkanów tj.Ostrzyca Proboszczowska, Czartowska Skała, Wilcza Góra. Korona szczytów wulkanicznych będzie zdobywana pieszo, jak i na rowerach w formie rajdów rowerowych.
logo

Krajoznawcze rajdy rowerowe ,,Szybkich jednośladów,,

2017-09-23 - 2017-09-30 Kwidzyn, ul. Warszawska 13

Zorganizowanie rajdów rowerowych dla uczniów po okolicach powiatu kwidzyńskiego w dni wolne od zajęć.
logo

Sport dobry na wszystko

2017-09-25 - 2017-09-30 Rybnik, ul. Sztolniowa 29 b

Promowanie aktywności fizycznej wśród dzieci przedszkolnych, szkolnych oraz rodziców i nauczycieli: - zajęcia fitness - gry i zabawy podwórkowe - gry i zabawy rywalizacyjne - konkursy sportowe - turniej siatkówki
logo

Dzień Nordica – Z kwiatka na kwiatek

2017-09-30 Dzierżążno Wielkie, ul. Dzierżążno Wielkie 24

Dzień Nordica – Z kwiatka na kwiatek*, to warsztaty Nordic Walking skierowane do miłośników wędrówek z kijami, a także wszystkich tych, którzy chcieliby poznać tę formę rekreacji. Na czas wędrówki z kijami każdy uczestnik otrzyma prowiant na drogę, a po powrocie będzie mógł zintegrować się z innymi uczestnikami treningu Nordic Walking przy wspólnym ognisku. Program warsztatów:  powitanie uczestników  przedstawienie idei warsztatów i tras wędrówek  wspólna rozgrzewka z podstawami prawidłowego marszu z kijami  podział uczestników wg długości tras wędrówek Z kwiatka na kwiatek  rozpoczęcie wędrówek z kijami  wspólne ognisko, relacje z zakątków lokalnych lasów pod kątem turystyki i rekreacji * Z kwiatka na kwiatek to sieć tras do uprawiania Nordic Walking, na północnym skraju Puszczy Noteckiej i lasów Puszczy nad Drawą a dokładniej w sąsiedztwie rzeki Bukówki
logo

EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU

2017-09-23 - 2017-09-30 PUŁAWY, ul. KAZIMIERSKA 55

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ MŁODZIEŻ SZKOŁY PODSTAWOWEJ SZTAFETY RODZINNE[RODZIC I DZIECKO]-5 KONKURNCJI
logo

Od Dzieciaka do Mistrza Świata z #BeActive

2017-09-23 - 2017-09-30 Warszawa, ul. Porajów 3

W ostatni weekend września planujemy zorganizować wspaniałą imprezę lokalną - FESTYN SZKOLNY NA SPORTOWO. Będzie to wspaniały czas na aktywność sportową, czas na #BeActive. Mało tego, czas aktywny z mamą i tatą, babcią i dziadkiem. Podczas imprezy każdy uczestnik będzie miał możliwość zmierzyć się ze swoją szybkością w Biegu o Puchar Dyrektora Szkoły. Kategorie wiekowe: klasy 0, klasy 1-3, klasy 4-7, kategoria Open kobiet i mężczyzn. Dodatkowo promując Europejski Tydzień Aktywności będzie można wziąć udział w turnieju piłki nożnej, wielkim torze przeszkód, zagrać w badmintona czy z najmłodszymi i ich rodzicami ścigać się po torach przeszkód, jak również skakać na trampolinie i skakance. Ta wspaniała inicjatywa pokaże nam, że czas na aktywność, czas z #BeActive to najlepiej spędzony czas razem! - BO NA SPORTOWO! Dodatkowo w tym tygodniu zorganizujemy marsz w terenie z kijami Nordic Walking dla uczniów SP 314, doskonalenie jazdy na rowerze w Miasteczku Ruchu Drogowego oraz treningi w wirtualnym trenerem personalnym! To będzie wspaniały AKTYWNY CZAS, CZAS #BEACTIVE!
logo

Turniej Piłki Nożnej, Spacery Nordic Walking, Zawody szkolne i inne imprezy sportowe

2017-09-23 - 2017-09-30 Szubin, ul. Kcyńska 12

W ciągu trwającego we wrześniu Europejskiego Tygodnia Sportu rozegrany zostanie w Gminie Szubin Turniej Piłki Nożnej dla dzieci, młodzieży i seniorów, spacery Nordic Walking. Ponadto odbędą się także szkolne zawody sportowe. W tym tygodniu wszystkie szkoły w Gminie włączą się do akcji Europejski Tydzień Sportu i nauczyciele wychowania w swoich szkołach zorganizują w swoich szkołach dodatkowe atrakcje, zawody, konkursy dla dzieci i młodzieży.
logo

Po sezonie, przed sezonem - wiosna-lato, jesień-zima

2017-09-23 - 2017-09-30 Ostrołęka, ul. Staszica 1

Posumowanie aktywności na sierpniowym spływie kajakowym Czarną Hańczą w ramach wyprawy edukacyjnej: Europejskie Dziedzictwo Pogranicza, gry leśne (podchody) Europa w Rezerwacie Serafin i zabawy sprawnościowe dla małych i dużych (m.in. rzuty euro na odległość, lewą ręką do kosza, mata edukacyjna oraz tor przeszkód). Ognisko, zdrowe pieczonki.
logo

Bieg Erasmusa

2017-09-30 Warszawa, ul. Aleje Jerozolimskie 142A

Bieg Erasmusa jest aktywną formą obchodów 30-lecia programu Erasmus+ oraz Europejskiego Tygodnia Sportu. Impreza odbędzie się 30 września 2017 r. i ma charakter rywalizacji stu 6-osobowych drużyn sztafetowych na łącznym dystansie 30 km. Biegowi towarzyszyć będą stoiska informacyjne programu Erasmus+. Wydarzenie ma charakter charytatywny – całość kwoty wpisowego przeznaczona zostanie na projekt WalkCamp realizowany przez Fundację Jaśka Meli „Poza Horyzonty” na rzecz osób po amputacjach. Fundacja będzie również obecna na imprezie.
logo

Europejski Tydzień Sportu

2017-09-23 - 2017-09-30 Jaworzno, ul. Fredry 16

Promowanie aktywności fizycznej i sprtu na poziomie lokalnym. Codzienne zajęcia ruchowe w salach i na ogrodzie z wykorzystaniem sprzętu sportowego. 1. Turniej sportowy na ogrodzie z wykorzystaniem sprzetu sportowego. 2. Aerobik prowadzony przez trenera dla dzieci w wieku 5-6 lat. 3. Tor przeszkód na czas z wykorzystaniem przyborów z materiału przyrodniczego. 4. Aktywność ruchowa sposobem na spędzanie wolnego czasu – happening dla rodziców i dzieci. 5. Zajęcia ruchowe i ćwiczenia gimnastyczne w grupach. 6. Spotkanie z trenerem piłki nożnej Szczakowianka Jaworzno – zajęcia sportowe.
logo

IV RODZINNE IGRZYSKA i. Kamili Skolimowskiej, IV Konbasket

2017-09-23 - 2017-09-30 Konstantynów Łódzki, ul. Sadowa 5/7

Rodzinne Igrzyska im. Kamili Skolimowskiej to impreza, która na dobre zagościła na naszym obiekcie, w 2017 roku będzie to już IV impreza, podczas której dzieci, młodzież i dorośli aktywnie spędzają czas, jednocześnie wspominamy Kamilę Skolimowską. Druga impreza to IV KONBASKET, turniej par koszykarskich. Serdecznie zapraszamy na nasze obiekty.
logo

Tydzień Sportu

2017-09-23 - 2017-09-30 Białystok, ul. Słowackiego 4

Sport podczas przerw śródlekcyjnych. Sport z rodzicami. Festyn ze Spółdzielnią Mieszkaniową Mickiewicza.
logo

Gmina Chełm w formie #BeActive

2017-09-23 - 2017-09-30 Pokrówka, ul. Gminna 18

LICZBA UCZESTNIKÓW: 300 W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu 2017 w świetlicach na terenie gminy Chełm przez cały tydzień odbywać się będzie szereg rozgrywek sportowych skierowanych dla wszystkich mieszkańców gminy, zarówno dzieci jak i dorosłych. Każdy uczestnik jest zwycięzcą i otrzyma dyplom oraz sportowy upominek. Program wydarzenia „Gmina Chełm w formie #BeActive”: 23 września (godz. 16.00) - Srebrzyszcze - Badminton 24 września (godz. 16.00) - Depułtycze Królewskie-Kolonia – Mecz Siatkówki 25 września (godz. 16.00) - Rożdżałów – Mecz Koszykówki 26 września (godz. 16.00) - Pokrówka – Turnieje lekkoatletyczne 27 września (godz. 16.00) - Strupin Mały – Mecz Piłki Nożnej 28 września (godz. 16.00) - Zawadówka – Gry i zabawy 29 września (godz. 16.00) - Nowosiółki - Mecz Piłki Nożnej 30 września (godz. 16.00) - Stare Depułtycze – Gry i zabawy
logo

Świętokrzyski Mityng w Jeździe Konnej Olimpiad Specjalnych

2017-09-30 Kielce, ul. MAAG Ośrodek Rekreacji i Hipoterapii, ul.Ks.P.Ściegiennego 207

Od ponad 30 lat Stowarzyszenie Olimpiady Specjalne Polska organizuje każdego roku zawody sportowe dla osób z niepełnosprawnością intelektualną na poziomie lokalnym, regionalnym ogólnopolskim i europejskim, w 25 dyscyplinach sportowych. Zawody są nie tylko szansą na uwieńczenie codziennych wysiłków treningowych i rehabilitacyjnych, ale również na integrowanie ze społecznościami lokalnymi i przełamywanie stereotypów. Zawody OS każdego szczebla kwalifikują na zawody wyższego szczebla - zawody regionalne kwalifikują na zawody ogólnopolskie, zawody ogólnopolskie na zawody europejskie lub światowe. Olimpiady Specjalne Polska to jeden z 220 programów narodowych światowego ruchu Special Olympics. Poza sprawami organizacyjnymi, merytorycznymi oraz logistycznymi, przepisy regulują zasady organizacji zawodów oraz słownictwo, jakim porozumiewamy się w ramach Olimpiad Specjalnych i sposób kwalifikowania zawodników. We wszystkich zawodach Olimpiad Specjalnych obowiązują Oficjalne Przepisy Sportowe Olimpiad Specjalnych w sportach letnich i zimowych. Przepisy sportowe Olimpiad Specjalnych są oparte na oficjalnych przepisach Międzynarodowych lub Narodowych Federacji Sportowych w danej dyscyplinie. Podstawową różnicą dzielącą Olimpiady Specjalne od innych sportowych organizacji jest to, że wszyscy zawodnicy, niezależnie od poziomu ich możliwości są jednakowo umotywowani do walki sportowej, a każdy z nich jest zaklasyfikowany do odpowiedniego poziomu sprawności. Dlatego zawody rozpoczynają się preeliminacjami, które prowadzą do właściwych grup finałowych. Zawody są tak przeprowadzane, że zawodnik rywalizuje z drugim, o podobnych możliwościach sprawnościowych w wyrównanych grupach. Nadrzędnym celem nie jest wyłonienie najbardziej zdolnych rekordzistów, lecz stworzenie możliwości zwycięstwa każdemu zawodnikowi, niezależnie od jego poziomu możliwości. System tworzenia grup sprawnościowych, w których odbywa się rywalizacja, system nagradzania oraz system awansu na kolejne szczeble uczestnictwa w zawodach są narzędziami unikatowymi dla organizacji sportowej, zapewniającymi osobie z niepełnosprawnością intelektualną uczestnictwo w rywalizacji z równym przeciwnikiem. Zapraszamy do kibicowania zawodnikom na Mityngu w Jeździe Konnej w Kielcach.
logo

Tydzień z piłką nożną w Gminie Dobre

2017-09-26 - 2017-09-30 Węgrów, ul. Mickiewicza 12/3

Zachęcenie dzieci, młodzieży oraz dorosłych do aktywnego spędzania czasu wolnego poprzez udział w pokazowych treningach piłki nożnej. W ramach wydarzenia zorganizowany zostanie także turniej piłki nożnej plażowej. Zwieńczeniem wydarzenia, o ile fundusze na to pozwolą byłby wielopokoleniowy wyjazd na ligowy mecz piłki nożnej, tak, żeby uczestniczy z bliska mogliby zobaczyć, jak to wszystko odbywa się na poziomie ligowym. Do organizacji wydarzenia zostaną zaangażowani wolontariusze z naszej drużyny, wykorzystamy również posiadany sprzęt sportowy.
logo

Rodzinny wyjazd rowerowy na Góre Skrzyczne (1257m) w Beskidzie Ślaskim ,oraz wyjście pieszo dla osób ,które nie posiadają rowerów.

2017-09-30 Lipowa, ul. Ostre

Planowany wyjazd na rowerach na najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego oraz równoczesne wejście pieszo dla osób, które nie posiadają rowerów lub wolą piesze wędrówki. Jest to kontynuacja zeszłorocznej edycji,która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Dla uczestników poczęstunek(ognisko i kiełbaska), której sponsorem jest firma transportowa Trawel Bus Robert Dziewit.
logo

Międzywojewódzki festyn sportowy dla dzieci i dorosłych

2017-09-30 Tychy, ul. ul. Budowlanych 58/2

Zapraszamy na międzywojewódzki turniej piłkarski dzieci i młodzieży oraz zawody sportowe dla całych rodzin. W planie rozegranie turnieju piłkarskiego z drużynami z województw sąsiednich m.in. małopolskiego, opolskiego, świętokrzyskiego, liczne konkurencje sprawnościowe takie jak bieg na czas, przeciąganie liny, prowadzenie piłki i wiele innych.
logo

wycieczki rowerower -okolice Proszowic

2017-09-23 - 2017-09-30 Proszowice, ul. T.Kosciuszki 15

W dniach od 23 do 30.09.2017 r. organizujemy dla dzieci młodzieży i dorosłych wycieczki rowerowe po najbliższej okolicy. Start i meta na parkingu SP nr 1 w Proszowicach. Zapewniamy atrakcje oraz codzienną zmianę trasy wycieczki - każdy znajdzie coś dla siebie
logo

Krasnal Hałabała na Olimpiadzie

2017-09-23 - 2017-09-30 Szczecin, ul. Jaracza 5 a

Przez cały tydzień (23 – 30.09.2017 roku) w przedszkolu dzieci będą poszerzały wiedzę nt. letnich dyscyplin sportowych. Poprzez codzienne ćwiczenia gimnastyczne w ogrodzie przedszkolnym będą rozwijały sprawność ruchową. Wszystkie przedszkolaki będą uczestniczyły w „Olimpiadzie” z patronem przedszkola Krasnalem Hałabałą (skok w dal, bieg przez przeszkody, rzut piłką, rzut kulą, wyścig rydwanów). Ponadto wszystkie dzieci wezmą udział w „Biegu przedszkolaka” zorganizowanym na terenie ogrodu przedszkolnego. Zostanie zorganizowany także mecz piłki nożnej oraz zawody sportowe między najstarszymi grupami z naszego i sąsiedniego przedszkola. Podsumowaniem całego tygodnia będzie Rodzinny Festyn Sportowy.
logo

Ze sportem przez całe życie

2017-09-23 - 2017-09-30 Medyka, ul. 292

Uczniowski Klub Sportowy planuje zorganizować zajęcia sportowe dla wszystkich grup wiekowych począwszy od pierwszych klas szkoły podstawowej przez młodzież, dorosłych, a na seniorach kończąc. Celem tego przedsięwzięcia jest zachęcenie jak największej liczby osób do aktywnego spędzania wolnego czasu.
logo

I Rajd Waligóry Ochotnica 2017

2017-09-30 Wolbórz, ul. Żarnowica Duża 16

Niecodzienna przygoda czeka uczestników I Rajdu Waligóry, który odbędzie się 30 września w Ochotnicy Dolnej. Startujący będą pokonywać trasy wyznaczone w sercu Gorców pieszo lub na rowerze. W górach otaczających Ochotnicę organizatorzy wyznaczą miejsca, do których będą musieli dotrzeć uczestnicy imprezy. Aby je odnaleźć, każdy z uczestników otrzyma mapę z wyznaczonymi punktami kontrolnymi. Nawigacja nie powinna sprawić trudności turystom z doświadczeniem w górskich wędrówkach. Uczestnicy będą poruszać się głównie po szlakach turystycznych, w tym szlakach zrealizowanych w ramach projektu "Enklawa Aktywnego Wypoczynku w Sercu Gorców". Zapisując się na imprezę mamy możliwość wyboru jednej z trzech tras: pieszej Ultra 50 km, rowerowej Mega 50 km i rowerowej Giga 100 km. Na pokonanie każdej z tras wyznaczony będzie limit 11 godzin. Rywalizacja będzie polegać na potwierdzeniu swojej obecności w jak największej liczbie punktów kontrolnych w jak najkrótszym czasie. Specjalnym wyzwaniem będzie zdobycie tytuły Waligóry. Zaszczytne miano uzyskają osoby, które pokonają 50 km pieszo lub 100 km na rowerze w limicie 8 godzin. Ta sztuka może się powieźć tylko najmocniejszym biegaczom i rowerzystom. Rozpoczęcie i zakończenie imprezy odbędzie się sprzed Wiejskiego Ośrodka Kultury w Ochotnicy Dolnej. Na mecie czekał będzie na uczestników posiłek regeneracyjny oraz ognisko lub grill z pieczeniem kiełbasek. Najlepsi zawodnicy otrzymają trofea sportowe. Szczegółowe informacje i zapisy dostępne są na stronie rajdwaligory.pl oraz fb/rajdwaligory.
logo

Oleśnicki Nightskating - Oleśnicka Rolka Nocą

2017-09-30 Oleśnica, ul. ul. Wojska Polskiego 1A (parking przy Lidlu)

Nocny przejazd na rolkach ulicami miasta poprzedzony zawodami rolkowo-wrotkarskimi dla drużyn rodzinnych co zintegruje społeczność w różnym wieku. Impreza będzie miała charakter otwarty, bez ograniczeń wiekowych (we wcześniejszych naszych projektach o podobnym charakterze uczestnikami były zarówno dzieci w wieku 4 lat, jak i seniorzy 80+). Uczestnicy przejazdu będą poruszali się na rolkach, wrotkach, hulajnogach lub deskorolkach ulicami miasta przy zabezpieczeniu Policji i służb porządkowych OKH. W tym projekcie planujemy udział całych rodzin, które będą mogły uczestniczyć w przewidzianych zawodach, obejmujących konkurencje sportowe na rolkach w formie toru przeszkód. Planujemy zorganizować warsztaty i pokazy utytułowanych polskich młodych slalomistów jazdy na rolkach zdobywających nagrody na wielu imprezach rangi światowej, którzy będą dzielić się swoją pasją, doświadczeniem, umiejętnościami, aby pokazać, że każdy może spróbować, a przy wytrwałości osiągnąć sukces. Klaudia Hartmanis i Michał Sulinowski zajmują 1 miejsce w rankingu światowym par. Klaudia i Michał to wielokrotni mistrzowie zawodów w różnych konkurencjach rolkowych. Ich najważniejsze osiągnięcia to Vice Mistrzowie Świata, Multimedaliści Mistrzostw Świata i Europy, 23 tytuły Mistrzów Polski. Ich obecność na Oleśnickiej Rolce będzie niewątpliwą atrakcją. Z uwagi na brak infrastruktury do profesjonalnego uprawniania sportów wrotkarskich organizacja imprezy ułatwi uczestnikom udział i podnoszenie umiejętności w jeździe na rolkach. Jako aktywni rolkarze wiemy od pozostałych mieszkańców o potrzebach zintegrowania środowiska, szkoleń z nauki dla najmłodszych adeptów rolek i sportowego spędzania czasu. Dzięki tego typu projektom zwiększa się ilość osób regularnie uprawiających sporty wrotkarskie, tworzą się nieformalne grupy, pojawiają się całe rodziny jeżdżące na rolkach.
logo

Rywalizacja sportowa na wesoło

2017-09-23 - 2017-09-30 Barcin, ul. Artylerzystów 13 Polna 1

Rozgrywki szkolne: na poziomie gimnazjum w badmintona, na poziomie szkoły podstawowej - Mistrzostwa szkoły w lekkiej atletyce, przeprowadzenie testów sprawności ogólnej. Udział uczniów Zespołu Szkół w Barcinie w biegach ulicznych - pn. "Barcin Biega" (organizator BOSiR)
logo

Aktywne Kołaki

2017-09-23 - 2017-09-30 Kołaki Kościelne, ul. Kościelna 26

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu zorganizujemy następujące imprezy sportowe: - Rajd rowerowy po terenie gminy; -Turniej piłki nożnej; -Turniej piłki plażowej; -Promowanie dyscyplin z innych krajów- nordic walking; -Turniej tenisa ziemnego; -Turniej tenisa stołowego;
logo

Ogólnopolski bieg na orientację dzieci

2017-09-30 Łódź, ul. Janosika 136

Ogólnopolski bieg na orientację dzieci to inicjatywa Uczniowskiego Klubu Sportowego "ORIENTUŚ" Łódź, polegająca na zorganizowaniu biegu na orientację dla dzieciaków z całego kraju w Lesie Łagiewnickim w sobotę 30 września 2017 r. Dzięki położeniu miasta w centralnej Polsce, Ogólnopolski bieg na orientację dzieci zgromadzi młodych amatorów biegu na orientację ze wszystkich rejonów kraju w sposób szczególny, będą to uczniowie szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych z minimum 2 województw.
logo

Tydzień Sportu w Gminie Augustów

2017-09-23 - 2017-09-30 Augustów, ul. Wojska Polskiego 51

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu w Gminie Augustów zorganizowane będą zajęcia sportowo-rekreacyjne i prelekcje promujące zdrowy styl życia. Spotkania i zajęcia dla lokalnego środowiska i nie tylko będą odbywały się w placówkach kultury Gminy Augustów oraz Świetlicach przy OSP Gminy Augustów.
logo

Test Coopera

2017-09-30 Sobiejuchy, ul. Sobiejuchy 18

Test Coopera odbędzie się 30 września o godz. 18.00 na stadionie Miejskim w Żninie ul Gnieźnieńska 7.Test Coopera polega na przebiegnięciu jak największego dystansu w ciągu 12 min. Pokonany przez biegacza dystans uznawany jest za miarę wytrzymałości. Dokładna ocena wytrzymałości odczytywana jest ze specjalnych tabel, w których odnajdujemy przebiegnięty dystans, pasujący przedział wiekowy i od razu otrzymujemy jasną odpowiedź: czy jest dobrze, bardzo dobrze, przeciętnie lub źle.Organizatorem Testu Coopera jest Żniński Klub Biegacza 1992.
logo

Grand Prix Polski PTT Wschodzący Białystok 2017

2017-09-30 Białystok, ul. Lipowa 16m100

Ogólnopolski turniej tańca towarzyskiego z udziałem par zagranicznych w kategoriach dzieci, młodzieży i dorosłych.
logo

Europejski Tydzień Sportu na Orliku w Wiązownicy

2017-09-23 - 2017-09-30 Wiązownica, ul. Jarosławska 111

W ramach ETS zostaną rozegrane turnieje piłki nożnej (w rocznikach 2004-2010), siatkówki, tenisa stołowego, badmintona i inne, gry i zabawy ruchowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
logo

XXXVII Bieg Przełajowy Podzamcze

2017-09-30 Wałbrzych, ul. aleja Podwale 1

Kolejna edycja biegu przełajowego, którego uczestnicy startują w zróżnicowanych kategoriach wiekowych. Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymują okolicznościowe dyplomy oraz napoje izotoniczne w limitowanej edycji puszek przekazanych przez Fundację RECAL – współorganizatora imprezy, która odbywa się pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia na rzecz Sportu Powszechnego TAFISA. Zwycięzcy uhonorowani będą pucharami oraz okolicznościowymi medalami. W trakcie imprezy przeprowadza się akcję promującą zdrowe odżywianie i prowadzenie aktywnego stylu życia.
logo

,,Ja już chcem pływać\

2017-09-23 - 2017-09-30 CHEŁMCE, ul. KOŚCIELNA 11

Zawody pływackie skierowane do uczniów Szkół Podstawowych od kilku lat cieszą się dużą frekwencją. Uczestnicy zawodów startują w kilku kategoriach wiekowych. Na dzieci oprócz zawodów czekają bloki gier i zabaw. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w zawodach.
logo

Otwarte Mistrzostwa Żnina w szachach szybkich – 9. eliminacja

2017-09-30 Żnin, ul. Gnieźnieńska 7

Dziewiąta eliminacja mistrzostw. Na cały cykl całych mistrzostw składa się 12 turniejów (1 na miesiąc). Do klasyfikacji generalnej będą brane wyniki dziesięciu najlepszych turniejów, natomiast dwa najsłabsze wyniki będą odrzucone. Turnieje rozgrywane są systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund przy tempie 15 minut na każdego zawodnika. Mistrzostwa rozgrywane są w trzech kategoriach: - grupa A – wszyscy chętni bez względu na wysokość posiadanego rankingu; - grupa B – zawodnicy z rankingiem nie przewyższającym 1600; - grupa C – dzieci do lat 12.
logo

Aktywne Zabrze

2017-09-23 - 2017-09-30 Zabrze, ul. Daleka 2

Bezpłatne zajęcia sportowe prowadzone przez instruktorów bądź trenerów w wybranych dyscyplinach sportu: Nordic walking, zajęcia rowerowe, Joga, Turniej szachowy, Rolki, spinning, Aerial yoga, biegi (Night Runners Zabrze).
logo

Challenge FootballUp.pl WROCŁAW

2017-09-30 Wrocław, ul. Lotnicza 72

Turniej Challenge footballup.pl WROCŁAW 2017 to miejsce, w którym zawodnicy będą mogli sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie. Nie od dziś wiadomo, że dzieci uwielbiają strzelać bramki podczas treningu czy spotkań piłkarskich. Tu będą mogli sprawdzić się na tle swoich kolegów z klubu czy rówieśników z Wrocławia.
logo

Rajd rowerowy z uczestnikami Warszatów Terapii Zajęciowej

2017-09-30 Międzyrzec Podlaski, ul. Zarówie 86

Rajd rowerowy z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Podlaskim Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych w Międzyrzecu Podlaskim. Rajd zostanie poprowadzony drogami i ścieżkami rowerowymi wokół Międzyrzeca Podlaskiego i zostanie zakończony wspólnym ogniskiem. Wezmą w nim udział osoby niepełnosprawne od 18 roku życia z orzeczonym umiarkowanym lub znacznym stopniem niepełnosprawności umysłowej wraz z lokalnymi stowarzyszeniami i nieformalnymi grupami zrzeszającymi pasjonatów jazdy na rowerach ("Aktywni Rowerowy Międzyrzec", sekcja MTB Klubu Sportowego "MOSiR HURAGAN"). Celem wydarzenia jest integracja osób niepełnosprawnych z osobami zdrowymi, nabywanie przez nich nowych umiejętności i doświadczeń oraz promocja zdrowego trybu życia i spędzania wolnego czasu poprzez jazdę na rowerze.
logo

3 Festiwal Biegów Rodzinnych Cała Oleśnica Biega

2017-09-30 Oleśnica, ul. Boczna 6/1

"3 Festiwal Biegów Rodzinnych Cała Oleśnica Biega" jest okazją do podsumowań sezonu biegowego w Oleśnicy. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Nie zabraknie atrakcji oraz wspólnych niezapomnianych chwil w gronie rodzinnym w imprezie kierowanej dla biegaczy amatorów oraz ,w szczególności, dla Naszych Dzieci. Start Biegu głównego na 7km 14:00 oraz na biegi towarzyszące takie jak: Nordick Walking 3,8km 14:00, Rodzinne Duety 1,4km,15:15 Firmowe 1,4km 15:15 NOWOŚĆ Przy Zapisach!!! Mamy dla Biegaczy 10 Fajnych klasyfikacji dodatkowych ;) Każdy z WAS może wygrać w niej Puchar. Więcej szczegółów zostanie ogłoszonych na profilu
logo

Integracyjny Bieg z Przeszkodami Tur magedon

2017-09-30 Turek, ul. Parkowa 3

Integracyjny ekstremalny bieg z przeszkodami „TURMAGEDDON” organizowany jest przez Stowarzyszenie \"Kopernik Plus\" wspólnie ze stowarzyszeniem \" Przyjaźni Dzieciom\" . Bieg będzie odbywał się w parku miejskim im. Żerminy Składkowskiej w Turku w dniu 30.09.2017 r. o godz. 11.00 Kategorie biegu: 1. Juniorzy - 30 dzieci niepełnosprawnych w asyście 30 osób pełnosprawnych. 2. Niepełnosprawni na wózkach - 10 osób na wózkach w asyście 10 pełnosprawnych pomocników. 3. Kategoria VIP - 15 dorosłych niepełnosprawnych w asyście :15 osób reprezentujących samorząd, przedsiębiorców oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych. W parku zostaną postawione przeszkody zorganizowane przez firmy z terenu Turku i okolic. Bieg będzie odbywał się w parach. Nie będzie mierzony czas, a nagrodzeni zostaną wszyscy kończący bieg. Przy organizacji i przebiegu biegu pracować będą wolontariusze z Centrum Wolontariatu w Turku. Honorowy patronat nad biegiem objął Burmistrz Miasta Turek.
logo

Turniej piłki nożnej chłopców i koszykówki dziewcząt.

2017-09-30 Augustów, ul. Aleja Kardynała Wyszyńskiego 3

Turniej piłki nożnej chłopców i koszykówki dziewcząt uczniów szkół podstawowych. Przewidywana liczba uczestników 70-80. Przewidziano nagrody, puchary dla zwycięskich drużyn i nagrody dla najlepszych zawodników. Rozegrane zostaną konkurencje sprawnościowe dla piłkarzy i turniej rzutów do kosza.
logo

Festiwal Sportu #BEACTIVE

2017-09-30 Międzyrzec Podlaski, ul. Leśna 2

Zapraszamy rodziców, dzieci, młodzież, nauczycieli z Zespołu Placówek Oświatowych Nr 3, na wspólną zabawę, która odbędzie się 30 września 2017r. na boisku szkolnym placówki w Międzyrzecu Podlaskim. Zachęcamy wszystkich chętnych do udziału w wydarzeniu na świeżym powietrzu. Zaplanowano Turniej Tenisa Stołowego w grze deblowej oraz półmaraton. Całość przedsięwzięcia rozpocznie się na boisku szkolnym o godz. 13.30. wspólną rozgrzewką dla wszystkich uczestników festiwalu.
logo

Piłka nożna dla każdego

2017-09-23 - 2017-09-30 Strawczynek, ul. Turystyczna 6

Turniej piłki nożnej dla uczniów szkół podstawowych. Zapraszamy do wzięcia udziału uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów, na zwycięzców czekać będą atrakcyjne nagrody. Liczymy, że tegoroczny turniej przyciągnie mnóstwo młodych talentów piłkarskich, które zasilą w przyszłości czołowe kluby piłkarskie.
logo

Wesoło być sportowcem !

2017-09-23 - 2017-09-30 Czarne, ul. SŁONECZNA 5

Imprezy w ramach ETS od 23.09-30.09.2017 Udział będą brały drużyny po 14 zawodników: w każdej drużynie będą wylosowani zawodnicy z różnych klas: - 3 drużyny mieszane z klas III,II,7SP - 3 drużyny mieszane IV-VI SP - 3 drużyny mieszane III-II SP nauczanie zintegrowane Drużyny przez 7 dni będą rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach sportowych: 1. 23.09.2017-sobota godz.10.00- stadion miejski Sztafetowe biegi - bieg ciągły 14 zawodników, do punktacji liczy się czas całej drużyny. 2. 24.09.2017-niedziela godz.10.00- Orlik Indywidualne rzuty do kosz- rzuty wykonuje 10 zawodników ,do punktacji liczy się suma punktów drużyny. 3. 25.09.2017- poniedziałek Piłka koszykowa i mini piłka koszykowa- 10 zawodników godz.13.00-14.30- III-II SP- 2 trenerów godz.14.30- 16.00- IV-VI SP- 2 trenerów godz.16.00- 17.30 klasy gimnazjalne- 2 trenerów 4. 26.09.2017- wtorek Piłka siatkowa i mini piłka siatkowa, rzucanka siatkarska , - 10 zawodników godz.13.00-14.30- III-II SP- 2 trenerów godz.14.30- 16.00- IV-VI SP- 2 trenerów godz.16.00- 17.30 klasy gimnazjalne- 2 trenerów 5. 27.09.2017-środa Piłka ręczna i mini piłka ręczna , - 14 zawodników godz.13.00-14.30- III-II SP- 2 trenerów godz.14.30- 16.00- IV-VI SP- 2 trenerów godz.16.00- 17.30 klasy gimnazjalne- 2 trenerów 6. 28.09.2017-czwartek Dwa ognie usportowione , - 14 zawodników godz.13.00-14.30- III-II SP- 2 trenerów godz.14.30- 16.00- IV-VI SP- 2 trenerów godz.16.00- 17.30 klasy gimnazjalne- 2 trenerów 7. 29.09.2017-piątek Piłka nożna mieszana i mini piłka nożna mieszana , - 10 zawodników godz.13.00-14.30- III-II SP- 2 trenerów godz.14.30- 16.00- IV-VI SP- 2 trenerów godz.16.00- 17.30 klasy gimnazjalne- 2 trenerów 7. 30.09.2017-sobota godz.10.00 Bieg masowy 1000m Gimnazjum, 800 SP, 400 SP- zawodnicy zdobywają punkty wg kolejności przekroczenia mety, sumowanie pkt drużyny. Podsumowanie wyników z 7 konkurencji , wręczenie nagród
logo

II kolejka 1 Polska Liga Futsalu GSF Gliwice - Remedium Pyskowice

2017-09-30 Gliwice, ul. Sikorskiego 130

Mecz futsalowy w ramach II kolejki 1 Polskiej Ligi Futsalu w hali sportowo-widowiskowej Sośnica w Gliwicach. Jest to nasz debiut na parkietach I ligi po awansie z II ligi.


Europejski Tydzień Sportu to cykliczna impreza, która inspiruje do wszelkiego rodzaju
twórczych, sportowych działań w różnych krajach. Sprawdź jakie wydarzenia odbywają
się w Polsce w tym roku.
#beactive europejski tydzien sportu Ministerstwo sportu i turystyki projekt współfinansowany w ramach programu Uni Europejskiej Erasmus +